Zmarła po porodzie. Prokuratura wszczęła dochodzenie

Image

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Nisku w Szpitalu Powiatowym im. Polskiego Czerwonego Krzyża. W połowie grudnia, pacjentka Oddziału Ginekologiczno– Położniczego zmarła po porodzie.

Była to 31- letnia mieszkanka Stalowej Woli, która postanowiła urodzić swoje dziecko w niżańskim szpitalu. 15 grudnia zmarła będąc już po porodzie. Sprawa ujrzała światło dzienne podczas sesji Rady Powiatu Niżańskiego. Wówczas to o śmierć młodej kobiety spytał jeden z radnych. Jak poinformował wtedy dyrektor szpitala Paweł Tofil sprawą zajmuje się nie tylko specjalnie powołana do zbadania tej sytuacji komisja szpitalna, ale i prokuratura.

- Powołałem Komisję do spraw zdarzeń niepożądanych. Prowadzimy nasze wewnętrzne dochodzenie. Niezależnie od tego prokuratura na drugi dzień wszczęła dochodzenie. Współpracujemy z prokuraturą. Prokuratura zabezpieczyła zwłoki pacjentki. Całą dokumentacje medyczną przekazaliśmy już prokuraturze. Czekamy na postępowanie, ale mogę powiedzieć z 99- procentową pewnością, że to był nieszczęśliwy wypadek- mówi dyrektor szpitala.

Najpierw postępowanie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Nisku, a później Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Póki co czynności prowadzone są w sprawie, a nie przeciwko komuś. Nikt nie został oskarżony. Dotychczas nie ujawniono znamion czynu zabronionego, lecz śledztwo znajduje się w początkowej fazie, więc nie ma jeszcze ustaleń czy ktoś przyczynił się do zgonu pacjentki lub czy zaistniały jakieś błędy popełnione przez np. personel medyczny. Te ustalenia są wciąż w toku. Obecnie prowadzone są czynności procesowe, a prokuratura czeka na szczegółowy raport z sekcji zwłok.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Polka

Lekarze ok ale faktycznie personel z jednymi można „konie kraść ” pomocne a drugie nawet dzień dobry nie mogą odpowiedzieć, gdzie kultura i wychowanie a nie wspominając o poproszenie czegokolwiek.
Czy to problem podać dziecku butelkę kiedy na początku mama ma mało pokarmu i dziecko jest zwyczajnie głodne ? Najlepiej jest wybuchnąć nerwami a świeże mamy zwyczajnie sobie nie radzą na początku. Nie każdy jest tak mądry jak wy Panie.
Pozdrawiam młode położne! A te starsze komuna minęła …

~Pacjentka

Rodziłam w Nisku 11 lat temu pierwsze dziecko, do dzisiaj pamiętam panią która kazała mi rodzic mumio iż nie było rozwarcia i wody nie odeszły naturalnie tylko przy ich pomocy. Po kilku godzinach męki dziecku zanikło tętno, panika i szybka decyzja o cesarce. Nieudolnie podawane znieczulenie, komentarze typu "bo to wariatka", "jej nie chce się rodzić, idzie na łatwiznę". Na szczęście dziecko urodziło się zdrowe. Na sali na której leżałam po CC leżały mamy po porodzie, przed porodem i po CC. W sumie było nas 6. Drugie dziecko na szczęście urodziłam w Warszawie ( ze względu na zmianę miejsca zamieszkania) opieka na najwyższym poziomie. Sale dwuosobowe. Podejście do każdego pacjenta indywidualne. Nigdy więcej nie rodzialabym w Nisku.

~Patriota

Wycinacie lasy, młode kobiety umierają przy porodzie? Co to jest??? Trzeci świat???? Coście sk... uczynili z tą krainą?

~lek

panie dyrektorze, wyciągnął pan jakąś naukę z tej tragedii ; chyba nie, bo mówi pan o wypadku.
to nie wypadek a niepotrzebna śmierć wynikła z nieznajomosći bowiązujących zaleceń w profilaktyce heparyną po cięciu cesarskim. kto powinien znać? ano lekarze i kierownik oddziału lek. B ień ; nie znał, nie wprowadził do stosowania - będzię odszkodowanie.

~Pacjentka

Niestety po porodzie z pierwszym dzieckiem ledwo przezylam razem z synkiem.lekarz byl zbulwersowany ze zostal obudzony do porodu.
Minęło 10 lat a jak widac jak bylo tak jest

~Pacjentka

To zapewne ta ruda która jest starą panną ;)))

~Pacjentka

Faktycznie tam są takie 2 rude małpy, jedn to podobno kochanka lekarza i dlatego taka bezkarne się czuje. Przyjdzie czas i na te człekokształtne małpy miłe jak drzazgi w dooopie

~Matka

Do Pań położonych dziękuję wam za super opiekę i za to że kazalyscie mi iść na piechotę z sali porodowej na salę oddziału wykazalyscie się świetną kompetencja . Nie zapomnę wam tego dziewczyny. Róbcie tak dalej a daleko zajdziecie tzn dojdziecie..

