Zaglądamy w statystyki urodzeń, zgonów, małżeństw i rozwodów w Nisku

Image

Urodzenia na minusie

Urząd Stanu Cywilnego w Nisku w 2021 roku zarejestrował 484 aktów urodzeń dzieci, z czego 237 dotyczyło chłopców, a 247 dziewczynek. Dla porównania w 2020 roku USC odnotowało 527 urodzeń, a więc o 43 więcej.

Najczęstszymi imionami wybieranymi przez rodziców dla nowo narodzonych chłopców były: Antoni, Jakub, Franciszek, Kacper, Aleksander, Mikołaj, Szymon, Gabriel i Jan. W przypadku dziewczynek były to: Alicja, Zuzanna Hanna, Liliana, Lena, Emilia, Klara, Pola, Nadia. Niektórzy rodzice postawili na imiona oryginalne bądź rzadko używane: Beniamin, Iwo, Milan, Władysław, Kazimierz, Ksawery, Chiara, Mia, Dalia, Liwia, Emma, Dobromiła, Aniela, Helena, Wanda, Faustyna.

Więcej ślubów

W ubiegłym roku USC zarejestrowało 93 małżeństwa. W porównaniu do 2020 roku odnotowano wzrost o 11. Najwięcej par zdecydowało się na ślub kościelny – 52. Ślub cywilny zawarło 41 par, z czego 1 ślub został zawarty poza Urzędem Stanu Cywilnego. W Nisku nie zarejestrowano żadnego ślubu z obcokrajowcami, być może przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa, a w tym wiele obostrzeń związanych z podróżowaniem. W 2021 r. do niżańskiego USC w wpłynęły 32 wyroki rozwodowe.

Wzrosła liczba zgonów

Na przestrzeni 2021 roku Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował 428 zgonów, z czego 260 zmarłych to mieszkańcy Gminy Nisko. To więcej niż w 2020 roku, kiedy do wieczności odeszło 390 obywateli.

Z informacji jakie otrzymaliśmy z USC wynika, że tylko jedna mieszkanka Niska obchodziła 100 urodziny.

Zobacz również: Stalowa Wola wymiera. Najsmutniejszy bilans w historii miasta

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Bida

Tu piszczy w tym Nisku

e2rds

e2rdƨ, a poza tym, cyt:
5 Stycznia 2022 19:41:26 e2rdƨ
Śmierdzę jak stary pedofil i co z tego ?
5 Stycznia 2022 21:18:39 e2rdƨ
Najlepiej to się z dópy strzela. Jak jeszcze pracowałem to zawsze byłem w tym na pierwszym miejscu.
To jaki przykład i wychowanie by miało to dziecko to takim rodzicu, szkoda dziecka, a jak by był to chłopczyk, to jeszcze gorzej po takim twoim wpisie, cyt:
5 Stycznia 2022 19:44:31 e2rdƨ
Lubię się schować za topolą i obserwować małych chłopców ))

e2rds

e2rdƨ, ty zasrańcu już się męczysz tym, ze jesteś zasrańcem na tym portalu, a poza tym, tu mieć dziecko, taki zasraniec to tylko uwalić coś może śmie.dzącego, a nie dziecko.

e2rdƨ

Ja bym za partii palca i sznura nie zdecydował się mieć dziecko. Wolał bym kupić nowego laptopa żeby was zasrańce trochę pomęczyć.

~wow

W Stalowej urodziło się 623 dzieci a w Nisku 484... Przykre, że w dużo większej Stalowej urodziło się tylko 139 więcej dzieci...

~MarcoPolo

Wyjechała cała Platforma do podmiejskich nieruchomości. Reszta za Balcerka i Szlęzak na zmywak.

~taka prawda

Jak przyjdą do POLSKI ciapowaci i wprowadzą w POLSCE islam to w każdej rodzinie po 20 dzieci będzie się rodzić. Tak jak to się dzieje dziś w AZJI bliskiej. A przyjdą tylko dajcie POLACY koryto TOTALNYM.

~lekarz

Tylko szczepionki mogą POLAKÓW uratować przed wczesną śmiercią.

~wiktor

może i mamy mało urodzeń ale za to mamy drogie nieruchomości