Posegreguj wszystko - opakowania przydatne w biurze i domu.

Image
Posegreguj wszystko - opakowania przydatne w biurze i domu. (torebki strunowe, pudła archiwizacyjne, kartony, folie)

Różne rodzaje opakowań są często stosowane do sortowania i segregowania dowolnych artykułów. Niektóre z nich są bardzo popularne i stosowane właściwie w każdym domu lub biurze. Na rynku są również bardziej nietypowe opakowania, które także mogą okazać się przydatne.

Jakiego rodzaju opakowań najlepiej użyć do posortowania drobiazgów, a co dobrze się sprawdzi do przechowywania większych rzeczy? Przeczytaj ten artykuł i poznaj znane i nieznane sposoby na segregowanie i pakowanie różnych rzeczy.

Domowa szuflada lub biurowy kontenerek - jak uporać się z drobiazgami?

W niejednej domowej lub biurowej szufladzie i szafce panuje niemały bałagan. Jest to często spotykana sytuacja, szczególnie gdy właściciel jest osobą zabieganą. Jakie są tego efekty? Pojawia się trudność w znalezieniu potrzebnych w danym momencie rzeczy, a nerwowe poszukiwania skutkują tworzeniem jeszcze większego bałaganu. Czy można w prosty sposób posegregować bardziej lub mniej potrzebne drobiazgi? Oczywiście, że tak!

Dobrym sposobem wydaje się poukładanie poszczególnych rzeczy w danym miejscu, jednak czasem bez dodatkowych opakowań z firmy Neopak.pl jest to dość trudne i po pewnym czasie nieskuteczne. Można więc wyposażyć się w odpowiednią ilość małych pudełek, które pozwolą na posortowanie zawartości szafki. Podzielmy jej zawartość na kilka kategorii, a następnie przypisane do każdej z nich rzeczy umieśćmy w osobnym pudełku. Jak długo będziemy odkładać drobiazgi w odpowiednie dla nich miejsce, tak długo zachowamy porządek.

Pakowanie ubrań

Czasami odpowiednie przechowywanie ubrań może sprawiać pewne problemy. Pojemniki z aktualnie niepotrzebną odzieżą (na przykład zimowe ubrania w lecie i na odwrót, ubrania dzieci) lądują w miejscach, które nie mają zbyt dobrych warunków do dłuższego składowania ubrań. W piwnicach lub na strychach często jest sporo kurzu i brudu, a odzież jest narażona na działanie wilgoci. Częstym problemem jest też działalność różnych szkodników, na przykład moli lub myszy. Podsumowując - warto porządnie zabezpieczyć ubrania na czas ich przechowywania.

Jednym z najprostszych sposobów na pakowanie ubrań jest umieszczenie ich w pudełkach. Aby jeszcze lepiej je chronić, można takie pudła owinąć folią stretch. Tak spakowana odzież będzie bezpieczna, nawet podczas długiego przechowywania. Aby po dłuższym czasie nie mieć problemów ze znalezieniem niektórych rzeczy, warto podpisywać wszystkie kartony.. Gdy pewne rzeczy pakujemy do kilku kartonów, warto napisać na nich, ile łącznie pudełek składa się na całość, na przykład zimowych ubrań.

Ozdoby świąteczne - jak je bezpiecznie przechowywać?

Jednymi z najtrudniejszych do przechowywania domowych rzeczy są ozdoby świąteczne i inne dekoracje. Często wykorzystujemy je przez krótki czas, a pozostałe miesiące są niepotrzebne. Ozdoby świąteczne warto zapakować do solidnych pudeł, a najbardziej wrażliwe z nich (bombki, porcelanowe figurki, świece, itp.) owińmy dodatkowo folią bąbelkową. Najwięcej problemu mogą przysporzyć lampki świąteczne i łańcuchy choinkowe. Ze względu na swoją długość, a czasami dużą ilość sztuk, łatwo się plączą. Przed umieszczeniem ich w pudełku warto więc nawinąć je na rolkę lub na inny podłużny przedmiot. Dzięki temu późniejsze odwijanie będzie znacznie prostsze.

