Ogrzewanie dla domu lub firmy? Dla tych 3 powodów warto zdecydować się na gaz płynny

Materiał zewnętrzny Image

Wybór metody ogrzewania naszego domu, a także siedziby firmy, magazynu, czy nawet pomieszczeń w prowadzonym gospodarstwie rolnym, decyduje nie tylko o wydatkach, jakie będziemy ponosić. To, po jakie paliwo sięgniemy i na jaką instalację grzewczą się zdecydujemy wpłynie bezpośrednio również na nasz codzienny komfort. Dodatkowo warto pamiętać o sukcesywnie zaostrzających się regulacjach prawnych dotyczących eksploatacji kotłów i pieców grzewczych w kontekście ich wpływu na środowisko naturalne. Ekologia zyskuje na znaczeniu, a i nasza świadomość w tym zakresie zdecydowanie wzrasta. Jakie ogrzewanie zatem wybrać? Wzięliśmy "pod lupę" ogrzewanie gazem płynnym. Okazało się, że z przynajmniej kilku powodów warto rozważyć taką właśnie opcję.

Ogrzewanie gazem płynnym jest bardziej dostępne niż gazem ziemnym

Trzeba przyznać, że ogrzewanie gazem płynnym jest rozwiązaniem przede wszystkim szeroko dostępnym. Z tym paliwem dotrzemy praktycznie wszędzie, niemal w każde miejsce i to bez konieczności starania się o specjalną infrastrukturę. Jeśli gaz ziemny nie wchodzi w grę, bądź po prostu musimy poczekać na dostęp do gazu z sieci, ogrzewanie gazowe ze zbiornika będziemy mieć w zasadzie "od ręki".

Wiele osób decyduje się na gaz płynny również w sytuacji przejściowej, czyli wówczas, gdy inwestycje w zakresie przyłączy do sieci gazu ziemnego są w danym terenie planowane, ale na ich realizację trzeba zaczekać. Co istotne, zmiana instalacji grzewczej zasilanej gazem płynnym na instalację wykorzystującą gaz ziemny jest praktycznie nieinwazyjna. Wybierając odpowiedni kocioł będziemy musieli wymienić w nim jedynie dysze. Sama obsługa instalacji jest z kolei bardzo wygodna i nie wymaga od użytkowników żadnych dodatkowych prac, jak ma to miejsce np. w przypadku ogrzewania na paliwa stałe.

Ogrzewanie gazem płynnym się opłaca

Ogrzewanie domu, biura, czy magazynu w kontekście finansów to dla większość z nas kwestia najważniejsza. Trudno obecnie o pewność dotyczącą cen paliw i trendów, jakie będą owe ceny kształtowały, jednak nawet w tym kontekście gaz płynny wypada naprawdę dobrze. Propan grzewczy kosztuje mniej niż olej opałowy. Energia z gazu jest również tańsza niż energia elektryczna. Warto dodać, że w przypadku ogrzewania gazem płynnym koszt początkowy inwestycji nie jest wysoki, zwłaszcza w sytuacji, gdy zdecydujemy się na dzierżawę zbiornika. W tym przypadku instalacja znajduje się poza domem, najczęściej w ogrodzie, stąd też brak konieczności budowy, czy wygospodarowania dodatkowego miejsca w domu na składowanie opału. Zbiornik może być naziemny lub podziemny. Wybór jest najczęściej uzależniony od wielkości posesji oraz poziomu, na jakim utrzymują się wody gruntowe.

Nie tylko dom jednorodzinny. Ogrzewanie gazowe sprawdzi się także w innych zastosowaniach

Ogrzewanie gazem płynnym znajdzie zastosowanie zarówno w przypadku domu jednorodzinnego (bądź wielorodzinnego), jak i biura, siedziby firmy, magazynu, czy hali produkcyjnej, a także pomieszczeń gospodarczych, kurników, suszarni, szklarni itp. Niezależnie od przeznaczenia - prywatnego, czy komercyjnego - instalacja grzewcza zasilana gazem płynnym na pewno się sprawdzi. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, które jest jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego. Gaz płynny jest w użytkowaniu czysty i bezpieczny. Jego spalanie nie generuje tak dużych ilości dwutlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenków azotu, sadzy i popiołu, jak ma to miejsce w przypadku, gdy sięgniemy po paliwa stałe. Dlatego w kontekście działań proekologicznych z pewnością warto wziąć pod uwagę tego typu sposób ogrzewania oraz zaopatrywania budynku w ciepłą wodę i gaz dla kuchenki gazowej.

Więcej informacji na https://tezet.pl/ogrzewanie/
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =