Stalowowolskie pokazy, po których seniorzy wychodzą z kredytem

Image

Nie raz już pisaliśmy o firmach, które organizują wycieczki lub pokazy produktów i za prezenty i korzyści materialne zwabiają kolejnych klientów. Są wyszkoleni i bardzo sprytni, bo tak potrafią zmanipulować człowiekiem, że ze spotkania wychodzi się nie dość, że bez prezentu, to jeszcze z masą towarów, za które trzeba zapłacić w ratach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

W Stalowej Woli od jakiegoś czasu odbywają się pokazy pewnej firmy. Ta wynajmuje salę w jednym z hoteli. Zaprasza na spotkanie mające na celu pokazanie sprzętu rehabilitacyjnego oraz sprzętu domowego.

- Organizatorzy zapraszając seniorów na pokaz mówili, że będzie można kupić produkty firm polskich, żeby je wesprzeć w trudnych czasach pandemii koronawirusa. Obiecywano w prezencie darmowy tablet. Chciałabym przestać wszystkich seniorów i osoby starsze. Mój tato został oszukany wczoraj na prezentacji- pisze do nas Czytelniczka.

Takie pokazy zawsze są pięknie przygotowane. Najczęściej młodzi, elegancko ubrani ludzie są bardzo mili i serdeczni. Wiele obiecują i zapewniają, że z ich produktami, które mają być w atrakcyjnych cenach (nierzadko okazuje się, że za takie same sprzęty zapłacimy połowę mniej w sklepie stacjonarnym czy internetowym), będzie nam się żyło łatwiej, a spłata ich nie zostanie nawet zauważona w budżecie domowym, bo raty nie obciążą portfela.

- Tato dał nabrać się na darmowy tablet, który miał podarować wnuczce. Tak namącili w głowie, że w zamian ma odkurzacz, multicooker, noże, mate masującą oraz rower elektryczny. To wszystko zaciągnął na raty miesięczne. Oni - to znaczy przedstawiciele firmy organizującej pokaz i naciągającej seniorów na kolejne urządzenia, zapewniali, że raty będą na 8 miesięcy co później okazało się, że jednak na 48 miesięcy. Łącznie do zapłaty ma 15 tysięcy złotych. Tato ma 70 lat jest emerytem i nie jest jedyną osoba starszą, która była na pokazie i została oszukana. Proszę aby uprzedzić swoich bliskich. Przestrzegajcie, żeby ich ofiarami nie padli następni ludzie starsi, schorowani. Seniorzy są łatwowierni, dlatego padają ofiarami firm z pokazów. Właśnie na to liczą firmy, które oferują towar na pokazach. A gdy ktoś chce oddać te produkty, to okazuje się, że firma nie istnieje, została zlikwidowana, zmieniła nazwę, nie sposób odnaleźć kontaktu telefonicznego- pisze Czytelniczka.

I to prawda. Z racji wieku emeryci są bardziej łatwowierni i trudniej im ocenić prawidłowo sytuację. Jeśli ktoś im tłumaczy, że coś jest okazją, że kosztuje mniej i że pomaga w codziennym życiu, to w to wierzą. Dawniej przecież nie było takich sytuacji. Tutaj duża rola dzieci i wnuków, bo to oni powinni wytłumaczyć ukochanym rodzicom i dziadkom jak wiele niebezpieczeństw niesie za sobą współczesny marketing żerujący na naiwności. Osobie starszej trudniej niż młodszej powiedzieć „nie” i wyjaśnić, że ktoś chce na nich zarobić. Ciężko jest na spotkaniu, gdzie gwar, szum, radosna atmosfera przeczytać i zrozumieć umowę pisaną małym drukiem, ciężko też odmówić komuś kto poczęstował nas kawą i ciastkiem i był dla nas taki miły.

- W przypadku taty zaczęłam walkę, szybkie poszukiwanie kogoś, kto wskaże sposób odstąpienia od umowy. Zwróciłam się do UOKiK. Rzecznik praw konsumentów powiedział mi, że z takiej umowy - niemal na każdym etapie - powinno dać się wycofać. Ja działam od razu, ale jest wielu seniorów którzy godzą się na krzywdę, bo przerasta ich cała procedura prawna i nie walczą z oszustami. Spłacają niechciane produkty. Mnóstwo osób po takich pokazach orientuje się, że zostali ofiarami naciągaczy- pisze córka mężczyzny, który dokonał zakupów podczas pokazu.

Czytelniczka zwraca też uwagę na fakt, że właściciele pensjonatów, zajazdów, hoteli powinni baczniej zwracać uwagę komu wynajmują sale. Zrozumiałe jest to, że chcą zarobić i po to mają swój biznes by z niego korzystać, ale powinni też mieć świadomość, że przyczyniają się do wielu rodzinnych tragedii. Może więc nie warto? Zwłaszcza jak się jest osobą znaną i ceniona w danym środowisku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
wyborca

wyborca już liczyć nie umie, pierwsza formuła 9-DŁ(A1), druga =POTĘGA(10;G1) i jest 119 140 000 (8,5 wygranych)

wyborca

W formułach zamiast 10 ma być 9 i wtedy wychodzi 64 743 948, czyli ponad 4 wygrane w dużego ;)

wyborca

Znów wydzwaniają telemarketerzy z zaproszeniami na pokazy. Skądś mają numer, bo...

52,9 mln kart SIM obsługiwali w sumie w końcu marca 2019 roku czterej najwięksi operatorzy komórkowi w kraju – wynika z danych opublikowanych przez Orange Polska, Cyfrowy Polsat, Play Communications i T-Mobile Polska

Ile jest możliwych numerów - w przybliżeniu (pierwsza cyfra to 5, 6, 7 lub 8):

4 * 10 * 10 * 10 * 10 * 10 * 10 * 10 * 10 = 400 mln

losujemy 1 cyfrę ze zbioru {5,6,7,8} i 8 cyfr od 0 do 9

w praktyce mniej, bo prefiksy operatorów są ściśle ustalone, no to skopiujmy tabelkę z Wikipedii do Excela i:
- dodajemy kolumną z ilością losowych cyfr od =10-DŁ(A1)
- dodajemy kolumnę z ilością kombinacji pozostałych cyfr =POTĘGA(10;G1)
- sumujemy =SUMA(H1:H412) i wychodzi 582 695 532

coś za dużo wyszło - niedostateczny?

A żeby na 100% trafić 6 w dużego lotka, trzeba wysłać 13 983 816 kuponów.

jak ktoś wam powie, że system wylosował numer, to niech wam poda numery w totolotka

~RST

Jeśli mieli by tacy w ofercie PEGASUSa to moze bym poszedł popatrzec i posłuchac. A chiński badziew to mamy na naszym rynku o połowe tańszy. Pozdrawiam i nie dawajcie sie nabrac.

~Vateusz

Wlasciciele pensjonatów i hoteli wykonują legalną działalność w zakresie wynajmowania sal. Problemem jest to, że policja w calej pl ma wywalone na tego typu imprezy, podczas gdy sposób działania, większości tego typu firm, wypełnia książkowe znamiona wyłudzenia.

e2rds

~no comment, gnido, już ci pisałem, nie zaczepiaj mnie, jak pisze do kogoś pod innym nickiem, a w zasadzie to też do ciebie bo masz ich teraz ponad 100 to gnido odpisuj pod takim samym, a nie pod innym, czy tak gnido to trudno zrozumieć. Po co spłodziłeś tyle nicków na forum, by było wrażenie, że to tylu ty pisze. To pisze jedna chora umysłowo gnida pod wieloma nickami. Jak skończy się władza to zgłupiejesz do reszty, albo cie to doprowadzi do czubków, albo skończysz z sobą, zastanów się paranoiku czy warto. A pluć do możesz najlepiej pod wiatr, wskazane gnido.

