Na dachach budynku podległych miastu pojawią się panele fotowoltaiczne

Image

Miasto przygotowuje się do projektu, w ramach którego na dachach budynków w strukturze miasta zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne. Rozwiązanie to pozwoli na zmniejszenie rachunków za prąd.

Podczas sesji budżetowej Rady Miejskiej radny Dariusz Przytuła przypomniał, że od 1 kwietnia 2022 roku znikają przepisy o upustach przy montażu paneli fotowoltaicznych. Skierował do prezydenta pytanie, czy przez 3 pierwsze miesiące tego roku miastu uda się skorzystać z tych zniżek.

W tym temacie włodarz miasta przekazał dobre wieści.

- Jeśli chodzi o kwestię instalacji słonecznych na dachach budynków, które są w strukturze miasta w Stalowej Woli, to do marca nie zdążymy zrealizować tego projektu, natomiast te przepisy dotyczą przede wszystkim prosumentów, osób fizycznych. W tej chwili przygotowujemy się do takiego projektu. W projekcie norweskim mamy wykonanie audytów i projektów tak, aby na dachach budynków struktury miasta Stalowej Woli były takie instalacje- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Miasto będzie się ubiegać o środki zewnętrzne w ramach programu Feniks. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to realizacja projektu nastąpi w 2023 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~lotto

Mam pytanie do pana LN, dlaczego odkąd jest pan na urzędzie nie wpadł na pomysł by na zrekultywowanym terenie byłego śmietniska przy drodze do Jamnicy nie zamontował paneli fotowoltaiki? Przecież to idealne miejsce do zarabiania pieniędzy z wykorzystaniem energii Słońca. Szkoda, że pan tak ociężale gospodarczo myśli. Łatwiej przychodzi lans z huśtawkami i piaskownicami, prawda?

~Liljana

Rychło w czas. Trzeba było ruszyć z projektem dwa lata temu, to teraz panele byłyby gotowe. Ale nie, dwa lata będziemy spłacać długi pisu w prądzie. A jak 6 lat temu przy wprowadzaniu 500+ mówiło się o drożyźnie, to oczy by wydrapali.

~złomiarz

"Na dachach budynku podległych miastu..." A to po polskiemu jest ?

e2rds

~farmer, jak mówiła Honoratka, "Gustlik bije przeważnie siły wroga"

~Zenon

Gaz podrożał i taniej może nie być druga sprawa to Rosja ma na nas bata. Pakowanie się w gaz to nie jest najlepsze wyjście. Warto się zastanowić czy nie odpalić elektrowni węglowej z powrotem w końcu węgla mamy pod dostatkiem

~Lysy

"Na dachach budynku podległych miastu" gdzie tu jest składnia co za wysokiej klasy redaktor pisze w ten sposób?
W artykule o potrąceniu rowerzysty napisał że osoba była nieprzytomna, zaś w kolejnym zadaniu że nie było z nią żadnego kontaktu.
Czy ktoś widział żeby był kontakt z nieprzytomnym?
Wstyd
Poziom artykułów świadczy o poziomie portalu. Gratulacje.

~Lysy

"Na dachach budynku podległych miastu" gdzie tu jest składnia co za wysokiej klasy redaktor pisze w ten sposób?
W artykule o potrąceniu rowerzysty napisał że osoba była nieprzytomna, zaś w kolejnym zadaniu że nie było z nią żadnego kontaktu.
Czy ktoś widział żeby był kontakt z nieprzytomnym?
Wstyd
Poziom artykułów świadczy o poziomie portalu. Gratulacje.

~farmer

w nocy przewaznie nie ma wiatru a jak jest huagan to trzeba elektrownie wylaczac to tak na marginesie dla nieznajomych praw przyrody

TylkoZKS

Inwestujcie w fotowoltaikę, bo bardzo jasno świeci Słońce Narodu Polskiego - jarosław kłamczyński.
Myślę, że w Stalowej Woli powinna powstać elektrownia atomowa. Ile miejsc pracy, a jakie wpływy dla budżetu miasta! Można by było zapłacić Citce 10, albo i 20 razy więcej, żeby "doradzał" w 3 ligowym klubie!

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, takie bajki jak ty głosisz to możesz takim głąbom jak ty głosić. A twoi z PZPR gnoją wszelką elektrownie słoneczne i wiatrowe, jedynie co na fali to "wungiel". Przyszłość należy w tym co pisałem i uniezależnienie się tak od państwa jak i od monopolistów energetycznych. A poza tym, ty w tej materii toś ciemny jak tabaka w rogu.

