Stalowa Wola wymiera. Najsmutniejszy bilans w historii miasta

Image

Stalowa Wola zakończyła 2021 rok na minusie demograficznym. Choć liczba narodzin nieznacznie wzrosła, to już liczba zgonów jest dużo wyższa niż rok wcześniej.

Narodziny

W 2021 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Stalowej Woli odnotowano 623 urodzenia (w tym 307 dziewczynek i 316 chłopców). W porównaniu do 2020 roku to więcej o 4 urodzenia. Na przestrzeni ostatnich lat odnotowuje się raz większą, raz mniejszą liczbę urodzeń.

URODZENIA

- 2021 rok – 623 urodzeń,

- 2020 rok - 619 urodzeń,

- 2019 rok - 598 urodzeń,

- 2018 rok - 664 urodzeń,

- 2017 rok - 775 urodzeń,

- 2016 rok - 694 urodzeń,

- 2015 rok - 671 urodzeń,

- 2014 rok - 842 urodzeń,

- 2013 rok - 893 urodzeń.

Najpopularniejsze imiona

W Stalowej Woli największą popularnością wśród imion żeńskich cieszyły się takie jak: Maja (nadano je 16 dziewczynkom), Julia (14), Zofia (12), Maria (11), Emilia (8). Najczęściej wybieranymi imionami dla chłopców były: Szymon (18), Antoni (16), Michał (13), Nikodem (10), Franciszek (9).

Niektórzy rodzice pokusili się o oryginalne imiona dla swoich pociech, a wśród nich znalazły się: Salwador, Nestor, Leonia, Lilly, Melisa.

Zgony

Urząd Stanu Cywilnego w Stalowej Woli w roku 2021 odnotował 942 zgony. To więcej niż w 2020 roku, kiedy to zmarło 853 mieszkańców miasta. Kolejny rok z rzędu liczba zgonów jest rekordowo duża. Przyjrzyjmy się temu jak wyglądały statystyki zgonów w minionych latach.

ZGONY

- 2021 rok – 942 zgony,

- 2020 rok - 853 zgony,

- 2019 rok - 708 zgonów,

- 2018 rok - 681 zgonów,

- 2017 rok - 720 zgonów,

- 2016 rok - 658 zgonów,

- 2015 rok - 695 zgonów,

- 2014 rok - 741 zgonów,

- 2013 rok - 681 zgonów.

Śluby

Na ślubnym kobiercu w 2021 roku stanęło 260 par. To więcej niż w 2020 roku, kiedy przysięgę małżeńską złożyło sobie 239 przyszłych małżeństw. W siedzibie stalowowolskiego Urzędu Stanu Cywilnego odbyło się 99 ślubów cywilnych. Zorganizowano także 9 ślubów poza USC. Zawarto 3 małżeństwa w stanie zagrożenia życia lub zdrowia albo pozbawienia wolności. 149 małżeństw odbyło się w kościołach. Podobnie jak w minionych latach zorganizowano także śluby z obcokrajowcami z takich krajów jak: Turcja, Wielka Brytania, Szwecja, Niemcy, Ukraina (2).

Liczba mieszkańców

Osób zameldowanych na terenie Stalowej Woli na dzień 1 stycznia 2022 r. mieliśmy 56 468, co oznacza, że kolejny rok z rzędu odnotowaliśmy spadek liczby mieszkańców. Pod koniec 2020 roku na pobyt stały zameldowane były 56 843 osoby.

Przyjrzyjmy się statystykom na przestrzeni ostatnich lat. Stan na 31 grudnia.

MELDUNEK

- 2021 rok - 56 468 mieszkańców,

- 2020 rok - 56 843 mieszkańców,
[
- 2019 rok - 57 777 mieszkańców,

- 2018 rok - 58 588 mieszkańców,

- 2017 rok - 59 381 mieszkańców,

- 2016 rok - 60 101 mieszkańców,

- 2015 rok - 60 844 mieszkańców,

- 2014 rok - 61 603 mieszkańców.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, kto ci tak nas.ał w tej głowie, unia nas zadłużyła, to jesteś głąb. Przecież sam pisałeś, że jak dają to trzeba brać i coś budować, to czemu głąbie wtedy nie zmądrzałeś, a teraz głupoty piszesz. Piszesz, że unia nie ma swoich pieniędzy, tylko to co wyłudzi od podatników, a rząd PZPR to ma, przecież też wyłudza od podatników i rozdaje by się utrzymać przy władzy i w 6 lat rozdał 600 mld, tyle wzrósł dług publiczny.

