Żeby wilk był syty i owca cała, czyli… rzecz o parkingach

Image

Jak pogodzić kwestię zachowania zieleni i drzew z kwestią wygospodarowania miejsc parkingowych, których tak bardzo przecież brakuje? Mieszkańcy ul. Wyszyńskiego mają pewne pomysły jak to rozwiązać. Czy zostaną wysłuchani?

Radny Dariusz Przytuła skierował interpelację do prezydenta w sprawie ul. Wyszyńskiego.

- Proszę o organizację konsultacji w sprawie remontu ulicy Wyszyńskiego, żeby to mieszkańcy mieli też wpływ na to, jak ma wyglądać ich ulica. Mieszkańcy wysyłali do urzędu w tej sprawie własne projekty jak chcieliby, aby ta ulica wyglądała- mówił podczas sesji Rady Miejskiej Dariusz Przytuła.

Radny zaproponował, aby konsultacje odbyły się wiosną br. w dostępnym dla mieszkańców miejscu np. w Parku24.

Organizacja konsultacji jest o tyle ważna, iż w najbliższym czasie powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na opracowanie Programu Funkcjonalno- Użytkowego, związanego z rozbudową i przebudową osiedlowych dróg gminnych: Al. Jana Pawła II, ul. Wyszyńskiego i ul. Partyzantów. Do miasta wpłynęła jedna oferta od stalowowolskiej firmy, która opiewa na około 155 tys. zł, a więc mieści się w kwocie jaką planowano wydać na to zadanie.

Jak podkreśla prezydent Lucjusz Nadbereżny miasto ma w tym roku szanse na pozyskanie środków zewnętrznych, które mogłyby zostać wydane na remonty dróg. Dotychczas samorządy mogły ubiegać się tylko o środki na nowe drogi, tym razem zasady naboru będą inne.

- Wiem, że są różne wnioski, ale przynajmniej będziemy ruszać z projektem i to będzie dobry moment na konsultacje. Ja podtrzymuję swoją deklarację, że ul. Wyszyńskiego nie powinna się zmienić w swoim charakterze, czyli pas drogi, który mamy wyznaczony, ewentualnie małe korekty dotyczące poszerzenia zatoki parkingowej, aby nie wchodzić w zieleń- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent zaznacza, że przy projektowaniu ul. Wyszyńskiego konieczne jest utworzenie zatoki parkingowej tak, by rodzice mieli gdzie się zatrzymać dowożąc dzieci do szkoły. To samo dotyczy również zatrzymywania się autobusów.

Konsultacje z mieszkańcami mogą zostać zorganizowane najwcześniej w kwietniu br.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~he hee, krzywy niemyty kikuci łeb, hiena cmentarna i kanalia w jednym.

~he hee

rdest ty stara czapo komusza

e2rds

~no comment, no pierwszy raz zgadzam się z tobą, co nowy komitet PZPR ustalił tak będzie, czyli pryncypał Luciusz optuje dwupasmówka i tak będzie, pospólstwo nic nie ma do gadania. Drewno przyda się do innych celów.

~no comment

Daj sobie spokój staremu betonowi komuszemu nie przegadasz, co komitet ustalił tak ma byc reszta w czynie spolecznym i popijawa w Hutniku...na miejscu wszak..Taki to juz maja te stare czapy tok myślenia, niereformowalne.

~dziadek

A widzisz tak sie sklada ze czesto ta ulicą jade i wracam.....okrezna droga przez zwirki ..partyzantow czy czarneckiego. Znam te tereny jak swoja kieszen.. pozdrawiam...i wielu jest takich za dwukierunkowa

e2rds

~dziadek, ty przecież przy tej ulicy nie mieszkasz, to dlaczego chcesz narzucać swój punkt widzenia tym co tam mieszkają, to typowe jedynie słusznej obecnej partii PZPR i twoim poglądom. Pozdrawjaju was..

