Jakie poprawki czekają plac zabaw?

Image

Niedawno pisaliśmy na temat nowego placu zabaw na osiedlu Charzewice, który już wymaga pewnych poprawek. Co się zmieni po interpelacji radnego?

O boisku wielofunkcyjnym wraz z placem zabaw na Osiedlu Charzewice, wybudowanym za prawie 880 tys. zł (z czego ponad 290 tys. zł stanowiła dotacja z Ministerstwa Sportu) pisaliśmy TUTAJ.

Interpelację w sprawie mankamentów na placu złożył radny Damian Marczak. Jak się okazuje, miasto dostrzega fakt, że pewne zmiany mogą okazać się konieczne. I tak nawierzchnia ze żwiru w obrębie siłowni terenowej, o której była mowa, że się roznosi wszem i wobec „spełnia wymogi i normy dotyczące bezpieczeństwa na placach zabaw i z powodzeniem sprawdza się na wielu innych obiektach tego typu. Brak jej zagęszczenia jest jednym z czynników wpływających na bezpieczny charakter. Zastosowana konstrukcja jest przepuszczalna, co wpływa pozytywnie na jej stan w trakcie i po opadach atmosferycznych”- czytamy w odpowiedzi na interpelację. Są też zamontowane palisady betonowe, które powinny stanowić barierę przeciwko przenoszeniu się kruszywa na nawierzchnię EPDM, choć tak do końca nie się uniknąć pewnych rzeczy. Miasto uznało, że dużą role pełnią tu sami użytkownicy, bo „ewentualna degradacja elementów placu zabaw spowodowana tymi czynnikami może być zminimalizowana poprzez odpowiednie użytkowanie oraz bieżącą konserwację obiektu”. Sprawa ma być monitorowana na bieżąco i w przypadku braku poprawy, będzie rozważana wymiana nawierzchni na inną.

Jeśli chodzi o teren wokół stołu do tenisa, będzie tam rosła trawa co powinno poprawić warunki, ale nie wyklucza się, że dojście do miejsca i obszar wokół niego będą w przyszłości utwardzone.

Natomiast „kwestia dodatkowego oświetlenia tego fragmentu placu może być uwzględniona w ramach opracowania dokumentacji projektowej obejmującej rozbudowę drogi gminnej- ul. Topolowej. Radny zwrócił też uwagę na fakt, że dodatkowa lampa mająca oświetlać boisko skierowana jest na teren wokół placu zabaw co mija się z celem. Jak napisano w odpowiedzi na interpelację, ta lampa pojawiła się „ze względu na konieczność i prawidłowe funkcjonowanie monitoringu placu zabaw i terenu wokół. Podczas jej montażu doszło do rozluźnienia gruntu w trakcie prowadzonych prac oraz w wyniku opadów atmosferycznych do powstania zaniżeń, w których gromadzi się woda. Teren ten zostanie doprowadzony do należytego stanu przez wykonawcę na wiosnę po obeschnięciu gruntu”. Jak się okazuje, problemy ze sterowaniem oświetleniem były spowodowane awarią sterownika, a wykonawca usunie usterkę w ramach gwarancji.” Opracowany projekt nie zakładał oświetlenia placu zabaw, gdyż tego typu obiekty z założenia ze względów bezpieczeństwa, funkcjonują tylko w dzień a nie w nocy”.

Na wiosnę ma być posiana nowa trawa. Możliwe, że poprawi to wizerunek miejsca, choć wygląd będzie w dużej mierze zależał od użytkowników placu. Wiadomym jest, że wiele placów zabaw jest dewastowanych przez wandali, a nieszanowanie urządzeń do ćwiczeń czy zabawy skutkuje ich szybszym zużyciem lub wręcz zniszczeniem. Wchodząc na instalację do ćwiczeń można przecież uderzyć rantem buta o nią doprowadzając do oczyszczenia podeszwy z kamyczków i choć w jakimś stopniu przyczynić się do przedłużenia żywotności urządzenia. Do zakończenia budowy ul. Topolowej nie będą wykonywane, ze względów ekonomicznych, prace doraźne związane z dojazdami do miejsca. W roku 2022 ma być opracowany projekt przebudowy tejże ulicy wraz z dojazdami.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ekolog

Po pierwsze postawić w koło tego placu zabaw słupki takie aby nikt tam samochodem nie mógł wjechać bo to samochód zniszczył część tego placu. Po drugie wyplantować teren wokół tego ogrodzenia tak aby deszczówka spływała jak najdalej od tego placu. Zasiać porządnie trawę aby nie było łysych miejsc.

~jan

... niech pan Nadbereżny zwoła konferencję prasową na Czajce w Warszawie, niech ogłosi że Stalowa Wola jest zarządzana przez partyjnego nieudacznika, a Kurski niech to transmituje na całą Polskę ....

~emi

Pisiorstwo napiszcie ze ten spartolony plac to wina Tuska i Putina!

~Ubek

Poniatowskiego 23,21, plac zabaw oddany rok lub dwa temu,brud,rozsypany piasek,zniszczone nasadzenia.
I tabliczka - administrator ZAB,czy tego gówna nie przejął MZK.

~Mieszkaniec

Zacznijmy od tego w jakiej porze ten.obiekt został oddany do użytku trawa nie miała możliwości urosnąć wkoło obiektu więc nie dziwne że dzieci które teraz z tego korzystają nanoszą piach gline ziemię itd na plac zabaw. Poczekajmy aż wyrośnie ładna trawa wkoło itd nie będzie problemu a tym bardziej w okresie zimowym taki obiekt powinien być zamknięty... A co do szczekajacych jak nie.było placu zabaw i.boiska tylko.dziura to radny Marczak nic nie robił a teraz jak.coś dla dzieci jest to krytykuje... gdzie pan.był jak było to zapomniane ?????

~:-)

fajny ten plac zabaw, a tam za tym płotem to co jest?

~tufik

Tam obsryw... atory i szczekaja.

~Poniat

Poniatowskiego 25 psy sikają do piaskownicy. Dorośli obok. Policja dojeżdża w trzy kwadranse.

~Poniat

Poniatowskiego 25 psy sikają do piaskownicy. Dorośli obok. Policja dojeżdża w trzy kwadranse.

~Poniat

Poniatowskiego 25 psy sikają do piaskownicy. Dorośli obok. Policja dojeżdża w trzy kwadranse.

~dziwne

to czekamy na ten pokazowy mecz w tego tenisa stołowego na murawie. umiech śmieszni ludzie ,gdzie żeście widzieli trawnik wokół stołu do tenisa? chyba tworzycie jakąś nową dyscyplinę tenisa stołowego ,w której będzie chodziło o to ,żeby się nie przewrócić na śliskiej trawie. umiech odbicie piłeczki będzie sprawą drugorzędną. umiech