~taka prawda

Już wiadomo , że w najbliższych 8 latach każdy POLAK odda unii 250 tysięcy złotych bo na tyle zadłużyła nas unia. A jeśli ktoś myśli , ze nic nie odda to zobaczy przy drzwiach komornika z nakazem eksmisji ze swojego mieszkania własnościowego. Już wam wcześniej komentowałem , ze unia nie ma żadnych swoich pieniędzy ma tylko tyle ile wyłudzi od wszystkich podatników mieszkających w unii. Najpierw POLACY płacili do unii składkę co roku w miliardach euro a teraz jeszcze POLACY muszą ratować te stare kraje unijne bo są zadłużone w bilionach euro.

e2rds

~Jazda, mogę powozić, ty będziesz gnojem na tej furze zasrańcu.

~Jazda

Jedziemy z erdeesem jak z furą gnoju

~Burmistrz

Podobno PiS będzie rozdawał po Kościołach wadliwe Prezerwatywy.

e2rds

~Becia zasrańcu, jeszcze jedna mam uwagę, zasrańcu komu zlasował się mózg to widać po wpisach, to ty zasrańcu z nerwów nie możesz wytrzymać i mnie zaczepiasz, a nie ja ciebie. Tak samo jak s.aczki dostaje ten zasraniec ~Heheszek, małpie gó.no, tez co dostanie rozwolnienia to coś do mnie napisze, tez ja go nie zaczepiam, bo gó.nem nie chce się pobrudzić, gów.o to tylko gó.no.

e2rds

~Heheszek=zasraniec i zboczeniec w jednym.

~Heheszek

Erdees to Mapeciątko Show

e2rds

~Becia zasrańcu, zapomniałem jeszcze o edzi i babci jadze, mogły by się na mnie obrazić, to przecie też zasrańce.

e2rds

~Becia, no cześć ~Becia zasrańcu, pozdrów pozostałe : Gienie, zuze, amande, Ewe, celineczkę, Zochę, Anię i Nane, tylko z radości byście się nie pos.ały.

~Becia

Przez tą kozę dziadkowi sie całkiem zlasował mózg.

e2rds

~Heheszek=zasraniec i zboczeniec w jednym.

~Heheszek

Erdeesik to Mapeciątko niemyte

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, przestań pisać głupoty, a o tych dzieciach i przyszłych emeryturach to przygadywał kocioł garnkom.

e2rds

~Heheszek, takiemu zboczeńcowi i kanalii w jednym to kozy bym nie dał dotykać, bo jeszcze jakiś głupi przychówek by miała, a szkoda zwierzęcia. Przecież jak można sądzić po tych wpisach, to jesteś tak obleśny, że nawet świnia na twój widok by uciekła. Ciebie wszyscy chcą, do kibla wrzucić i wodę spuścić, bo tak gów.a miejsce.

~taka prawda

Tak STALOWA WOLA wymiera chyba w głowie chorego redaktorka. W porównaniu z innymi miastami w POLSCE to pod każdym względem nasze miasto się najlepiej rozwija dzięki temu , że mamy najlepszy rząd w całej POLSCE. A ci co mogą mieć więcej dzieci to przekonają się jaki zrobili wielki błąd zrobili nie powiększając swojej rodziny kiedy przejdą na emeryturę i nie będzie miał kto na ich emeryturę robić. Inna rzecz , że wielu dziś się nie żeni bo do życia w małżeństwie się nie nadają, A drudzy mimo , że chcą dzieci to ich nigdy nie będą mieć z winy albo żony albo męża.

