Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy ramion?

Materiał zewnętrzny Image

Idealna sylwetka i młody wygląd, o których tak często marzymy to nie tylko płaski brzuch czy gładka skóra. Dla wielu osób istotnym problemem jest to, jak prezentują się ich ramiona. To część ciała, której często poświęcamy stosunkowo mało uwagi, a przez większą część roku ukryta jest pod ubraniem. Kiedy jednak przychodzi lato, a wraz z nim piękna słoneczna pogoda i wysokie temperatury, długie rękawy bluz i kurtek zastępują lekkie koszulki i krótkie rękawki, które odsłaniają ramiona, a często niestety również ich niedoskonałości.

Niezadowolenie z wyglądu ramion wynika najczęściej z jednej z dwóch przyczyn:

● nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej w okolicy ramion i barków,

● luźnej skóry ramion będącej efektem utraty wagi lub starzenia się.

Niezależnie jednak od tego, czy do powstania problemu przyczyniły się mijające lata, czy zrzucone kilogramy, najistotniejszą wiadomością jest bez wątpienia fakt, że nie jest to problem, z którym trzeba się pogodzić. Istnieją skuteczne metody pozwalające na poprawę wyglądu ramion. Wydawać by się mogło, że jest to dość drobna zmiana, która nie będzie szczególnie zauważalna, jednak piękne ramiona mogą kompletnie odmienić całą sylwetkę. Przyczynia się do tego bez wątpienia nie tylko kwestia estetyki, ale też samooceny i samoakceptacji — pozbycie się kompleksów dotyczących wyglądu ramion to prosty sposób, by poczuć się pewnie w swojej skórze.

Jak wyszczuplić ramiona?

Kiedy problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ramion do wyboru mamy dwie metody:

● ćwiczenia,

brachioplastyka, czyli plastyka ramion.

Aktywność fizyczna jest zdecydowanie najczęstszym i najłatwiej dostępnym sposobem na pozbycie się nadmiernych kilogramów. Największym problemem jest jednak często taki dobór wykonywanych ćwiczeń, by tkanki tłuszczowej pozbywać się równomiernie z całego ciała. To bardzo istotne, ponieważ różne rodzaje ćwiczeń oferują zupełnie odmienne rezultaty, a ich efekt nie zawsze będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Ruch to zdrowie i zdecydowanie warto prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, co pomoże w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Jednak w walce z nagromadzoną tkanką tłuszczową możemy korzystać również z innych rozwiązań. Jednym z nich jest chirurgia plastyczna, a w tym wypadku brachioplastyka, czyli dziedzina zajmująca się modelowaniem ramion poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej i nadmiaru skóry.

Jak pozbyć się obwisłej skóry na ramionach?

Naturalnym efektem spadku wagi jest zmniejszenie się rozmiaru ciała, niestety przy zrzuceniu wielu kilogramów pozostałością procesu odchudzania często jest też nadmiar skóry, która nie jest w stanie w naturalny sposób dostosować się do nowego, szczuplejszego wyglądu. W czasie zabiegu plastyki ramion jej część zostaje chirurgicznie usunięta, co pozwala na takie wymodelowanie pozostałej skóry, by ramiona były szczupłe i zgrabne.

Co ważne, zabiegu tego nie powinno się kojarzyć tylko z procesem odchudzania, wygląd i jędrność skóry ulega zmianom również na skutek wieku. Brachioplastyka może być więc z równą skutecznością wykorzystywana w walce z widocznymi oznakami starzenia.

Plastyka ramion — czy to skuteczna metoda?

Chirurgiczna plastyka ramion oferuje szybkie i estetycznie prezentujące się efekty — nadmiar skóry zostaje usunięty operacyjnie, a wszelkie nacięcia są zlokalizowane tak, by nie rzucały się w oczy i nie wpływały na atrakcyjność wyglądu. Operacja liftingu skóry ramion wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i nie wiąże się z podwyższonym ryzykiem dla zdrowia operowanej osoby. Należy mieć jednak na uwadze, że tak samo, jak w przypadku każdej innej ingerencji chirurgicznej występuje zagrożenie komplikacji — właśnie dlatego kwalifikacja do zabiegu zawsze powinna zależeć od decyzji lekarza podjętej na podstawie aktualnych wyników badań.

Operacje plastyczne pozwalają na zmianę wyglądu zarówno osobom, które marzą o wymodelowaniu swojej sylwetki, zrzuceniu zbędnych kilogramów, jak i pozbyciu się oznak mijających lat. Niezwykle ważne jest jednak wybranie chirurga, który będzie w stanie osiągnąć obiecane efekty — w przypadku zabiegów chirurgicznych to połączenie wiedzy, umiejętności, doświadczenia i wykorzystania nowoczesnych technik operacyjnych decyduje o finalnym sukcesie. Warto więc korzystać z usług specjalistycznych klinik, jak KCM Clinic, których renoma jest najlepszą gwarancją zadowolenia z rezultatów.

https://www.kcmclinic.pl/plastyka-ramion/

https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/arm-lift

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =