Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Image
11 stycznia w Starostwie Powiatowym odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Członkowie Rady zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy oraz zaopiniowali propozycję podziału środków przeznaczonych na wsparcie osób bezrobotnych w 2022 roku.

W skład Powiatowej Rady Rynku Pracy wchodzą m.in. przedstawiciele organizacji związkowych, organizacji pracodawców, czy organizacji pozarządowych zajmujących problematyką rynku pracy. Przewodniczącym Rady jest Mariusz Sołtys wicestarosta stalowowolski, natomiast funkcję wiceprzewodniczącego piastował śp. Antoni Kłosowski, Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli. Podczas posiedzenia na stanowisko wiceprzewodniczącego jednogłośnie wybrano pana Janusza Turko, przedstawiciela Forum Związków Zawodowych Województwa Podkarpackiego.

Członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy zapoznali się m.in. z aktualną sytuacją na rynku pracy, którą przedstawiła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Stalowej Woli Zofia Zielińska – Nędzyńska. Według danych na koniec listopada 2021 r. stopa bezrobocia w powiecie stalowowolskim wyniosła 5 % (w województwie podkarpackim 8,1 %, w kraju 5,4 %). W czwartym kwartale ubiegłego roku w Urzędzie Pracy dostępnych było 270 ofert, najwięcej z branży wytwórczej, odlewniczej i budowlanej.

Podczas posiedzenia członkowie Rady pochylili się także nad propozycją podziału środków Funduszy Pracy na 2022 rok na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. I tak jak do tej pory osoby bezrobotne będą mogły liczyć na szerokie wsparcie ze strony Powiatowego Urzędu Pracy m. in. w zakresie dotowania działalności gospodarczej, dofinansowania szkoleń, stanowisk pracy czy innych form tj. staże, roboty publiczne, prace interwencyjne czy bony na zasiedlenie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =