Zainaugurowano budowę biurowca Urbi Ferro

Image

W poniedziałek 17 stycznia br. oficjalnie zainaugurowano budowę biurowca Urbi Ferro. Obiekt powstaje u zbiegu ulic Okulickiego i Floriańskiej w ramach Programu Fabryka.

Zgodnie z projektem opracowanym przez krakowską pracownię URBA, w Stalowej Woli powstanie trzykondygnacyjny obiekt biurowo- handlowo- usługowy. Biurowiec będzie niskim, trzykondygnacyjnym obiektem łączącym różne funkcje- na parterze znajdą się: handel i usługi dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta, na wyższych kondygnacjach- nowoczesne powierzchnie biurowe dające duże możliwości aranżacyjne.

- Łączne nakłady inwestycyjne, to trochę ponad 40 milionów, włącznie z wartością gruntu. Będzie to nowoczesny biurowiec modernistyczny z jasną elewacją, grafitową stolarką okienną. Znajdzie się tam dużo nowoczesnych rozwiązań, czyli odzysk wody szarej i fotowoltaika. Będzie to budynek w dużym stopniu pasywny. W środku będzie znajdowało się patio obsadzone drzewami, które pozwoli osobom pracującym tam na chwilę oddechu, na odpoczynek. Będzie to miejsce przygotowane dla 300 do 450 osób. Efektywna powierzchnia najmu wyniesie około 6200 m2- mówi Mariusz Domeradzki, Prezes zarządu Operator ARP Sp. z o.o.

Obiekt będzie miał zarówno parkingi podziemne, jak i zewnętrzne. Znajdzie się tam także kilkadziesiąt miejsc dla rowerzystów. Roboty ziemny powinny rozpocząć się w lutym, o ile przez kilka dni nie będą występowały minusowe temperatury. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz, która obecnie realizuje inną inwestycję na terenie Stalowej Woli- żłobko- przedszkole.

Biurowiec ma powstać pod koniec pierwszego, bądź na początku drugiego kwartału 2023 roku. Prezes zarządu Operator ARP Sp. z o.o. Mariusz Domeradzki przewiduje, że komercjalizacja obiektu rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W inauguracji budowy biurowca wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym politycy, samorządowcy, czy włodarze województwa i miasta. Najważniejszym momentem spotkania było podpisanie aktu erekcyjnego, który zostanie wbudowany w ten nowoczesny obiekt.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ TO JA

brawo ale was tych nierobow na zebraniu ogrom WSTYD

~No tak

A co ten ksiądz tam robił. Czary mary i kasiorka ?

~Angel

Nie ma to jak w dobie kryzysu i paranoi pandemicznych , stawiać biurowce. Kompletnie wsię ludziom w głowie po przewracało. Zdrowy ma być chorym a chory ma umierać . Natomiast Zdrowy permanentnie jest samobójcą . Bo ten który zaraża innych i jest ignorowany to samobójcą nie jest.

~trześwy jaś

Czy to znaczy, że Inkubator, budynek Dyrekcji HSW i budynek Mostostalu razem wzięte już nie mogą pomieścić znajomych królika ?

~???

W takim miejscu to powinien stanąć blok a nie kolejne biurowce. Tym bardziej, że życie idzie w kierunku pracy zdalnej w domach. Zresztą ciekawe co się dzieje w tych biurowcach w które już miasto zainwestowało ciężkie pieniądze. Chyba powinien powstać jakiś artykuł na ten temat. Najwyższy już czas na podsumowanie tamtych inwestycji po takim czasie jaki upłynął. Mieszkańcy powinni chyba wiedzieć jak wydawane są ich ciężko zarobione pieniądze z podatków.

~No nie wiem

Dlaczego nazywają to ; erekcyjny ?

~serio

Serio? Poświęcone?? LoL....

~Cezary

A co w Inkubatorze?

