Jak zostać profesjonalnym gamerem?

Materiał zewnętrzny Image

E-sport wkracza coraz mocniej w naszą świadomości. Jeszcze do niedawna profesjonalne granie w gry traktowane było pół żartem pół serio. Dziś w dobie coraz mocniej eksponowanych postaci graczy, informacji o ich zarobkach i doświadczeniu, gaming uznawany jest przez wiele osób za jedną z wielu dyscyplin czy zawodów. Wielu młodych ludzi widząc sukcesy gamerów, ich popularność i zarobki, decyduje się zostać profesjonalnym graczem. Jak zacząć drogę do zawodowstwa?

Każdy gamer musiał kiedyś zaczynać. Początki jak w każdym zawodzie nie są łatwe. W przypadku profesjonalnych graczy duże znaczenie ma dobry sprzęt. I choć zapewne na początku drogi rzadko który młody adept gamingu będzie mógł kupić profesjonalny sprzęt do grania, to dziś podpowiadamy na co zwracać uwagę wybierając kolejną klawiaturę, mysz lub fotel do gamingu.

Mikrofon

Badania pokazują, że jesteśmy w stanie przeboleć gorszą jakość obrazu, ale nie dźwięku. Gdy dźwięk przerywa się, zawiera pogłos to nasz odbiór oglądanego wideo będzie utrudniony, a to zniechęci nas do oglądania. Mikrofon jest istotny niezależnie od tego czy decydujemy się na transmisję online w sieci, czy też na nagranie i zmontowanie materiału z pojedynku i opublikowanie go w serwisach wideo. Komentarz gracza i jego naturalne reakcje widzowie cenią sobie bardziej niż reżyserowane filmy. Popularnym rozwiązanie wśród graczy jest korzystanie z mikrofonu zintegrowanego ze słuchawkami, a przez to dającego pewność, że zawsze jest blisko ust gracza.

Kamera

Publikowane w sieci materiały zawierające relację ze zmagań w ramach danej gry często mają podobną formę. Ekran dzielony jest między obraz z gry a wideo pokazujące grającego gracza, w tym samym czasie. Zwykle to akcja gry ma decydujące znaczenie, a obraz pokazujący gracza zawiera tylko małą cześć ekranu. Stąd też, przynajmniej na początek, nie są potrzebne wysokiej jakości kamery internetowe. Kamera HD spokojnie da sobie radę. Przy wyborze kamery uwagę warto jednak zwrócić na to ile klatek na sekundę potrafi zarejestrować. Kamera, która jest w stanie zarejestrować 60 klatek na sekundę, wystarczy nam na długo, ludzkie oko bowiem widzi taki obraz jako płynny.

Mysz

Mysz gamingowa to przedłużenie ręki gracza. Musi być funkcjonalna i szybka. O ile jej czułość możemy zwykle ustawić pod swoje preferencje to nie dorobimy jej funkcjonalności, których nie ma. Warto by mysz do grania posiadała dodatkowe przyciski, które każdy gracz może skonfigurować pod indywidualne potrzeby – definiując ulubione komendy. Coraz większą popularność wśród graczy zdobywają myszy ergonomiczne, które minimalizują wpływ nienaturalnego ułożenia nadgarstka. Warto zwrócić na to uwagę, zwłaszcza jeśli przed sobą mamy perspektywę kilku lat grania, po co najmniej kilka godzin dziennie.

Klawiatura

Wraz szeregu za myszą podąża klawiatura. Klawiatura gracza musi być możliwe najszybsza jak się da oraz najbardziej funkcjonalna. Zaawansowani gracze wybierają klawiatury dynamiczne, które mają czas reakcji na poziomie (1 m/s). Równie istotny jest także fakt, jak mocno złożone komendy może realizować nasza klawiatura. Statystyczny gracz wyklikuje bowiem komendy złożone ze średnio 5 klawiszy naciskanych w tym samym czasie.

Fotel

Z fotelem do grania zwykle jest najwięcej problemów. Jest duża grupa graczy lubująca się w fotelach gamingowych zbliżoną formą do foteli kubełkowych, obecnych w samochodach sportowych. Wydaje się im, że taka forma fotela zapewnia najlepszy komfort grania. Czy aby na pewno? Mało kto z nas może spodziewać się przeciążeń bocznych lub uderzeń tylnych czy czołowych siedząc przed komputerem. Stąd też naszym zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem dla gracza będzie fotel ergonomiczny. Dobry fotel ergonomiczny pozwala na ustawianie kilku niezależnych płaszczyzn podparcia kręgosłupa na odcinakach lędźwiowym, piersiowy i szyjny. Jego posiadanie docenimy zwłaszcza po długich dniach spędzonych nad komputerem, kiedy to nasze plecy zaczną odmawiać nam posłuszeństwa.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =