Potrącenie rowerzysty w centrum miasta

Image

Padający deszcz, śliska nawierzchnia jezdni, a do tego bardzo zła widoczność. Takie warunki panowały w piątkowy wieczór.

Zdarzenie miało miejsce 14 stycznia 2021 roku około godziny 21:00. Z wiaduktu, w kierunku Patrioty jechał samochód marki Skoda Fabia (auto na lokalnych numerach rejestracyjnych). 39- letni kierujący podróżował z 3 innymi osobami. Do potrącenia doszło na skrzyżowaniu KEN z Wojska Polskiego. 29- letni rowerzysta poruszał się pasem dla rowerów (jechał od strony restauracji w kierunku placówek handlowych na KEN). Kierujący Skodą, jak mówił nam świadek zdarzenia, wjechał na skrzyżowanie na zielonym świetle, rowerzysta- na czerwonym. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Uderzenie było tak duże, że rowerzysta na masce auta został przepchnięty kilkanaście metrów dalej. Wezwano policję, straż pożarną i Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany był nieprzytomny. Nie było z nim żadnego kontaktu. Do czasu przyjazdu ratowników został osłonięty parawanem strażackim i okryty folią. Odtransportowano go do stalowowolskiego szpitala. Jego stan jest bardzo ciężki.

Na miejsce wezwano biegłego i prokuratora. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Qwerty

Póki co wszędzie pierwszeństwo mają kierowcy, nawet tam gdzie to kosztuje 1500 ????

~J 23

QWERTY cytuję Twoją wypowiedź "Kierowcy już mają pierwszeństwo przed pociągami... (...) wszystko oczywiście zgodnie przepisami" - także ten... no ... zaglądnij do ustawy. Wiem, wiem że już szykujesz się, na to, że premier zapowie pierwszeństwo pieszych i rowerzystów przed pociągami także chyba wybiegasz w przyszłość umiech Ale póki co jest inaczej.

~Qwerty

J-23 ja nie twierdzę że mają, tylko widzę jak się zachowują, skoro uchodzi im to plazem to widocznie jest przepis którego ja nie znam a który to pozwala na zatrzymanie na przejeździe kolejowym , a najlepiej to widać koło Policji.

~J 23

Prawo zabrania wtargnięcia czy wymuszania pierwszeństwa przez pieszych i rowerzystów, natomiast oni notorycznie to robią i nie są karani. Rowerzysta jak każdy ma zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków ruchu więc nie może na pełnej prędkości bez sygnalizowania np skręcając na przejazd z DDRa (bez świateł w nocy) wjechać na przejazd dla rowerów.

~kryszek69

Stworzono głupie prawo które pozwala rowerzyście wtargnąć pod jadący samochód . Może policja z łaski swojej trochę przyglądnie się tym wariatom na rowerach, zwłaszcza przy dużych zakładach pracy typy huta

~Orion

A ja tak a'propos wypadków, bo nie wiem gdzie to zgłosić. Na Okulickiego naprzeciwko PKS firma rozpoczynająca budowę zagrodzilła 3/4 chodnika dla pieszych. Pozostał wąziutki kawałeczek bezpośrednio obok ścieżki rowerowej wiec ludzie na tą ścieżkę wchodzą, a rowery śmigają i rowerzyści wydzierają się na przechodniów. Cyrk na kółkach i tylko czekać jak zaczną się wypadki, bo jest to miejsce bardzo ruchliwe ( np do Biedronki i różnych firm w tym budynku). Kompletny brak wyobraźni i wg mnie bezprawne zagrodzenie ciągu pieszego przez firmę. Co na to odpowiednie służby miasta, może nam to wytłumaczą jeżeli dały na to zgodę, a jeżeli nie, to niech się tym zajmą. Myślę też, że powinno to być tematem naszych miejskich portali, o co my mieszkańcy prosimy. A co Wy o tym myślicie ?

~J 23

QWERTY słabo znasz przepisy skoro twierdzisz, że kierowcy mają pierwszeństwo przed pociągami. Tak czułem, że jesteś typowym rowerzystą, który przepisów znać nie musi i tego się trzymasz umiech

~Qwerty

Kierowcy już mają pierwszeństwo przed pociągami, wystarczy popatrzeć na przejazdy kolejowe w Stalowej Woli o godz. 15. każde torowisko zablokowane przez samochody, wszystko oczywiście zgodnie przepisami tak jak ty to widzisz. I przestań kłamać że nie usprawiedliwiasz kierowców, bo w tej kwestii jest jesteś lapszy niż Pinokio.

~J 23

QWERTY kontakt wzrokowy? Piesi i rowerzyści nawet nie patrzą gdzie włażą. Klapki na oczach i rura na przejście, jezdnię itd. Co Ty bredzisz.

~J 23

QWERTY naucz się czytać. Nigdy nie usprawiedliwiałem łamania jakichkolwiek przepisów w tym przez kierowców. Ty zaś usprawiedliwiasz łamanie przepisów przez rowerzystów i pieszych tłumacząc to za każdym razem coraz głupszymi powodami. Jakiś czas temu na torach zginęła kobieta weszła pod pociąg - już pewnie czekasz aż premier zadba o "niechronionych uczestników ruchu" i ministerstwo uchwali, pierwszeństwo pieszych i rowerzystów na torach przed pociągami umiech

zlopec

po co są przepisy kodeksu ruchu drogowego skoro wystarczy tylko patrzeć sobie w oczy ?? smiech2smiech2smiech2 śmiech na sali

~Qwerty

J-23 to samo można powiedzieć o tobie że jesteś pożytecznym idiotą, i usprawiedliwiasz łamanie przez kierowców przepisów , dlatego tak ciężko popatrzeć komuś w oczy na kim wymusiło się pierwszeństwo, zablokowało przejscie dla pieszych czy przejazd rowerowy, lepiej unikać kontaktu wzrokowego. Tak tłumacz kierowców.

