W tym roku miasto rozpocznie budowę nowego układu komunikacyjnego

Image

W 2022 roku miasto wyda 10 mln zł na budowę układu komunikacyjnego wokół Parku Innowacyjnego Euro- Park Stalowa Wola. Będzie to pierwszy etap inwestycji, która łącznie pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych.

- Projekt budowy nowego układu komunikacyjnego wokół Strategicznego Parku Innowacyjnego Euro- Park, to nowe zadanie, które ma kluczowe znaczenie gospodarcze i strategiczne dla miasta Stalowej Woli. To zadanie w pierwszym etapie będzie kosztować 50 mln zł, z czego w tym roku zamierzamy zrealizować plan w wysokości 10 mln zł. Jest to zadanie, które jest kluczowe ze względu na inwestorów, którzy już dzisiaj zdecydowali się na wybór Stalowej Woli, ale również ze względu na komunikację kolejnych ważnych elementów gospodarczych, uzbrojenia terenu i częściowego odwodnienia i innych sieci, które będą prowadzone w tej dość rozbudowanej sieci dróg. Ona będzie budowana w wysokim standardzie, w większości czteropasmowym tak, aby nawiązywać do tych najlepszych tradycji projektowych tworzących miasto Stalowa Wola- mówił podczas budżetowej sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Nowy układ komunikacyjny będzie obejmował tereny za: Hutą Stalowa Wola, IKEĄ, Thoni Alutec- iem, a wzdłuż ulicy Przyszowskiej aż do Bojanowskiej oraz drogą za Kuźnią Matrycową. Plany są takie, że realizacja całego zadania zakończy się w 2024 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~zasłyszane

a ten pijany poseł to nabawił się chwiejnej choroby od płynu dezynfekcji rąk z Orlenu ,,,

~Janek

????

~Janek

????

~Hahaha

Miasto

~E2rds

Wypad to tobie pelowska swołoczo.

~J23

Pijany pseudo poseł S.ienkiewicz chwiejnym krokiem przeszedł do do historii.

~Razem

Brawo Panie prezydencie

~Wypad

miotelka.Masz na myśli towarzyszy pisowskich w stylu tow.piotrowicza.A kanalii to szukaj w swojej rodzinie bo jest ich tam mnóstwo,miernoto z mentalnością chłopa pańszczyźnianego.

~miotelka

Najwyższa pora przegonić tą bolszewie starą nomenklaturę komunistyczna z zycia publicznego. Ich szlag trafia jak cos sie robi w miescie dobrego i tylko ujadaja kanalie.

~jan

.... ,, Ona będzie budowana w wysokim standardzie, w większości czteropasmowym" ... a jak dodamy oddzielne pasy na rowery i oddzielne na hulajnogi to będzie ośmiopasmowa.... ma wizje pisowska władza, ale niestety zero rozumu, dotychczasowe doświadczenie komunikacyjne w strefie pokazuje że najpilniejsze są miejsca postojowe dla tirów z komponentami i oczekujące na załadunek wyrobów ze strefy, wystarczy zwykła droga, parking i przede wszystkim KIBEL DLA KIEROWCÓW, BY NIE MIELI PROBLEMÓW Z WYPRÓZNIENIEM JAK LIŚCIE Z KRZAKÓW OPADNĄ ....

~blimp

Znowu będą krawężniki 15 cm, rondka na Seicento z wysepkami na pomniki wyklętych i łuki o promieniu 10 metrów, czy miasto wynajmie projektanta wiedzącego z czego żyje i jak wygląda normalna ciężarówka?

TylkoZKS

KARCZOWANIE DAWNEGO REZERWATU NA SOCHACH - dlaczego władze Stalowej Woli i wójt tego miasta zgadzają się na to? Co wam złego zrobiła przyroda? Wycinacie by wycinać, bo nienawidzicie zieleni, a drewno chcecie sprzedać, bo brakuje na 500+?

~Mieszkaniec

... nie sztuka jest zrealizowac za ludzkie pieniadze jakakolwiek inwestycje ale sztuka jest utrzymac ja w takim stanie jak w momencie oddania - kacykowie !!! ... nie do nozyczek i zdjec propagandowych o swojej wyjatkowosci a do mjotly, lopaty i scierki!

~Mieszkaniec

... nieudolnosc rzadzenia Miastem widac na zalaczonym zdjeciu wczesniejszej inwestycji --- wstyd dla geniuszy !

TylkoZKS

Czy będzie to układ komunikacyjny prowadzący do fabryki maseczek?
Tak na serio - ta władza nie potrafi zrobić nic! Gdyby pan prezydent Andrzej Szlęzak miał takie plecy w Warszawie jak obecny wójt Stalowej Woli, to myślę, że nasze miasto byłoby 2 najsilniejszym ośrodkiem Podkarpacia, przy czym różnica do Rzeszowa nie rządzonego już przez Ferenca znacznie by się zmniejszała, a Mielec, Przemyśl czy Krosno mogłyby obserwować stalowowolskie plecy.

~kris35

To będzie taka droga w lesie co prowadzi od ni skąd do ni skąd. Wypada uzupełnić braki w temacie.

~WyborcaPO

Bardzo dobrze że UE wstrzymała dotacje. Prawo trzeba przestrzegać.

art2deco

Folksdojcze i sowieciarze incognito będą zapewne wstrzymywać wypłatę należnych nam środków unijnych pod każdym pretekstem, po każdym wykluczającym bąku Roberta albo Zielonych.
Tak długo aż się uda. To znaczy do zmiany władzy na polskojęzyczną.

Mamy wiec sporo czasu umiech

~Totalny

Można składać już CV ?

~Premier

Gdzie mozna zobaczyć gdzie dokładnie będzie nowa fabryka ? Jakaś mapka ?

~BAJU BAJU

TAK TYLKO SKĄD SIĘ WEZMĄ NA TO PIENIĄDZE JAK UNIA WSTRZYMAŁA DOTACJE WIRUS SZALEJE SĄ PILNIEJSZE WYDATKI .ALE MARZENIA NIC NIE KOSZTUJĄ.

~Ewa

Jakiś szkic chociaż?