~no comment

Wiekszego od ciebie tu nie ma ublizacza i chama ktory potrafi tym co ci tylko zaneguja wypisywac tylko tobie znane epitety.I ty sie masz za kulturalnego adwersarza w dyskusji??? Tfe ...

Saint

Naiwność ludzka nie ma granic, bez względu na wiek.
Trąbi się o tym na około, a i tak ciągle są chętni" żeby się podłożyć.
No więc jeśli są chętni kupić to i są chętni sprzedać.
Każdy ma swój rozum. Jeśli ktoś wierzy w kołdrę z rysia kaukaskiego czy innej żyrafy - jego wybór.
Ale potem nie płakać.
Zrzucanie tego na wiek nie ma nic do rzeczy. Jak ktoś wierzy, że 10 letni diesel z DE ma 180k to takiego dostanie...
I tutaj to samo.
Podstawowa zasada - nie wiesz, nie rozumiesz - nie podpisuj !!! A jak podpisałeś to nie płacz.
W życiu nie ma nic za darmo !

e2rds

~no comment, słuchaj gnido, czy ja cie zaczepiam i czy ty tu piszesz na temat gnido. Piszesz tylko po to śmie.dzielu by mnie zaczepić, to jakie to argumenty. Tak samo i w tym samym celu gnido piszesz jak ten gnojarz ~buhahaaa.
Mnie śmier.zielu wytykasz ubliżanie, a ciebie na co stać, znasz przypowieść o źdźble i belce, jak nie to przypomnij sobie gnido.

~no comment

Żalosny starusxku,, nie ma sie argumentow to sie ubliża., Na to cie jeno stac,,,,żenada.

e2rds

23 Września 2020 17:55:20
~buhahaaa
byłem tu byłem tam-całe g.wno w koszu mam. I tak to wszystko robak na robaku.
Widzisz, ja taki głupi i naiwny jak ty nie jestem, a ty zbieraj dalej, miasto będzie czyściejsze, a, od czasu do czasu możesz kozę pod ogon cmoknąć, ale tylko cmoknąć.
Trafia cie trafia śmierdzący, przecież ty do sanatorium nie nadajesz się, co będziesz chodził z koszykiem i gó.na zbierał.
Dla ciebie tyle wystarczy, a kim jestem, jestem twoim koszmarem zasrańcu zbierającym gó.na.

~Lula

Dżizas! I tacy ludzie mają prawo głody w tym kraju... multcooker jpr!!!!

~buhahaaa

kim ty jestes emerycie e2 - erdeesem? emerytem? kasandrą? czy Jasiem???? .Szamoczesz sie jak ormowiec na patrolu....umiech)) farbowany lis i zgorzkniały stary pryk. Ot taka prawda....umiech)))

~Mateusz

Podstawowym problemem z emerytami jest to, że w coś wierzą. Wieżą w księdza, który się pomodli, wieżą polityków którzy im dają, wierzą w partyjną telewizję, która jedyna prawdę mówi.
Dziadki szanowne. Za wiarę się płaci. Trzeba myśleć a nie wierzyć.

I ten elektorat głosuje na pis i decyduje o losach całego społeczeństwa..........

~nmjhlk

A czy ci doradcy seniorzy pamiętają drogę - jak dotrzeć do Domu Rozrywek?

~podatnik

I tacy seniorzy stanowią organ doradczy - szczególnie w dziedzinie finansów w naszym grodzie.

~Liljana

Jakby pis chciał, to by za takie prezentacje wsadzał ludzi do więzienia. Na czele z ich celebrytą Cezarym Pazurą (z unieważnionym ślubem kościelnym z kobietą, z którą ma dzieci! tacy kościelni są ci ludzie). Ale po co? Lepiej z podatków ciężką pracujących załatwić 13. emeryturę. I nałożyć milion podatków, które napędzają coraz bardziej drożyznę.