~ona

do ~`DDDD karetka z Niska, nikt nie musiał pokrywać żadnych zbędnych kosztów

~DDDD

Do "ona" Naprawdę tak było? Karetka ze St. Woli wiozła do Niska? A kto pokrywał koszty za niesłuszne kilometry. W prostacki sposób naprawianie komuś opinii.

~Pacjentka

Zapewne wtedy na zmianie były te dwie "wspaniałe" rude położne. Nic tylko siedzą i się chichrają ze wszystkiego . Niestety miałam przyjemność z nimi rodzic. O mało nie zeszłam na tamten świat. Zresztą tak samo jak dwie dziewczyny z sali, które też wtedy rodziły . Na szczęście przyszła druga zmiana bo nie wiem czy byśmy nadal były na tym świecie . Jeśli to czytacie rude małpy to mam nadzieję że wiecie że to wasza wina .

~kris35

''Nieszczęśliwy wypadek '' ????? Albo ten frazes jest przypadkowy i niewytłumaczalnie głupi. . Albo coś jest na rzeczy.

~ona

Współczuje rodzinie, ja miałam poważne komplikacje po cesarce w Stalowej Woli, więc wszystko zalezy od tego na kogo się trafi.... zostawili mi 10 cm łożyska po cc, skonczylo sie tak ze dwa tygodnie pozniej dostałam silnego krwotoku i karetka zabrała mnie do szpitala w Nisku gdzie mnie uratował m.in. dr Polski

~Madzia

Do Pacjent- tak masz rację to nie pierwsza sprawa w prokuraturze przeciw niżańskiemu szpitalowi.Mnie spotkało coś podobnego (cesarka -wstrzas septyczny),tylko tyle ,że mi po prawie 2 msc na OIOM-ie udało się jakoś wykaraskać ,chociaż szans na przeżycie za wiele nie miałam ,bo zaledwie 5 %!!!!!!

~Agatka

Kolejna cesarka i sepsa?To już są jakieś żarty żeby nikt z tym nic nie zrobił !!!Ile musi jeszcze dziewczyn stracić życie żeby zamknęli ten burdel?

~Pacjent

Podobno nie tylko w tej sprawie toczą się postępowania przeciwko niżańskiemu szpitalowi ...

Triumph

Przepiękna dziewczyna, modelka, straszny żal że ją tam uśmiercili i dziecko zostało bez matki. Współczuję rodzinie i życzę by sprawę rzetelnie wyjaśnili.

~Marcin

To już nie pierwsza afera w Niżańskim Szpitalu jak chodzi o niewyjaśniony zgon ! Pamiętam dawno temu już ten Szpital w Nisku płacił komuś odszkodowanie za dziwną śmierć w tutejszym szpitalu ! Przecież ten szpital to Tragedia jak chodzi o Budynek i opiekę !!!!

~Hepaeynka

Powinni się nimi zająć... Żeby nie podawać pacjentkom heparyny po cięciu to szok, przecież to jest podstawą

~a co tam

Szok!! Jak np. w Etiopii W czasach dzisiejszych zgon przy porodzie. W teorii wszystko OK. Referencyjność szpitali - tak profilaktycznie ; gdyby było jakieś zagrożenie można odesłać karetką do lepiej zorganizowanej i wyposażonej placówki. A praktyka sobie.

mmm3

Oj,pamiętam swój poród w Nisku.Gdy zaczęłam rodzic,tętno mi i dziecku spadało.Nie było Ordynatora.Skonczyło się na tym,że dziecko urodziło się z 2 punktami i niepełnosprawnością.Gdy chciałam pełnej dokumentacji nagle gdzieś przepadły najważniejsze zapisy Ktg i tym podobne przed samym porodem ....Nic nie mogłam zrobić niestety.Z tego co wiem to już nie pierwszy taki przypadek.

~brak slow

Panie ofil, ze względu na szacunek dla rodziny winien pan poczekać na opinie biegłych ; będzie jednoznaczna ...

~brak slow

cmokanie pana b nie wystarczy

~heparyna

a gdzie heparyna po cięciu?

~PIELĘGNIARKA

To skandal, aby w 21 wieku w szpitalu umarła kobieta po porodzie. Ktoś z personelu zawinił.

~wiech

a co stalowej to lepsi sa?

~Pioter

śledztwo znajduje się w początkowej fazie ale na 99% to nieszczesliwy wypadek .. fiu fiu coś mi tu mocno śmierdzi

~Tomek

To ta grupa zawodowa. która sama nie wie ile zarabia i ciągle jej mało. Gdy ktoś, coś o odpowiedzialności rzeknie to zaraz usprawiedliwienie się pojawia ; jaka to odpowiedzialna praca jest. No właśnie to przykład odpowiedzialności ; przed wyjaśnieniem już wiadomo.

~Marrrta

Sytuacja miała miejsce 15 grudnia a informacja dopiero teraz trafia do mediów? Rozumiem, że rodzina była w głębokiej żałobie, ale chyba jej najbardziej zależy na wyjaśnieniu okoliczności śmierci.... I nikt nie nagłośnił tej sprawy?!

~Lll

Niestety w nisku w szpitalu nic dobrego cie nie spotka.Opryskliwość lekarzy,zresztą niedouczonych zwłaszcza na covidowym,pielegniarki również mają się za mądrzejsze niż są.