~gty

Matylda psie pochwal sie swoimi dokonaniami.Mozesz zbierac kupki po psach a bedziesz miala czym sie pochwalic hihi

~Nintendo

Biurowiec ma powstać pod koniec pierwszego, bądź na początku drugiego kwartału 2023 roku.
Czekamy, bo 100 miejsc pracy bardzo się przyda.

~Matylda

A takie fajne miejsce było na park (wychodek) dla psów, co go proponowała opozycja 4 lata temu przed wyborami i do tej pory nie zrobiła. Lenie.

~Obłuda PO

Pani Butryn może pani i 100 razy powtórzyć że nie lubi Pani hejtu, ale jeśli nie gani Pani tych którzy drą się na ulicy "wypierda**ć!", a nawet pani ich tłumaczy, a także pozwala by ta internetowa dzicz wypisywała to, co wypisuje, to z całym szacunkiem - łże Pani.
A że piszą ten hejt członkowie dowodzonej przez Panią członkowie PO oraz koledzy z protestów, to już każdy wie.
Hejt znika ilekroć macie jakąś opozycyjną nasiadówkę, proteścik, spotkanie w terenie.
Tak wielokrotnie się działo, więc przypadku nie ma.
HEJT WSTAWIAJĄ PANI KOLEDZY.. Młodsi i w Pani wieku...
Jacy? Marczak, Przytuła, Kopyto, Kardasz. Hejtuje także Hausner.

~SPS Fak JU

Szkoda że oprócz chamstwa w komentarzach stalowowolska opozycja nie ma nic do zaproponowania mieszkańcom miasta.
I tak już od 4 lat...

~żeglarz

Skończyły już kwiczeć te Damianki, Danielki i Darki?
No to do roboty się w końcu weźcie!

~Karlay

Tyle lansu, co robi PiS to nikt nie potrafi... Szkoda żeście jeszcze całego episkopatu nie ściągnęli tam..

~Wirus

Powiedz Alojzy czy jak s.asz to pod się je jak kaczka czy robisz to dobrze idąc do toalety?

~Alojzy

Pewnie, lepiej jakby tam nikt nic nie budował, to by kartoniarze mogli mówić ... "o nic sie tam nie dzieje" ...

~MottodlaElyty

Pyzata facjata Kudłatego rośnie razem z jego ego.
Żałosne przedstawienie dla ćwierćinteligentnych gapiów.

~Alex

Wszystko pięknie, tylko nikt nie widzi, że budowlańcy zagrodzili bezprawnie 3/4 chodnika przy Okulickiego i na tym odcinku piesi z rowerzystami chcą się pozabijać. Proponuję zająć się tematem, żeby to zmienili, albo skierowali ruch rowerowy na drugą stronę Okulickiego. Ale to musi być szersza akcja, a nie tylko jednej osoby. Chyba, ze wam to nie przeszkadza.

~????

Specjalnie dla ciebie arcico Lucjusz przeniesie tu halę warzywną

kenir

Jak lokalni przedsiębiorcy chcieli budować galerię to ciągle były przeszkody aż do postępnego odebrania gruntu , a gdy ma budować spółka za którą nie wiadomo kto stoi to ma zielone światło .

~Maeek

Na przeciwko stoi piękny budynek kolka

~kantata

To był kompletnie niewykorzystywany teren w środku miasta, dobrze że coś takiego tam powstanie.

~purl

Czytam te żałosne wpisy hejterów, naprawdę lekarz psychiatra to miałby pacjentów na cały oddział ewenementów....

~Xera

Budować, budować, budować niech się miasto rozwija!

~Jei

Fabryka maseczek już skończona?produkuje te miliardy maseczek?

~Prezes

Ale cyrk….

~swy

będą chętni na wynajm pomieszczeń?

~Mieszkaniec

A z jakiej strony ciała ten akt podpisywał ten klecha z iglo. Te to się wszędzie znajdą. Już machanie patykiem im nie wystarczy. Teraz jeszcze podpisy składają, takie ważne.

~@art2deco

Przecież nawet w Stalowej Woli nie mieszkasz hejterze więc co cię to obchodzi?