~Heheszek

Erdeesik Mapecie ciebie nikt nie chce napletku zasrany

e2rds

~Heheszek, takiemu zboczeńcowi i kanalii w jednym to kozy bym nie dał dotykać, bo jeszcze jakiś głupi przychówek by miała, a szkoda zwierzęcia. Przecież jak można sądzić po tych wpisach, to jesteś tak obleśny, że nawet świnia na twój widok by uciekła.

~no comment

takich jak ty cwaniaków powinni i bedą doić asz cie wkońcu wydoją....obaczysz. Bo tacy cwaniacy powinni być wydojeni , czasy cwaniaków sie kończą. koniec z przekretami gdzie 5 % łupiło tych 95 % pozostałych i państwo jak tylko sie dało bo było przyzwolenie z góry.

~Heheszek

Nie proś się stary naplecie żebym cię dotykał ,ty niewyżyty seksualnie Mapecie

~Alojzy

Obniżyć cenę alkoholu, zrobić kilka parogodzinnych przerw w dostawie prądu i coś się ruszy w temacie ... jezyk

e2rds

~Heheszek, zboczeńcu i kanalio w jednym, czemuś zmienił nicka z ~He he, na ~Heheszek, pod tym starym za dużo kikuci łbie, hieno cmentarna i kanalio w jednym za dużo nagnoiłeś na forum i teraz będziesz zboczeńcu pisał pod ~Heheszek.

e2rds

~Heheszek no widzisz, śmier.zielem i zboczeńcem to ty ty jesteś bo to ty mnie zboczeńcu zaczepiasz i dlatego będziesz zadowolony jak ci bym pozwolił cmoknąć, ale wyparzonym ryjem. Przecież zboczeńcu i śmier.zielu ja pierwszy cie nie zaczepiałem, to czego śmie.dząca mendo ode mnie chcesz. Pisz zasrańcu do tych których wymieniłem jak chcesz mieć kumpli.

~Heheszek

Erdees masz się umyć bo śmierdzisz a dotykać cię nie zamierzam nawet patykiem zboczeńcu

e2rds

~Heheszek, witam nowego zasrańca, już umyłem, możesz cmokać, tylko ryja wyparz bym czymś obleśnym nie zaraził się. Dopisuje do listy nowego zasrańca ~Heheszek.
Pozdrów tych pozostałych:
Skarbek, Syn, Synek, ~Syn erdeesa, Becia,Gienia, @e2rds,zuza, amanda, www, Ewa, celineczka, Buba, E2rwpg, Zocha,
~ha ha ha ha, edziu, edzia, jan, babacia jaga, he hee, ~He hee ~Około, ~Menik, Ania, bob,
~Nana ~Ciekawyy Boy, ~Kochciu e2rdƨ

~Heheszek

Napletku erdeesowski umyj się

Triumph

Jakbyście idioci na biologii uważali to byśta wiedzieli że wszystkie populacje dążą do stabilizacji i po wzroście wiadomym będzie że będzie drastyczny spadek aż do punktu w którym to zrównoważy i będzie stabilne do wojny lub to ogromnego polepszenia warunków bytowych co nam jak na razie nie grozi!

e2rds

~Tusk (ten fałszywy), nie przejmuj się, jak się chla tyle to musi napie.dalać. Nie chlaj tyle.

e2rds

~no comment, ~hwwd, narzekacie, że pozyskiwali dla siebie fundusze ze wschodu, czy zachodu, obecna nowa PZPR, albo inaczej Palec i Sznur mają gdzieś takie fundusze. Znacznie łatwiej i bezpieczniej jest swoich łupić i jeszcze wmawiać im , że to dla ich dobra, to jest sztuka cynizmu i obłudy doprowadzona do perfekcji. Dać ci 100 zł. do jednej kieszeni, chwalić się tym że daliśmy ci, a z drugiej zgarnąć cichutko 3 razy tyle, a naiwniak cieszy się że mu dano.

~no comment

Podobnie i czerwoni pozyskiwali,tylko ze oni od wschodu...ich tam korcilo kiedys.Teraz bardziej od Brukseli gdzie dostali posadki w nagrode za dogadanie.