Budowa parkingów tylko za zgodą mieszkańców, czyli… nie ma wycinki, nie ma parkingów

Image

Tak jak w przypadku ulicy Wyszyńskiego, tak i na Okulickiego budowa nowych parkingów nie zostanie zrealizowana, jeśli zgody na to zadanie nie dadzą sami mieszkańcy.

Na początku stycznia pisaliśmy o interpelacji radnego Dariusza Przytuły w sprawie remontu niewielkiego odcinka Okulickiego przy bloku nr 22 oraz budowie parkingu na tej właśnie ulicy. Kierowcy od dawna narzekają na stan nawierzchni jezdni. A ta jest mocno podziurawiona i wymaga pilnej naprawy. Nie dziwić powinien więc fakt, że co jakiś czas przy drodze pojawi się jakiś zagubiony kołpak od samochodu. Do radnego trafiła pisemna odpowiedź w tej sprawie. Wynika z niej, że jeszcze w tym roku zostanie wykonany remont nawierzchni zjazdu z wiaduktu (odcinek w stronę Hali Targowej). Środki na ten cel będą pochodzić z budżetu miasta w ramach remontów bieżących. Zupełnie inną kwestią jest sprawa wykonania parkingów wzdłuż całej drogi. Choć bez wątpienia skorzystaliby na tym mieszkańcy bloku Okulickiego 22, jak również osoby robiące w tej okolicy zakupy, to sprawa nie jest taka prosta. Dlaczego?

Rozbudowa miejsc postojowych wymaga przygotowania dokumentacji projektowej oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie tych prac wymaga wcześniejszego uzyskania zgody mieszkańców przyległego budynku na częściowe zajęcie nieruchomości przyblokowej i wycinkę drzew. W przypadku pozytywnej opinii zostanie przygotowana wycena prac i zgłoszenie zadania do budżetu miasta w ramach ewentualnych oszczędności na realizacji zadań zapisanych w budżecie miasta- czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

Temat wycinki drzew pod budowę parkingów zawsze wzbudza wiele emocji i w tym przypadku może być podobnie. Czy parking zatem powstanie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~gajowy Marucha, czy ty potrafisz coś przeczytać ze zrozumieniem, czy musisz zachowywać się jak tłuk nierozumny.. Ty nawet nie warty jesteś kozuni pod ogon pocałować z takim wypatroszonym rozumem, jak już pisałem ~gajowy Marucha, kto tylko chce to cię wyrucha,

~gajowy

Co za ignorant slepy. W Stalowej nie widzi mnostwa drzew.Staruszku czy ty suwasz nogi po miescie?Widac ze nie. Mamy ci tego pod dostatkiem emerycie tylko ty tego nie chcesz widzieć. Poprostu nie bo nie.To twoj problem i twojej koziuni capuniu.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, a poza tym głąbie, tak w całym Nowym Jorku, jak i na Manhattanie jest posadzone mnóstwo drzew, w każdym miejscu gdzie to możliwe, przy uliczkach, między domami, podkreślam, mnóstwo w porównaniu z taką zabudową, to o czym ty takie bzdury piszesz. W porównaniu ze Stalową Wolą ilość drzew w stosunku do zabudowy to jesteśmy afrykańską sawanną, gdzie żyje dużo słoni i żyraf, a dlaczego słoni i żyraf to jako niby ekolog dośpiewaj sobie sam.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, MANHATTAN to MANHATTAN i nie rżnij głupa "ynteligencie".

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, no właśnie w du.pie byłeś i gó.no widziałeś, a co mnie głąbie obchodzi zabetonowany kawałek Ameryki i co to wspólnego ma ze Stalową Wolą. Taki głąb pojedzie za granice, napatrzy się toto na zabetonowaną ziemie i tu chce to samo wprowadzać, to głąbie, jak co niektórym radzisz wyprowadzić się do Pysznicy, to ty się wyprowadź Manhattan (MANHATTAN pisze się przez 2 T głąbie, światowiec się znalazł) i przestań tu pisać głupoty, przynajmniej pod nickiem ~ekolog, bo głąbie, to z ciebie się śmieją i jeszcze więcej będą się śmiać.

~Angel

Dlaczego nikt nie zna terminu "parking podziemny" ? Przecież można budować takie struktury dla mieszkańców. Fakt że torchędrożej ale przynajmniej na górze można coś zasadzić a dwa to parking nie będzie zapełniany przez ludzi którzy "podrzucają tymczasowo" swoje auta.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie i ty ~ekolog, piszesz w ten sposób, cyt: "Do wyborca , jak chcesz mieć dużo zieleni to wyprowadź się do PYSZNICY." i ty podpisujesz się ~ekolog, ty podpisz się pod takim wpisem "śmieć", "bałwan", "tępak" i nie będę miał uwag.

~ekolog

Do wyborca , jak chcesz mieć dużo zieleni to wyprowadź się do PYSZNICY. Ale tam mieszkańcy tej wioski pragną zabetonowania całej wsi . kiedy tam wójt otwiera kawałek betonowego chodnika to cała wieś przychodzi na otwarcie. Przejedź się rowerem do STANÓW bo wiem , że z twoim rozumkiem ani prawka ani samochodu nie masz. A jak zajedziesz do tych STANÓW to się dobrze rozejrzyj i zobaczysz , że w tej wiosce już wszystkie drogi zostały wyasfaltowane nawet te które prowadzą do lasu. Skieruj się w stronę kościoła i jedź swoim rowerem w kierunku lasu. Kiedy w naszym mieście jest kawałeczek ulicy szrotowej to hejterzy gęgają kiedy prezydent wyasfaltuje tą uliczkę . A kiedy zrobimy asfalt to hejterzy ujadają , że wszędzie beton. No to albo albo bo nie można mieć ciasteczka i zjeść ciasteczko.

~Wypad

obłuda po. Ile razy jeszcze będziesz wklejał te wypociny fanatyku gnoma z Żoliborza.

~Wypad

taka prawda tyś taki nowoczesny jak twój guru co chodzi w dwóch różnych butach i zegarek zakłada odwrotnie.

~ekolog

Do www, ty nigdy z twoim rozumem nie będziesz miał prawka do jazdy jakimkolwiek pojazdem co najwyżej furmanką. Dlatego hejterze na parkingach ci nie zależy ale pamiętaj rozumowanie się zmienia od miejsca siedzenia. Bo gdybyś posiadał samochód to byś walczył o jak największą ilość parkingów w naszym mieście. Ja nie walczę o parkingi dla przyjezdnych a o parkingi dla mieszkańców naszego miasta bo z tym jest w naszym mieście wielki problem.

~Agula

Dlaczego nie mozna w Polsce polaczyc parkingow z parkami?Przeciez parking podziemny zajmujacy pol zielenca a nad tym park nie moze byc?

~takaprawda

Poczytajcie na Wypoku tag #wynajem sporo tam historii przejść i jak właściciele mieszkań są j..nięci.

~Rzeszowiak

Ten gamoń to potęgi n-tej, ma coraz to lepsze pomysły. Byle tylko nie zaczął mieszaś u nas.

~hihi

A Warszawie Czaskowski rżnie, że aż miło. Jak nowe inwestycje, to trzeba wszystko na nowo poukładać w tym także i zieleń.

~To JA

Robić nie pytać!

~Fulo

Takapraeda jrstes de bilem

~Dubpit

Chyba jeszcze za mało betonozy w tym mieście jest

~TakaPrawda

PO ma temat zastępczy żeby tworzyć iluzje obrony mieszkańców przed naturalnym unowocześnianiem.

Za pewien czas będą pisać ze za PO dbano o warunku życia Ciemnego Ludu niczego nie budując poza swoimi interesami.

Od czasu gdy Zieloni weszli w koalicje z PO jest ta narracja. Trudno przejść obojętnie obok agitników internetowych bo tak ciężko harują na głosy niekumatych.

Ja mam cały balkon w kwiatach.

wyborca

Temat wielokrotnie wałkowany na forum. Nie można wycinać drzew i zabetonować każdego kawałka ziemi, bo niedługo każdy będzie stąd uciekał. Za komuny nie budowało się parkingów podziemnych, ale to nie powód, aby teraz betonować otoczenie bloków. W Krakowie w niektórych blokach parking jest na poziomie 0, mieszkania na +1 wzwyż i to są bloki z czasów PRL-u. Tutaj uznano, że tylko elita będzie mieć samochód, a reszta autobusem do Huty.

~Darecki

Zieloni będą mieszkać z drzewami i rowerowac do Vivo ;-)

~Alojzy

Ciąć - nie pytać.

~kolarz

Nie zamykajcie ul.1-go Sierpnia.

~Żal

Mieli w poważaniu mieszkańców. Wycinali co chcieli. Nagle pytają ludzi o zdanie? Bo co? Zdali sobie sprawę z odpowiedzialności? I wiedzą, że poniosą konsekwencje? Biedni pisowcy. A hejt też był zapłacony tak jak w przypadku nauczycieli?

cdn

Przecez tam jest tak szeroka ta uliczka ze nie trzeba zabierac terenu zadrzewionego i trawnikow.Wystarczy zrobic zatoki na tej czesci i zwezic uliczke tak jak sa zwezane w calym miescie.Co?Tu nie da rady?

~dzidek44

Juz zniszczyli pisiory ulice Popieluszki,malo im zniszczen?

~jaja

A czy nadal na Wyszyńskiego będzie można wieszać majtki i skarpetki? Urząd Miasta twierdził, że to TRADYCJA. Kilka wmurowanych słupów dla miasta nie jest problemem i samowolą budowlaną, a dla PINB - według ustawy - wręcz przeciwnie. Dodam, że słupy są na terenie gminnym.

~Kazik

W każdą sobotę wzdłuż tej drogi stoją na tej drodze samochody, ledwo można się zmieścić na 3 samochody parkujące i dwa mijające się, dodatkowo stoją jeszcze na chodniku. Policja nic nie robi z tymi samochodami.

~www

kierowca chyba masz jakiś kompleks jak myślisz, że ktoś zazdrości samego faktu posiadania samochodu. Jeżdżące auto kupisz za 5 tys spokojnie. Straszny powód do zazdrości. Większość ludzi którzy są przeciw to ludzie którzy mają samochody, ale akceptują to, że się nie wjeżdża do klatki tylko stawia kawałek dalej i przechodzi. Ja sam parkuje samochód kilkaset metrów od bloku i nie mam z tym problemu. Ale przed blokiem mam właściwie park. Jak mi to wybetonują to ułatwią mi decyzję i się nie będę zastanawiał, tylko kupuję dom za miastem. Zamieszkam w zieleni, i będę codziennie dojeżdżał, bo drogi się robi z priorytetem przepustowośći. A parkował będę pod blokami tych co sobie powycinali zieleń.

Tak to działa w Stalowej od lat. I masa ludzi się wynosi bo nie chcą mieszkać w betoniarni, a później przyjeżdzaja tu samochodami i trzeba kolejne parkingi budować bo miejsc do parkowania brakuje. Ja się im nie dziwię. To wina włodaży miasta, że do takiej sytuacji doprowadzają. Bo życie w mieścioe ma wiele plusów. Ale nie w betoniarni.

~toż to szok

Wycięli co się dało a teraz będą udawali, że słuchają mieszkańców. Dobre................