Droga powiatowa oddana do użytku

Image
W miejscowości Stary Nart odbyło się oddanie do użytku zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1088R Nowy Nart – Stary Nart w msc. Stary Nart”.

Inwestycję realizowało Konsorcjum Firm - Lider: PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika oraz Partner: PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza.

Przebudowa ponad półkilometrowego odcinka drogi polegała na zmianie elementów geometrycznych i konstrukcyjnych drogi, zjazdów, wykonane zostały pobocza oraz kanał technologiczny.

Koszt zadania wyniósł 381 675,88 zł, z czego kwotę 281 675,88 zł stanowiły środki własne Powiatu. Pozostała, znaczna w realizacji tej inwestycji kwota, tj. 100 tys. zł to dofinansowanie otrzymane od Gminy Jeżowe.

W wydarzeniu udział wzięli Starosta Niżański Robert Bednarz, Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, Zastępca Wójta Gminy Jeżowe Michał Wasyliszyn, Radny Gminy Jeżowe Jacek Puzio oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nisku.

– Oddanie kolejnych, bezpiecznych dróg na terenie naszego Powiatu bardzo cieszy. Mam nadzieję, że droga ta będzie służyć mieszkańcom pobliskich miejscowości i nie tylko, poprawiając komfort przemieszczania się. Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania, także w kwestii jego finansowania, oraz biorącym w nim aktywny udział – mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Rak

Ocho. Najlepszy kierowca w Stalowce J23 się przebudził. Znowu nadaje umiech

~PPP

Pobocze ja wszędzie wysypane syfem jak na Agatówce pod lasem w gminie Zaleszany chała są pieniądze a tak dziadować

~J 23

No to piesi znowu będą marudzić, że chodnika nie ma, a rowerzyści, że ścieżki. Trudno - i tak chodzą i jeżdżą rowerami jak święte krowy więc nie rzutuje.

~kierowca

Nie wiedziałem , że w powiecie niżańskim jest taka wieś co się nazywa STARY NART. A druga rzecz co to ma do STALOWEJ WOLI.