~dziadek

a np. nie ma być zakazu zawracania aby usprawnić elastyczne upuszczenie w obie strony tej ulicy a nie tylko jej przejechanie na wprost. Nie rozumie jak to komplikuje na ulicy o małym ruchu???? Podwójna linia oczywiscie ale na wjezdzie na parkingi przyblokowe zawsze jest ....przerywana jesli jest dwukierunkowa. Czy ty zawsze jak kiedyś lubisz tylko surowe zakazy i nakazy wprost z komitetu....jedynie słusznej partii???? Te czasy mineły....pozdrawiam i trzeżwego myślenia życze.
Na Niezłomnych oprócz podwójnych ciagłych co chwila są przerywane ....na parkingi i wjazd do szkoły dalej do domków....wiec można wjechać i wyjechać....a na Wyszyńskiego nie nada????? o co chodzi???? Wystarczy popatrzec na street viv nie trzeba tam jechadz...widac na ekranie "kolego" edku s.Pozdrawjaju was.

e2rds

~Dziadek, odwrócę pytanie, a dlaczego ma nie być "zakazu zawracania". Ktoś powie, że zawracanie komplikuje ruch i powie wjechałeś z jednej strony, to wyjedź z drugiej, i dlaczego nie. Wszystko jest możliwe, podwójna ciągła jak na Niezłomnych też.

~M.M

Super. Niedługo dowiemy się kim jest ten obrońca pisu. Ciekawe, czy rodzina zdaje sobie sprawę z jego działalności na portalach?

~Dziadek

Erdees a czemu ma byc zakaz zawracania...to sa jeszcze wjazdy na parkingi pod bloki i mozna zawrocic.trasa nr. 2.bazylika -salon Ilona na Narutowicza i z powrotem...teraz przez Zwirki i Czarneckiego a moze byc krocej gdyby byla dwukierunkowa.A drzewka tez sie uratują.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, to ty rżniesz głupa, PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY jest prezydentem Stalowej Woli, ale nie moim i nie jestem w stanie też powiedzieć czy wszystkich mieszkańców, niech sami się na ten temat wypowiadają.
A jesli chodzi o dwukierunkową Wyszyńskiego to najgłupszy pomysł z możliwych. Jeśli poszerzysz ja o 2 metry to przynajmniej po jednej stronie trzeba zniszczyć wszystkie drzewa bo po 1 metrze z obu stron to jest ogromny koszt, a do tego, by nadal tam parkować nie będzie przejazdu bez urwanych lusterek, lub otarć, bo zaparkowany tam samochód będzie zajmował ( szerokość większości samochodów z lusterkami wynosi od 1950 do 2100 mm) co najmniej 2500 mm. Po pierwsze, nikt nie zaparkuje samochodu ocierając się o krawężnik i nikt nie przejedzie obok samochodu w odległości 100 mm lusterko od lusterka, ryzykując uszkodzenie, wiec to jak zaznaczam jest najgłupszy pomysł.
A po prawdzie, to niech mieszkańcy bloków przyległych do Wyszyńskiego wypowiedzą się na ten temat tak parkujący i mieszkający, a nie narzucacie tylko swoją racje, są od tego mieszkańcy, niech się wypowiedzą, centralizm partyjny to złe rozwiazanie.

e2rds

~kierowca, czy ty musisz z siebie robić głupa, ulica przy Szkole nr 4, czyli Niezłomnych od skrzyżowania z Podleśną aż do ronda Kaczyńskiego, albo ma "zakaz zatrzymywania się i postoju" do Siedlanowskiego, albo w dalszej części ma "podwójną ciągłą" i też nie wolno się zatrzymywać, co najwyżej w zatoczce przed szkołą, albo na parkingu naprzeciw szkoły i nie rżnij jak powiedziałem.
Inaczej ma się sprawa z Podleśną, tam od dawna była dwukierunkowa i tak zostało i ona jest szersza od Wyszyńskiego, a poza tym tam parę samochodów parkuje tylko przy jej końcu przed 1Sierpnia, a pozostałe mają parking miedzy blokami, albo na osiedlu domków. Więc to całkowicie inna sytuacja jest.

~ekolog

Do wyborca w jakim świecie ty żyjesz i co porównujesz studentów do rodzin z małymi dziećmi. Obecnie mamy wyścig szczurów i jak jesteś nie na bieżąco to jesteś przegrany. Kiedyś pracownicy huty mieszkający na ulicy PONIATOWSKIEGO chodzili do huty 5 kilometrów tylko w jedną stronę, bo od PONIATOWSKIEGO do np. M16 jest tyle kilometrów a na teren huty nie wolno było wjeżdżać nikomu. Teraz wszyscy którzy jeszcze pracują w hucie podjeżdżają sobie samochodem pod sam wydział w którym pracują. A teraz spróbuj sobie wyobrazić wracasz w nocy po 8 godzinach harówki na piechotę 5 kilometrów 6 razy w tygodniu bo za komuny nawet w sobotę ludzie pracowali. Później wprowadzono co drugą sobotę wolną od pracy jeszcze musisz wiedzieć , że w soboty ludzie pracowali krócej 6 godzin za marny grosz. Teraz POLACY w POLSCE to mają amerykę jeśli chodzi o poziom życia.

