Surowe kary za kierowanie hulajnogą po alkoholu i przekroczenie prędkości

Image
Mandat w wysokości tysiąca złotych nałożyli policjanci ruchu drogowego na kierowcę hulajnogi. 44-latek jechał nią do pracy, mając ponad 0,35 alkoholu w organizmie. Kierowca kii, który przekroczył dozwoloną prędkość o 37 km/h został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych.

1 styczeń 2022 roku - to ważna data dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Od tego dnia zmianie uległa wysokość grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, za niektóre wykroczenia. Zmiany dotyczą głównie tych wykroczeń, które od dłuższego czasu stanowią jedne z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i to zazwyczaj tych tragicznych w skutkach. To przede wszystkim przekroczenie dopuszczalnej prędkości i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Kierujący hulajnogą przekonał się jak dotkliwe są kary za jazdę pod wpływem alkoholu. Dziś rano w Zarzeczu, policjanci niżańskiej drogówki zbadali trzeźwość kierowcy hulajnogi. Mężczyzna poruszał się po ścieżce rowerowej. W trakcie kontroli czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 44-latka. Miał ponad 0,35 alkoholu w organizmie. Jechał hulajnogą do pracy. Policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w kwocie tysiąca złotych.

Ten sam patrol o godz. 12 w Przędzelu, na ul. Ulanowskiej, zatrzymał do kontroli drogowej mieszkańca Mysłowic. Kierujący samochodem marki Kia jechał z prędkością 87 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 800 złotych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bhp-owiec

Powinni jeszcze zrobić ustawę o konieczności badań w firmach produkcyjnych gdzie jest duże zagrożenie wypadkami w kierunku czy pracownicy nie są pod wpływem alkoholu.
Nie od dziś wiadomo, że nie każdy alkoholik ma fioletowy nos i chodzi obskurnie ubrany. Z pozoru taki alkoholik wygląda jak przeciętny człowiek a niestety swoją dawkę alkoholu musi wypić dla "dobrego " samopoczucia i bywa, że po spożyciu alkoholu idzie do pracy.
Dziwię się, że w tak dużych zakładach produkcyjnych jakie są w Stalowej Woli, choćby dla dobra zakładu a i w dbałości o dobro pracowników powinno się wykonywać badania czy pracownik nie jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających by potem nie było problemów gdy dojdzie do wypadku w pracy.
Nie jest przecież tajemnicą, że pracownicy przychodzą do pracy pod wpływem różnych środków w tym i alkoholu.

~...eta

wiecie co ludzie, zgadzam się z wami, tu jest coś na rzeczy, skoro taka cisza w temacie....

~stw24

@ane... @malale Z tego co się orientuję ten kierowca zajmował kiedyś wysoką pozycję zawodową. Kontakty zrobiły robotę i jest "ponad prawem"...

~ane...

no właśnie, a gdzie o pijanym kierowcy osobówki w Pysznicy? MALALE masz rację....

~MALALE

A gdzie informacja o piątkowym zatrzymaniu pijanego kierowcy samochodu osobowego? Przez ulice Pysznicy jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Został zatrzymany w Stalowej Woli. Czyżby sprawa została zamieciona pod dywan?

~Rydzyk

To jest męczennik. Media media to zrobily

wyborca

nie ma to jak blokująca się przepustnica w hulajnodze

~Mieszkaniec

Podobno teraz jazda na hulajnodze to e-sport.

~Hulajdusza

Przecież to jest logiczne, że nikt trzeźwy nie stanie za sterami takiej elektrycznej bestii!

~babcia

a karać tych hulajnogowiczów i to solidnie .Jezdzi to niczym motorower aż strach po chodnikach chodzić a kierowcy do dopiero mają ...skreci toto czy nie wjedzie na przejscie czy nie....a najlepiej aby sie wy...bał...umiech))

~Mirek

ABCDE. ●●●

~lewus

@Angol, wy macie hulajnogi z kierownikiem po prawej stronie - jak tym można jeździć?

wyborca

Tamtejsza kuria tłumaczy, że to dzieło szatana i milicja konfiskuje.

wyborca

~Anglik: U was hulajnogi są zabronione.

~Anglik

U nas jest 0.8 trzeżwy. Macie słabe głowy?

~Tygrees

To gdzie on pracuje ze tam mozna sobie lyknac

~Rowerzysta

Bo na hulajce jedna faza to zbyt mało.

krysz

do wyborca,

pijany jechał do pracy.
Czas skończyć z alkoholem na drodze.

wyborca

1000 zł po jednym piwie???

~Jacek

Jak byłem mały i jeżdziłem hulajnogą to nigdy nie byłem naprany.

go123

Dobry Wieczór.

Niedawno gdzieś w Polsce był przypadek, że pijany Ukrainiec na elektrycznej hulajnodze wjechał w samochód.
Policzyli mu 2500 złotych mandatu za prowadzenie hulajnogi pod wpływem alkoholu i 1000 złotych za spowodowanie kolizji. W sumie 3500 złotych.

~fajne

tak tak ,ci na hulajnodze do najgorsza odmiana przestępcy ,niebezpieczni są jak nie wiem. pełno ich dookoła gdzie się nie popatrzę to widzę pirata hulajnogowego. umiech