~J 23

Tak Rydzyk Media, rząd i tzw. pożyteczni idioci co usprawiedliwiają łamanie prawa przez rowerzystów i pieszych...

~Rydzyk

Kierujący to męczennik. Media, media to zrobily

~J 23

QWERTY pozostaje Ci jak zwykle usprawiedliwiać rowerzystów łamiących wszelkie przepisy umiech Garstka rowerzystów to włącza światła zgodnie z prawem do zdecydowana większość ma to gdzieś. Takie Twoje podejście powoduje właśnie wypadki. Bo Ty jak zwykle uważasz, że getry i rower zwalniają ze stosowania się do przepisów.

~Qwerty

W tym konkretnym przypadku, nie ośmieszaj się zostało ci udowodnione że nie masz racji nie znasz przepisów i nie masz pojęcia o infrastrukturze rowerowej. Rowerzystów jest garstka, więc i wykroczeń mniej, zagrożenie które powoduje rowerzysta to zupełnie inna skala w poruwnaniu do samochodu, ale ty masz oczywiście jakąś fobię na punkcie rowerzystów.

~J 23

QWERTY ależ Cię boli to, że oskarżasz kierowców o to, że nie zatrzymują się na zielonej strzałce, a twoi ukochani rowerzyści robią tak samo i nic nie poradzisz umiech Trzeba w końcu posypać głowę popiołem i przyznać, że rowerzyści mają gdzieś przepisy ruchu drogowego.

~piotrek

Zgroza jak piesi wchodzą na jezdnię Wydaje im się że są nieśmiertelni i nawet nie patrzą. A tam na Ken albo Okulickiego to na potęgę i to miejscowi.

~Qwerty

Brednie to ty wypisujesz, całe forum jest nimi zaśmiecone. Latem dałeś popis z zieloną strzałką, mam nadzieję że lekarz zmienił ci leki i jest poprawa.

~J 23

QWERTY co Ty człowieku bredzisz? Jak ma pieszy czy rowerzysta utrzymać kontakt wzrokowy z kierowcą jak nawet nie raczy spojrzeć czy coś jedzie tylko pcha się na jak święta krowa na przejście? Dodam, że łamiąc przy tym prawo.

~Ula

Czemu w bufecie sejmowym sprzedaje się alkohol?

~aaaaaaaaa

Święta krowa na rowerze

~Iza

Czy bufet sejmowy sprzedaje alkohol? Komu?!

~Roman

Z pieszymi jest ten sam problem.. Dzis jechalem nieoswietlona ulica. Prawa strona jezdi w tym samym kierunku co ja zmierzal sobie mezczyzna. Ubrany caly na czarno. Zadnego odblasku na sobie. Nic co mogloby go wyroznic w tej ciemnicy. Ludzie nie jestescie niesmiertelni dbajcie o swoje zycie i zycie innych

~Marek

A władza mnoży przepisy nieżyciowe - nie po to aby wypadkom zapobiegać, ale dla profitów /czytaj - kar dla budżetu własnego /. Przecięż te coraz to nowe przepisy /ITD, Policja / to nie po to aby ludziom pomóc, ale zebrać haracz. Dla zorientowanego w temacie te występy Guajadura i Adamczyka zachęcające do zgłoszeń to szopka w pełnym wydaniu, Odsyłam do degfinicji - kto to jest minister ?

ule

jaki jest cel w publikowaniu tu ''tych'' komentarzy, dotyczących ludzkich tragedii, spraw ostatecznych, życia lub śmierci jakiegoś CZŁOWIEKA, poczucia winy INNEGO do końca życia, gdy rozgrzeszenie jest tylko wirtualnym i pustym frazesem - bez stosownej moderacji?

biznes?

rozrywka?

wirtualna hodowla bydła w tej betonowej wsi?

Ci LUDZIE mają rodziny...

jeśli nie ma możliwości w skryptach portalu - użycia takiej blokady komentarzy - w tym momencie, to sens takich publikacji nie ma etycznej racji bytu

albo... albo...

tertium non datur

muł

e2rds

~Qwerty, czyli jak pisze się nieprawdę, to zostaje się kłamcą i idiotą, na drugi raz będziesz uważał co piszesz.

~łachmyciarz

I już pojawiła się hiena proponujące biznes na nieszczęściu. Poleć palancie rozwiązanie, które zastosowano w Jaworznie. Od dwóch lat nie było tam śmiertelnego wypadku drogowego. Dlaczego? Ale tobie hieno to nie jest w smak.

~Qwerty

e2rds - Możesz pisać twoja sława cie wyprzedza.

~Qwerty

Zlopec a po to żeby pieszy czy rowerzysta wiedział że go widzisz. Przeważnie kierowcy którzy łamią PRD, mają w poważaniu innych uczestników ruchu drogowego unikają kontaktu wzrokowego. Ty śmiesz się kierowcą nazywać, widzę masz wiele do powiedzenia w temacie przepisów ruchu drogowego, tyle że masz jeden punkt widzenia, i to jest tylko twój punkt widzenia , twój świat.