~www

O i racja. Można zaparkować przed hutnikiem i przejść te kilkadziesiąt metrów. Ale ja już nie raz pisałem, że ktoś sobie postawił za zadanie zrobienie miasta w formacie McDrive niezależnie od kosztów. Tutaj widzę kontynucacja. Wyrżnijmy drzewa i zieleń, wydajmy miliony, a wszystko po to, żeby podjechać pod furtkę szkoły i bez wysiadania załatwić sprawę. A to, że 90% dzieci chodzi tam pieszo to już nikogo nie obchodzi ich bezpieczeństwo i komfort.

wyborca

"Co do zrobienia tej ulicy dwukierunkowej to doskonały pomysł bo do tej szkoły chodzą dzieci też z ulicy np. KRZYWEJ i każdy kto tam mieszka ma prawie kilometr do tej szkoły."

Co???

Studenci, którzy mieszkali w akademikach, mieli na uczelnię 1 km i chodzili pieszo. Zajmowało im to 10-15 minut. Nie opłacało się jechać autobusem ani samochodem, bo zysk rzędu 5 minut albo żaden.

Do liceum mieliśmy nawet 2 km i też jak ktoś mieszkał w mieście, to chodził pieszo.

W d...ch się przewraca. Niedługo 500 m będzie problem przejść gdziekolwiek.

~kierowca

Dlaczego ulica przy szkole podstawowej nr. 4 jest dwukierunkowa czy ulica PODLEŚNA przy szkole katolickiej jest dwukierunkowa i nikomu to nie przeszkadza a wręcz odwrotnie wszyscy się z tego cieszą. Nagle przez'' pseudoznafców'' ulica WYSZYŃSKIEGO nie powinna być dwukierunkowa. Zamiast robić wszystko aby w naszym mieście nie było korków bo samochodów z dnia na dzień przybywa w zastraszającym tempie. Za 5 lat tą ulicą jak ją nie zrobimy 2 kierunkowej to w ogóle nie da się nią przejechać.

~ekolog

Do e2rdsd, no i znowu robisz za głupo..la na tym portalu bo PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY jest twoim prezydentem bo rządzi wszystkimi mieszkańcami i miastem STALOWA WOLA. Ciebie nikt nie nauczył szanować władzy naszego miasta dlatego takie wypociny produkujesz. Ja też nie lubiłem SZREKA mimo , że był moim prezydentem a ja na jego osobę nigdy nie głosowałem. Co do zrobienia tej ulicy dwukierunkowej to doskonały pomysł bo do tej szkoły chodzą dzieci też z ulicy np. KRZYWEJ i każdy kto tam mieszka ma prawie kilometr do tej szkoły. A mając samochód może dziecko podwieźć pod szkołę w ciągu 5 minut. Gdyby musiał swoje dziecko tam odprowadzić to zajęło by mu to prawie godzinę bo trzeba liczyć dojście do szkoły i powrót do domu . A kto ma dziś godzinę czasu do stracenia może ty bo nie pracujesz. Powiększyć tą ulicę o 2 metry i zrobić ją dwukierunkową dla dobra rodziców mieszkających bliżej szpitala. A drzewa zawsze można nowe nowoczesne dosadzić tak jak to zrobiono na ulicy POPIEŁUSZKI [ od policji do ulicy OFIAR KATYNIA]. Skończ z twoimi pseudomądrościami bo nie masz nic mądrego do powiedzenia. Cały czas mącisz w naszym mieście a nie masz o niczym zielonego pojęcia.

e2rds

~dziadek, cos tu piszesz nielogicznego, bo piszesz, cyt: "Ja jadac do kolegi musze wracać przez Żwirki i Poniatowskiego i zaliczam trase 2 razy dłuższą."
Jeśli kolega mieszka na Wyszyńskiego , a ty w domkach to idź piechotą to dobrze zrobi, jeśli musisz jechać na Wyszyńskiego to jest wjazd z Czarnieckiego a nie ze Żwirki


~dziadek, nie nie logiczne,cyt:"erdees czy ty kumasz że aby dowieść dziecko z np. Wyszyńskiego Domki do szkoły nr. 3 to trzeba robić slalom ulicami Żwirki, Czarneckiego i znowu na Wyszyńskiego a gdyby była dwukierunkowa to tylko na wprost i takich przypaków jest wiecej, Nic podobnego, wtedy musisz zawracać i stwarzać dodatkowe zagrożenie w największym ruchu, a być może zostanie postawiony "Zakaz zawracania" i to ci nic nie da i taki znak winien być.
Cyt. dalej:
"Ja jadac do kolegi musze wracać przez Żwirki i Poniatowskiego i zaliczam trase 2 razy dłuższą."
Jadąc do kolegi nie jesteś terminowy i możesz spokojnie sobie jechać nie zagrażając innym i to nie argument, a poza tym z tego co piszesz w pierwszym argumencie to nie logiczne w drugim i w końcu gdzie mieszkasz i przeanalizujemy czyś to logicznie napisał.

wyborca

ważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych, więc ta droga powinna zostać jednokierunkowa

wyborca

500 metrów pieszo do szkoły - no nie da się - zróbcie jeszcze wjazd samochodem do budynku

~Ojciec

dziadek nie brakuje tylko troszkę bo trzeba wzdłuż zrobić parking. Z Wyszyńskiego spod skate parku do szkoły jest 500 metrów czyli 5 minut spacerem. A jeżeli to jest nadal za dużo to można zaparkować pod hutnikiem i przejść 50 metrów. Ciągle za daleko?

~dziadek

Jest pieknie z tymi drzewkami ale można teraz robić tak aby je nie zniszczyć a trzeba tylko troche aby była dwukierunkowa...nie musi być aleją jak Okulickiego czy Jana Pawła.

~dziadek

erdees czy ty kumasz że aby dowieść dziecko z np. Wyszyńskiego Domki do szkoły nr. 3 to trzeba robić slalom ulicami Żwirki, Czarneckiego i znowu na Wyszyńskiego a gdyby była dwukierunkowa to tylko na wprost i takich przypaków jest wiecej. Ja jadac do kolegi musze wracać przez Żwirki i Poniatowskiego i zaliczam trase 2 razy dłuższą.

e2rds

~dziadek, jak tam mieszkasz to widzisz jaka ta uliczka jest piękna z tymi drzewkami i chcesz to wyciąć, po co. Partyzantów tez jest jednokierunkowa i komu to przeszkadza, a na Partyzantów możecie wygospodarować parę miejsc miedzy 4 a 6 i na końcu ogrodzenia szkoły, tych 6 bodajże skarlałych topól wyciąć zachowując uroczy ten dalszy zakątek miedzy szkoła a blokami, a i miejsc parkingowych przybędzie na Wyszyńskiego. Jak będzie dwupasmówka to ilość miejsc nie zmieni się, a jedynie zagrożenie wzrośnie, to po co to psuć. Teraz wszyscy podjeżdżają z jednej strony, a później będą podjeżdżać z dwóch, przystawać i ruszać zagrożenie wzrośnie bi jeszcze są przejścia to po co to. Zastanówcie się do czego doprowadzacie i czy warto coś psuć co jest dobre, a może po drobnym pomyśle być jeszcze lepsze.

~dziadek

Erdeesie tam żaden ruch wcale nie bedzie....a skruci droge rodzicom dowożącym dzieci do szkoły nr. 3. A zieleni wcale nie musi ubyć a i tak tam wokół bloków i szkoły jest jej pod dostatkiem. Zmaleje ruch wtedy na wąskiej partyzantów gdzie jest ona parkingiem dla wielu bloków. Tam w pobliżu mieszkam , jeżdze samochodem i widze jaki jest ruch. Obwodnica zmiejszyła ruch tych zza Sanu dojeżdzających i to widać.....Lepiej zmienic na dwukierunkowy...usprawni ruch i to znacznie. Wiele szkól jest pod bardziej ruchliwymi ulicami i nie ma wypadków.

