9 stalowowolskich szkół zyska nowy sprzęt

Image

Przeszło 1,2 mln zł będzie kosztować sprzęt, który trafi do stalowowolskich szkół w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

W ramach „Laboratoriów Przyszłości” szkoły otrzymają wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywanie w ten sposób praktycznych umiejętności. Po dofinansowanie w ramach tego programu mogły sięgnąć szkoły podstawowe z obszaru całego kraju.

Placówki edukacyjne mogą pozyskać różnorakiego rodzaju wyposażenie m.in.: drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć, stacje lutownicze itd. Program jest tak skonstruowany, że szkoły, które biorą w nim udział będą musiały jeszcze w tym roku wykorzystać 60- procentowe dofinansowanie. Pozostała część zakupionego sprzętu będzie musiała trafić do placówek przed rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023.

Szkolne pracownie zostaną doposażone w: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 4, PSP nr 5, PSP nr 7, PSP nr 9, PSP nr 11 oraz PSP nr 12. Placówki ubiegały się o dofinansowanie w różnej wysokości, od 72 tys. zł do nawet 245 tys. zł.

- Bardzo dziękuję za to, że szkoły chciały skorzystać z tej dobrej propozycji rządowej, która na taką skalę nigdy wcześniej nie miała miejsca- mówił podczas sesji RM prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Wiceprzewodnicząca Agata Krzek ubolewała nad tym, że z programu nie mogą skorzystać szkoły powiatowe. Jak podkreśliła w swojej wypowiedzi, pozyskanie nowoczesnego sprzętu pozwoli na przeprowadzenie ciekawszych lekcji z zakresu biologii, fizyki, matematyki itd.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Krystyna

Nie doposażajcie klasopracowni, tylko wymiećcie te woskowe figury (od trzydziestu lat te same), którym już dawno czas na emeryturę... Nie ma ludzi niezastąpionych. Warto jest od czasu do czasu przewietrzyć pomieszczenie...

~realista

W tym roku widziałem wywózkę do utylizacji zestawów do doświadczeń fizycznych firmy PHYWE z logiem projektu unijnego (EFS). Niech ktoś przypomni, w którym roku znalazły się w szkołach?

~Selkie

Jedzie Lepper samochodem i potrąca pieszego. Wysiada z samochodu, bierze go na kark, wsadza do samochodu i zawozi do szpitala. W szpitalu poszkodowany ocknął się i pyta się Leppera :
- Człowieku uratowałeś mi życie. Jak Ci się odwdzięczę?
- Niedługo są wybory zagłosuj na mnie.
- Ja upadłem na dupę, a nie na głowę.

~Firecracker

Rydzyk dzwoni nad ranem:
- Halo, czy to Jarosław Kaczyński?
- Nie, tu Lech.
- A, to przepraszam...

~Oj tam

Załóżmy że nie masz własnych dzieci , które w szkole mogą się pobawić przez kilka lat takim sprzętem. Na dodatek jesteś starym , nieatrakcyjnym polonistą bez kantorka. Może jeszcze pokłóciłeś się z kochankiem....Też byś pisał jako "realista"

~do realisty

To masz błaźnie jakiś kantorek? Pewnie nie masz, stąd ten żal. Czysty "Dzień Świra" pewnie jakimś chorym polonistą jesteś.

~realista

Harmonogram projektu będzie taki:
2022 - kupujemy, uruchamiamy, kamerki, wywiady i takie tam... (a może przy okazji skasujemy jakąś nagrodę?)
2023 - wyposażenie będzie użyte 1-2 razy
2024 - pakujemy do pudeł i wynosimy do kantorków
2026 - wynosimy pudła do piwniczki
2028 - likwidujemy bo jest uszkodzone, niesprawne i w ogóle do niczego

Niech ktoś to zapisze i przypomni tu za 7 lat jak było (życzę Stalowemu Miastu że będzie jeszcze istnieć ;) a może do tego czasu nawet nauczy się pisać stylistycznie i gramatycznie)

~cst

Kilimandżaro, no następny uczuciowy, któremu jak się czyjeś zdanie nie podoba, to zamiast jak facet "przyjąć na klatę" i PRZYNAJMNIEJ merytorycznie odpowiedzieć to musi obrazić, bo się czuje "urażony"umiech Polecam zostawienie kobiecych cech kobietom i ograniczenie emocjonalnych seriali i programów w rodzaju "trudne sprawy"umiech

~Kilimandżaro

Widać komuś z opopozycji na tą wieść puściły już delikatnie zwieracze...

~cst

Trolluniu, ty i tutaj?umiech Zapamiętaj tamte słowa i sobie je przypomnij za ok 5-8 latumiech

~Do_cst

Brałeś dziś tabletki ?

~cst

Takie "mafijne" metodyumiech Najpierw socjalista LN, jako pośrednik większego socjalisty pis (bandy 4ga), da "za darmochę", a potem jak już wszystko będzie rozkręcone i nie można się będzie wycofać, to socjalista "nagle" zacznie stawiać warunki nie do odrzucenia, w rodzaju: "my wam dajemy, więc macie uczyć dzieci tak, jak my chcemy, tj, w duchu 'tolerancji', 'równości', i 'poszanowania praw mniejszości', i jeszcze macie być zasz.czepieni bo jak nie to wam cofniemy dopłaty, dotacje i was zwolnimy, i nic na to nie poradzicie, posłuszni niewolnicy z dyrekcji i kardy nauczycielskiej."
Teraz pewnie ktoś się zaśmieje, jak to przeczyta, ale poczekajcie jeszcze kilka lat, a sami się przekonacie, że nie ma "darmowych obiadków"umiech