Podobnie, jak w przypadku ubrań, pudło ze świątecznymi ozdobami warto szczelnie zabezpieczyć folią stretch. Unikniemy zakurzenia i zabrudzenia, a takie przedmioty są wyjątkowo trudne w czyszczeniu, ze względu na dużą liczbę małych elementów i swoją delikatność. Niektóre z nich mogą być ręcznie malowane i mają wartość sentymentalną, tym bardziej warto zadbać o ich bezpieczeństwo.

Skrzynka z narzędziami - jak okiełznać wszystkie śrubki?

Typowa skrzynka lub pudełko z domowymi (albo biurowymi) narzędziami wygląda w następujący sposób: jest to zbiór losowo umiejscowionych narzędzi, śrubek i gwoździków, których odszukanie zajmuje sporo czasu. Można częściowo rozwiązać ten problem, dzieląc zawartość skrzynki na podobne do siebie części. Wtedy umieszczamy je w torebkach strunowych, których szczelne zamknięcie pozwala na posegregowanie nawet najmniejszych elementów - śrubek, podkładek, nakrętek i gwoździków. W większych torebkach możemy natomiast umieścić klucze, śrubokręty i inne narzędzia. Tak posortowana zawartość skrzynki narzędziowej pozwoli łatwo odszukać konkretny przedmiot, a także zachować wszystko w czystości.

Kilka porad dotyczących przechowywania żywności

Pakowanie żywności jest dość ważne, dzięki niemu możemy sprawić, że artykuły spożywcze dłużej pozostaną świeże. Do pakowania owoców i warzyw najlepiej używać papierowych torebek. Zamykanie ich w foliowych workach, szczególnie gdy je zamkniemy, sprawia, że te produkty szybko się parzą - tracą ładny wygląd i szybciej się psują.Już podczas zakupów warto poprosić sprzedawcę o pakowanie właśnie do papierowych, ekologicznych torebek.Takie opakowanie jest również odpowiednie do pakowania pieczywa i wyrobów cukierniczych. Zamykanie ich w foliowych workach sprawia, że szybciej tracą świeżość. Dlaczego tak się dzieje? Papierowe torebki zapewniają oddychalność - sprawiają, że ich zawartość ma stały dostęp do świeżego powietrza.

Podczas przechowywania żywności bardzo często warto zastosować torebki strunowe. Sprawdzają się w wielu zastosowaniach w kuchni lub restauracji. Przede wszystkim pozwalają na szczelne zamknięcie dowolnych produktów. To ważne, gdy musimy przechować coś sypkiego, na przykład mąkę, cukier, ryż, przyprawy, itp. Szczelnie zamknięte w woreczku strunowym nie tylko nie wysypią się, ale także nie pochłaniają zapachów ze swojego otoczenia.

Ta cecha jest wykorzystywana także podczas pakowania jedzenia do lodówki lub mrożenia go. Wtedy warto umieścić produkt w torebce strunowej, dzięki czemu zapachy nie przedostają się z, ani do wnętrza woreczka. Alternatywą dla worków z zamknięciem strunowym może być także spożywcza folia stretch.

Segregowanie dokumentów i zdjęć

Poukładanie całej domowej lub firmowej dokumentacji, aby mieć do niej stały wgląd i łatwość szukania konkretnych treści nie należy do prostych zadań W tym celu najlepiej wyposażyć się w kilka segregatorów i dokładnie je opisać. Gdzie można natomiast przechowywać segregatory z ważnymi dokumentami, których nie potrzebujemy na co dzień? W tym celu zostały zaprojektowane pudła archiwizacyjne. Ich wielkość jest dopasowana do najczęściej spotykanych wymiarów segregatorów na papier w formacie A4.

Kartony archiwizacyjne mają wytrzymałą konstrukcję, co powoduje, że można je przenosić nawet gdy są wypełnione dokumentami. Mają pola na opis, a rozsądne wykorzystanie ich pozwoli na ułatwienie przeszukiwania archiwum w przyszłości. WArto bowiem starannie i dokładnie opisać zawartość każdego segregatora i pudełka już podczas pakowania. Stosowanie takich pudełek pozwala na zachowanie dokumentacji w dobrym stanie - uniknie zakurzenia lub przypadkowego zniszczenia, na przykład pod wpływem wilgoci.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =