Budowa parkingów tylko za zgodą mieszkańców, czyli… nie ma wycinki, nie ma parkingów

Image

Tak jak w przypadku ulicy Wyszyńskiego, tak i na Okulickiego budowa nowych parkingów nie zostanie zrealizowana, jeśli zgody na to zadanie nie dadzą sami mieszkańcy.

Na początku stycznia pisaliśmy o interpelacji radnego Dariusza Przytuły w sprawie remontu niewielkiego odcinka Okulickiego przy bloku nr 22 oraz budowie parkingu na tej właśnie ulicy. Kierowcy od dawna narzekają na stan nawierzchni jezdni. A ta jest mocno podziurawiona i wymaga pilnej naprawy. Nie dziwić powinien więc fakt, że co jakiś czas przy drodze pojawi się jakiś zagubiony kołpak od samochodu. Do radnego trafiła pisemna odpowiedź w tej sprawie. Wynika z niej, że jeszcze w tym roku zostanie wykonany remont nawierzchni zjazdu z wiaduktu (odcinek w stronę Hali Targowej). Środki na ten cel będą pochodzić z budżetu miasta w ramach remontów bieżących. Zupełnie inną kwestią jest sprawa wykonania parkingów wzdłuż całej drogi. Choć bez wątpienia skorzystaliby na tym mieszkańcy bloku Okulickiego 22, jak również osoby robiące w tej okolicy zakupy, to sprawa nie jest taka prosta. Dlaczego?

Rozbudowa miejsc postojowych wymaga przygotowania dokumentacji projektowej oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie tych prac wymaga wcześniejszego uzyskania zgody mieszkańców przyległego budynku na częściowe zajęcie nieruchomości przyblokowej i wycinkę drzew. W przypadku pozytywnej opinii zostanie przygotowana wycena prac i zgłoszenie zadania do budżetu miasta w ramach ewentualnych oszczędności na realizacji zadań zapisanych w budżecie miasta- czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

Temat wycinki drzew pod budowę parkingów zawsze wzbudza wiele emocji i w tym przypadku może być podobnie. Czy parking zatem powstanie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~dzidek44

Juz zniszczyli pisiory ulice Popieluszki,malo im zniszczen?

~jaja

A czy nadal na Wyszyńskiego będzie można wieszać majtki i skarpetki? Urząd Miasta twierdził, że to TRADYCJA. Kilka wmurowanych słupów dla miasta nie jest problemem i samowolą budowlaną, a dla PINB - według ustawy - wręcz przeciwnie. Dodam, że słupy są na terenie gminnym.

~Kazik

W każdą sobotę wzdłuż tej drogi stoją na tej drodze samochody, ledwo można się zmieścić na 3 samochody parkujące i dwa mijające się, dodatkowo stoją jeszcze na chodniku. Policja nic nie robi z tymi samochodami.

~www

kierowca chyba masz jakiś kompleks jak myślisz, że ktoś zazdrości samego faktu posiadania samochodu. Jeżdżące auto kupisz za 5 tys spokojnie. Straszny powód do zazdrości. Większość ludzi którzy są przeciw to ludzie którzy mają samochody, ale akceptują to, że się nie wjeżdża do klatki tylko stawia kawałek dalej i przechodzi. Ja sam parkuje samochód kilkaset metrów od bloku i nie mam z tym problemu. Ale przed blokiem mam właściwie park. Jak mi to wybetonują to ułatwią mi decyzję i się nie będę zastanawiał, tylko kupuję dom za miastem. Zamieszkam w zieleni, i będę codziennie dojeżdżał, bo drogi się robi z priorytetem przepustowośći. A parkował będę pod blokami tych co sobie powycinali zieleń.

Tak to działa w Stalowej od lat. I masa ludzi się wynosi bo nie chcą mieszkać w betoniarni, a później przyjeżdzaja tu samochodami i trzeba kolejne parkingi budować bo miejsc do parkowania brakuje. Ja się im nie dziwię. To wina włodaży miasta, że do takiej sytuacji doprowadzają. Bo życie w mieścioe ma wiele plusów. Ale nie w betoniarni.