~jasio

na dachach som jusz pszczoly i powono to wystarczyc zielonym zeby sadzic tam chfasty na miut

~Ewa

Po ilu latach ta inwestycja się spłaci?

~ekolog

Nie ma lepszego sposobu na zieloną energię jak wybudowanie 4 elektrowni potężnych przy granicy z NIEMCAMI. Nawet unia by nam do tego projektu kasy dołożyła. A dlaczego przy granicy z NIEMCAMI bo tam mamy łatwy zasób wody z ODRY. Po za tym budujmy elektrownie wodne takie jak w SOLINIE na PODKARPACIU, MAŁOPOLSCE , DOLNYMŚLĄSKU i OPOLSKIM. Rząd PIS obecnie buduje tysiące wiatraków które będą na morzu BAŁTYCKIM. Za 10 do 15 lat POLACY będą całkowicie niezależni energetycznie i jeszcze będziemy naszym sąsiadom energię sprzedawać. Do e2rds, po co takie bajki opowiadasz.?

e2rds

~Grześ, nie zdajesz sobie sprawy jaka świetlana przyszłość ściele się przed panelami i autami elektrycznymi w przyszłości, tylko to musi być jeszcze uzupełnione o mini elektrownie wiatrowe i będzie dotyczyło przede wszystkim gospodarstw domowych( nie mylić z blokowiskami), prywatnych domków. Wyobraź sobie, że akumulatory aut elektrycznych maja określoną żywotność do użytkowania w aucie, ale jeszcze długo mogą być użytkowane w domy i tu jest przyszłość. Wystarczy taka 1 lub 2 baterie do magazynowania energii pozyskanej w dzień z ogniw i wiatru, a w nocy z wiatru, masz darmową energie zasilającą tak gospodarstwo jak i auto, uniezależniasz się całkowicie od energii państwowej, pomyśl jak to może być. Dzisiaj największy problem to magazynowanie energii z ogniw i wiatru, nie jej wytwarzanie, tylko magazynowanie.

~Grześ

Panele to największa głupota inwestycja nieopłacalna dla domów czy gospodarstw .....nawet mając auto elektryczne koszt inwestycji + co roczne przeglądy+ serwis to tylko pakowanie kasy dla firm instalacyjnych tylko oni na tym zarabiają zwrot może po 15- 20 latach warto poczytać na forach dyskusyjnych nie dać się omamić..... tym bardziej że już są alternatywy i za ok 2 lata takie panele to będzie przeżytek...

~MottodlaElyty

Panie Kudłaty, a co z właścicielami domów w Stalowej Woli? Tyle było planów, spotkań i projektów na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych lub solarnych dla właścicieli domów prywatnych w Stalowej Woli i szlag wszystko trafił. Na wsiach ludzie dostali dofinansowanie do 70% kosztów inwestycji a w aglomeracji Wielowieś Kudłaty poniósł sromotną klęskę ze szkodą dla mieszkańców. Wstyd Kudłaty oszołomie !

PlagMa

Wy nie zrozumieliście chyba intencji tej inwestycji.. rząd zmienil od tego roku przepisy odnośnie użytkowania paneli.. przez co chętnych na takie inwestycje, o wiele mniej korzystne dla odbiorców jest mniej.. dlatego w tym roku zaczną się takie wlasnie akcje samorządowe.. które bede jakby propagować i zachęcać do zakładania takich paneli... dzieje się to dokładnie w tym momencie, kiedy zakładanie ich staje stalo sie mniej korzystne.. typowa zagrywka.. jak nikt nie chce kupić odemnie, to kupie ja sam, zeby pokazać innym ze kupuje i żeby i inni też kupili.. polityka..

e2rds

Oj, coś mi się wydaje, że zawiązała się nowa spółka.

zlopec

w koncu jelenia zlapali bo do mnie codzinnie albo i wiecej wydzwaniaja

GRZ

Ambasador: to ciekawe co piszesz, najpierw doczytaj i policz sam, a potem się udzielaj...

~Ambasador

Inwestycja która jest totalnie nieopłacalna, zwróci sie na kilkadziesiąt lat o ile ogniwa wytrzymają polskie zimy.
W naszym klikacie powinny być montowane turbiny wiatrowe.