~siwy

do mojej mamy dzwonili i mama dała mi słuchawkę i jak mnie zaczęli słuchać to się rozłączyli. podejrzane

~Jola

W tym wieku naiwność poraża. Nie mam zamiaru naigrawać się z ludzi wiekowych, ale niech przynajmniej nie stanowią organu doradczego dla władz miasta. A może ta wycinka i betonowanie to doradztwo SENIORÓW?

~aaaaaaaaa

Każdy ma swój rozum emeryci też, a jak nie to w domu siedzieć

~Jaś

Do "he, he" Przeterminowane są te twoje wypowiedzi ;he,he, he na każdym kroku. Wyluzuj i nie zaśmiecaj portalu.

e2rds

23 Września 2020 17:55:20
~buhahaaa
byłem tu byłem tam-całe g.wno w koszu mam. I tak to wszystko robak na robaku.
Widzisz, ja taki głupi i naiwny jak ty nie jestem, a ty zbieraj dalej, miasto będzie czyściejsze, a, od czasu do czasu możesz kozę pod ogon cmoknąć, ale tylko cmoknąć.
Trafia cie trafia śmierdzący, przecież ty do sanatorium nie nadajesz się, co będziesz chodził z koszykiem i gó.na zbierał.
Dla ciebie i dla rżącego ~ he he.. najlepsze sanatorium to łąka, może być z krowimi plackami byś miał co zbierać, a ~ he he.. gdzie się paść.

~buhahaaaa

Tak ,to emeryt e2 sie wychwalał gdzie to nie był i gdzie jeszcze bedzie i wczasy i sanatorium. Jak to za jego godna emeryture moze poszaleć. I zaszalał przywarzac pelne taczki róznego badziewia zakupionego na pokazach.

~ he he..

ktoś tu ostatnimi czasy był w sanatorium......no tak nasz ....bohater na forum....umiech)))

~Kasandra

Ja z tego typu złodziejami walczę skutecznie. Po pobycie w sanatorium tak zaczęłam działać, że ukazały się wreszcie wstępne ograniczenia w tym temacie. /Kuracjusze, którzy nabyli witaminy w ampułkach w cenie ok 100 zł, a zapłacili po ok 2 tys uzyskali zwroty za te zakupy.

~Hela

Ja byłam na takim spotkaniu i zostałam poproszona do stolika ,powiedzialam że, nie kupię o szkoda na mnie czasu. Pan powiedział proszę wziąść kurtkę i wyjść, tabletu nie dostałam tylko perfumke na otarcie łez. Poprostu trzeba myśleć a nie narzekać na salę i partię.

~ziom

Pani mówi, że seniorzy są naiwni, ale to główni wyborcy obecnej władzy. Ta władza chwali się wielkim poparciem. Czy zatem PIS może nie być dobrą opcją dla Polski, a tylko takimi farbowanymi lisami, którzy w przebiegły sposób oszukują starszych ludzi? Z Pani założenia wynika, że seniorzy nie kierują się wielką mądrością i są naiwni. Jakby chcieć likwidować te firmy, które oszukują w ten sposób ludzi starszych, to również trzeba by rozwiązać parlament.

~wstyd

jaki nasz?! do Pinokia wstyd byłoby mi się przyznać, bo to łgarz prawomocnie skazany przez Sąd

~chirurg

Słowo do właścicieli lokali. Jeśli masz propozycję wynajęcia lokalu na prezentację produktu finansowego, zdrowotnego to poleć, by sobie delikwent wynajął miejsce na targu. Niech tam się mierzy ze zdrowa konkurencją. Szanujmy swoje biznesy i naszych klientów. Na zawsze może przylgnąć do ciebie oskarżenie, że działasz w zmowie z oszustem. Po pieniądze chodźmy do banków a po zdrowie do lekarzy. Howgh!

~Edi

Przykro to mówić ale ludzie sa po prostu glupi i ociężali umysłowo, zresztą mówił o tym nasz premier...