~toż to szok

Wycięli co się dało a teraz będą udawali, że słuchają mieszkańców. Dobre................

~Slbert

Kiedy poszarzenie parkingu przy Poniatowskiego 25?

~Sąsiad

Panie jasiek pan Darek nie wnioskował o parking tylko o DROGĘ. Sam to o to prosiłem.

~Jasiek

Niech Przytuła buduje sobie parking, ale pod swoim balkonem.

~Pobudzenie

No i cyk.
Opozycja z przystawką Nasze Miasto dostało w końcu piknie po nosie :-) Tak trzymać to towarzystwo.

~RST

Najbardziej zacietrzewieni są posiadacze szmacianych "trampków" i ruskich rowerów co 40 lat temu sadzili te drzewa-chwasty bez niczyjej zgody

~kierowca

Nic głupszego nie dało się wymyślić? Przecież wszyscy co nigdy samochodu nie będą mieli zawsze będą przeciwni budowie parkingów pod swoim blokiem. Tak było i zawsze będzie bo z zazdrości dlaczego kierowca właściciel ma mieć blisko parking koło swego bloku? Mentalność tych ludzi co nigdy samochodu się nie dorobią jest taka jak ja nie mam to dlaczego inni mają samochód mieć. Robić już dziś wszędzie parkingi gdzie się tylko da bo za 2 lata będzie w naszym mieście dwa razy więcej samochodów i gdzie wtedy kierowcy będą swoje wozy , fury parkować? Dobrze , że w naszym mieście rządzi PIS to na pewno problem parkingów będzie mądrze rozwiązany.

Julia34

Jakiej zgody mieszkańców ?
Większość czy liberum veto - gdzie jakaś padlina której wszystko nie pasuje zablokuje budowę ?!

Co to za jakieś idiotyczne prawo ?!
Jest w Stalowej miejsc na parkingi multum, ludzie nie maja gdzie parkować, a tam nic się nie robi chociaż jest ogrom miejsca.
Wiadomo że są miejsca gdzie ich nie ma grzie zrobić ale są miejsca gdzie można zrobić porządny parking i tym samym zrobić lepiej przejezdne drogi osiedlowe przed blokami !

~dziwne

architekci w naszym mieście już dawno dali ciała, w zasadzie już na etapie projektowania tych bloków z wielkiej płyty. powinno się od razu myśleć o czymś takim jak parking czy plac zabaw i idąc tym tokiem rozumowania co nawet myślał projektant architekt 50 lat temu to przynajmniej powinno się uszanować to co jest i pójść na kompromis ,bo tutaj nigdy nie będzie jakiś bogatych osiedli ,trzeba sobie powiedzieć szczerze, że lepszy rydz niż nic. i gdzie się da to porobić te parkingi ,a plac zabaw jest duży na przeciwko szkoły 7 , fakt ,że tam brakuje cienia ,ale tam jest miejsce na plac zabaw, a przy sklepach jest miejsce aby powstawały parkingi ,bo inaczej robi się patologia ,jeżeli wypycha się pojazdy z przed sklepów na blokowiska i odwrotnie.

~www

I bardzo dobrze. Niech mieszkańcy zdecydują czy wolą mieć zieleń przed oknami czy parkingi dla przyjezdnych na zakupy.

Kierowca: Trzeba się było nie zgadzać na parking na swojej połowie. Twoje rozumowanie jest takie: zrobiliśmy głupotę, z zielonego podwórka zrobiliśmy betoniarnie, to zróbmy to samo innym.

~kierowca

Już wielokrotnie komentowałem , że wyciąć te drzewa przylegające do parkingów blokowych i powiększyć każdy parking na długość każdego bloku. Bo nie może tak być , że parking blokowy kończy się w połowie bloku i właściciele samochodów mieszkający tam gdzie nie ma parkingu smrodzą swoim szrotem pod oknami tych co nie mają samochodów.

Persymona

oby nie