~www

taka prawda: To zobacz jak jest modernizowana Gdynia. Bo jest dokładnie tak jak piszę. Świetny przykład! Gdynia była pierwszym miastem który miał architekta zielienii. Kolejne ulice w centrum są uspokajane. Wpisz sobie np. "gdynia ulica abrahama po rewitalizacji". Całe śródmieście to głównie ulice jednokierunkowe, żeby było miejsce na zieleń i dla pieszych. Ścieżki rowerowe jako czerwony pas na jezdni, chyba że jest dużo miejsca na szeroki chodnik i zieleń to wtedy oddzielone i od jezdni i od chodnika. Chodniki szerokie.

To że nie ma rynku nie znaczy, że nie ma śródmieścia i centrum miasta. To po pierwsze. Po drugie centrum Stalowej nie powstało jako Art Deco. Zresztą starsza cześć Art Deco była projektowana jako zielone miasto - ogród, przyjemne do życia dla mnieszkańców. To właśnie obecnie jest krok po kroku niszczone. Wyszyńskiego będzie kolejnym przykładem.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, cyt: "po pierwsze mojego prezydenta bo ja go bardzo szanuję" jak piszesz twojego i co mnie to obchodzi, to nie moja broszka i dla mnie jest twoim pryncypałem i też na niego poza nazwą "pryncypał" w dosłownym znaczeniu (zwierzchnik, przełożony) nic złego nie mówię, a twoim pryncypałem jest, więc o co chodzi, to po pierwsze.
Po drugie, z drogą dwupasmową wiąże się:
- wycięcie drzew
- wzmożenie ruchu przed szkołą, bardzo groźne
- ograniczenie widoczności ze względy na nadal tam parkujące samochody i ruch w obu kierunkach
- żadnych racjonalnych przesłanek dla ruchu dwukierunkowego
Jakoś brak dojazdu do VIVO od ronda na Poniatowskiego ci nie przeszkadza że jest dużo dalej i jest duża blokada ronda do VIVO, a tu celem poprawy bezpieczeństwa dzieci i wypowiedzi nie po myśli pryncypała ci nie pasują.
Na tamten bubel nic nie gadasz i chcesz stworzyć nowy bubel.
A dla mnie to twój pryncypał nic nie musi robić i nie zasłaniaj się, że to dla wygody mieszkańców "robimy" to nie przy twoim udziale.

~taka prawda

Do wirus, po co te inwektywy i obrażanie swego oponenta czy ''ekolog'' ciebie obraża. Ale jak się nie ma żadnych argumentów to zawsze próbują hejterzy obrażać swego oponenta. Do www, zabierasz głos w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia. Nasze miasto powstało w stylu ART DECO bez żadnych rynków jako centrum miasta. Tak samo jest wybudowana GDYNIA w tym samym czasie co STALOWA WOLA. Tam też nie ma żadnego n rynku w centrum miasta.[ pisząc o rynku nie mam na myśli targu]. Nasze miasto to jedno z najpiękniejszych miast w POLSCE co mogę ci udowodnić bo przylatują i przyjeżdżają do mnie znajomi z całego świata i żadne miasto może po za GDYNIĄ im się tak nie podoba jak nasze miasto. Ty w du..pie byłeś i czarne gó..no widziałeś dlatego takie oszołomstwo produkujesz.

~taka prawda

Do emeryta e2rds, po pierwsze mojego prezydenta bo ja go bardzo szanuję. Po drugie na prośbę wszystkich rodziców co posyłają swoje dzieci do szkoły podstawowej nr. 3. Bo w dzisiejszych czasach rodzice po swoje pociechy po lekcjach jadą samochodem i jedni mają blisko od strony HUTNIKA i inni od strony BAZYLIJKI. To samo dzieje się z dowózką dzieci do szkoły. Więc rodzice co mieszkają przy szpitalu musieli jeździć dookoła ulicą ŻWIRKI i WIGURY następnie CZARNIECKIEGO do ulicy WYSZYŃSKIEGO. A jak ta ulica będzie dwukierunkowa to wszyscy kierowcy będą mieli blisko do tej szkoły. Ty myślisz , że prezydent robi cokolwiek w mieście dla siebie emerycie? przecież wszystko robimy dla wygody mieszkańców.

~Ogrodnik

Do "fajnie", niestety drzewa o których pisałem rosną tam od 1937 roku, a więc już 85 lat. Nie nadają się do przesadzenia. Jeśli ulica zostanie jednokierunkowa to uda się zachować drzewa. Można ją na tyle poszerzyć że zmieszczą się parkingi tak jak do tej pory i nawet po skosie. Trzeba tylko chcieć to zrobić.