Stanisław Anioł uhonorowany przez miasto

Image

- To złote serce niech będzie wyrazem podziękowania, uznania miasta Stalowej Woli dla pana prezesa Stanisława Anioła za całokształt działalności na rzecz miasta i naszego sportu- powiedział podczas sesji RM Lucjusz Nadbereżny wręczając złote serce Stanisławowi Aniołowi.

W czwartek 30 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbyły się obrady Rady Miejskiej. Podczas sesji prezydent miasta uhonorował osobę, która bardzo wiele zrobiła dla stalowowolskiej lekkoatletyki.

- Nastąpiło historyczne połączenie dwóch klubów lekkoatletycznych, które łączą potencjały, łączą siły tworząc Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL Stalowa Wola. Powstał on po połączeniu potencjałów Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” i Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego "SPARTA". To taki moment, kiedy po 23 latach tworzenia, pracy Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” pan Stanisław Anioł, prezes, twórca, trener tego klubu przechodzi w stan honorowego prezesa nowo powołanego klubu. Chcielibyśmy w imieniu samorządu miasta Stalowej Woli serdecznie podziękować i pogratulować tych wszystkich sukcesów, które były wypracowane przez pana prezesa przez te wszystkie lata, z pełnym zaangażowaniem, z pełnym oddaniem dla lekkiej atletyki- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent dziękując za całokształt działalności Stanisławowi Aniołowi przypomniał, że niedawno obchodził on 80- te urodziny.

Stanisław Anioł podziękował władzom miasta za nagrodę. Jak podkreślił z lekkoatletyką jest związany od 1957 roku. Przypomniał, że 23 lata temu Stal Stalowa Wola zlikwidowała sekcję lekkoatletyki dlatego konieczne było stworzenie nowego klubu. Powstał więc Katolicki Klub Sportowy „Victoria”. Przez 23 lata swojej działalności zawodnicy „Victorii” zdobyli 225 medali na mistrzostwach Polski. Zawodnicy startowali w mistrzostwach świata, olimpiadach, igrzyskach olimpijskich. Podkreślił także, że na przestrzeni lat „Victoria” organizowała wiele imprez, podczas których zachęcała młodzież do aktywności fizycznej.

- Naszą perełką było to, że nasze zawodniczki startowały na igrzyskach olimpijskich. Przypomnę, że Stalową Wolę na igrzyskach olimpijskich reprezentowały 4 osoby. Był to: Lucjan Trela (1968 r.) w boksie, maratończyk Leszek Bebło (1996 r.), Danusia Urbanik (2016 r.) i w tym roku Artur Brzozowski ze SPARTY w chodzie. Ponadto nasi wychowankowie poszli na studia i reprezentują inne kluby: Asia Jóźwik, Andrzelika Sarna, Bartek Stój. To są nasi zawodnicy, którzy się stąd wywodzą- mówił Stanisław Anioł.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
daniell

do "zlomiarz" : popytaj starsze osoby - na pewno pamiętają, było to nie długo po oddaniu krytego basenu do funkcjonowania a dot. zawodnika z sekcji lekkoatletycznej
Ryszarda S.

~złomiarz

daniell Przez niego ? to co, wepchnął mu głowę pod wodę i trzymał ? Oświeć nas detektywie.

daniell

Nie wszyscy znają całokształt pracy - w latach 70 - siątych przez tego faceta stracił życie jeden z jego zawodników - na krytym basenie

komes63

Alternatywy 4 .... wyluzujcie , jutro sylwek !!!

~kibic

Samo nazwisko zobowiązuje.

~Joa

Serdeczne gratulacje dla wielkiego trenera i wspaniałego człowieka. Życzymy dużo zdrowia Panie Stanisławie.

~Stalowianka

Jedni i ci sami.Toż to staruszek.Dajcie szanse młodym!

~Teresa

Podlizujemy sie kościołowi...