COVID 19: Raport 6.12.2021

Image

POLSKA

Mamy 13 250 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• mazowieckiego (2116),

• śląskiego (1638),

• dolnośląskiego (1408),

• małopolskiego (1290),

• wielkopolskiego (1029),

• pomorskiego (990),

• zachodniopomorskiego (962),

• łódzkiego (722),

• lubuskiego (536),

• kujawsko- pomorskiego (526),

• opolskiego (502),

podkarpackiego (365),

• warmińsko- mazurskiego (327),

• świętokrzyskiego (300),

• lubelskiego (285),

• podlaskiego (148).

106 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarło 8 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 17 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem 3 684 671/ 85 700 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.PODKARPACIE

Liczba nowych zakażeń: 365 (2163 testów, 24070 na kwarantannie).

Zgony: 0.

Powiat Stalowowolski: 7 nowych zakażeń, 54 testy, 812 osób na kwarantannie.

Powiat Niżański: 17 nowych zakażeń, 71 testów, 578 osób na kwarantannie.

Liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach województwa podkarpackiego:

1945/1629 – Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19,

201/180 – Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory.


Nowe zakażenia według powiatów

• 62 Rzeszów

• 33 rzeszowski

• 32 jasielski

• 28 krośnieński

• 19 strzyżowski

• 18 łańcucki

17 niżański

• 16 jarosławski

• 16 przeworski

• 15 mielecki

• 15 sanocki

• 12 leżajski

• 11 brzozowski

• 10 ropczycko- sędziszowski

• 10 lubaczowski

• 10 Krosno

• 8 dębicki

7 stalowowolski

• 6 Przemyśl

• 6 Tarnobrzeg

• 3 przemyski

• 2 tarnobrzeski

• 2 bieszczadzki

• 1 kolbuszowski

• 1 leski

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mażycielka

Podchodzi facet do warsztatu samochodowego.
- Czy mógłby mi pan przekręcić licznik?
- O ile chce pan zmniejszyć? - pyta mechanik.
- Nie, ja chcę zwiększyć!
- O przepraszam pana posła, nie poznałem!

maszynista

Medycy nie chcą sie zaszczepić.A oni najlepiej wiedza czy warto .

~Petarda

Po wielu latach do nieba trafili prezydenci: Putin, Castro i Kaczyński.
Siedzą sobie na niebieskiej łące i płaczą. Pan Bóg to dojrzał i pyta o powód ich żalu.
- Nie udało mi sie do końca stworzyć wielkiej Rosji - powiedział Putin.
- Nie martw się, pokazałeś im drogę. Dalej pójdą sami...
- Trzymałem naród za mordę, nic ode mnie nie mieli - ubolewa Castro.
- Nie martw się, za rok na Kubie znajdą ropę i bedą mieli dobrobyt - uspokaja Bóg.
Następnie Bóg spojrzał na Kaczyńskiego, przysiadł się i ... też zapłakał.

~Pearl Heart

Wykoleil sie pociag wiozacy polskich poslow. Na miejsce pedza ekipy ratownicze, karetki i smiglowce. Gdy przybyli okazalo sie, ze nie ma zadnych cial. Szef ratownikow pyta okolicznych mieszkancow :
- Gdzie sie podziali wszyscy z tego pociagu ?
- Pochowalim...
- Wszyscy zgineli, co do jednego ?
- No niektorzy mowili, ze jeszcze zyja. Panie, ale kto by tam politykom wierzyl...?

maszynista

O co chodzi z tymi szczepionkami co reklamuje Pazura. Po ilu dawkach szczepionki wlacza sie niesmiertelnosc?Coraz bardziej slychac , że policja,wojsko nie chca się szczepić.A ci co wzieli jedna dawke szczepionki nie chcą brać kolejnych.Rząd zakupil milony szczepionek i co teraz maja z tym zrobic?Jedna dawka to około 30 euro .Chyba jednak wprowadza obowiazek jak policja i wojsko nie beda protestowac.

~....

Z czego się cieszysz Cst d.urny k..utasie

~WERI

Jak zabrać Rozum człowiekowi zdrowie proste nastraszyć drugim człowiekiem który nosi wsobie wirusa nieważne jaką ma odporność organizmu ważne żeby się nie spotykał trzymał dystans Wsołołych Świat,,,Spotykacie się ,,POZDRAWIAM zz

~cst

Procovidowi zwolennicy szprycy wypisują swoje farmazony, a tymczasem mamy dobrą wiadomośćumiech
"Trybunał Konstytucyjny uznał, że rozporządzenie rządu nakładające na pracowników administracji państwowej w miejscu pracy obowiązek posiadania statusu ozdrowieńca lub szczepienia przeciw COVID-19 jest niezgodne z konstytucją. Nowy przepis miał wejść w życie od 1 października, ale został zawieszony po tym, jak zaskarżyło go kilka grup pracowników administracji państwowej, w tym związek zawodowy policjantów.
„Taki warunek jest porównywalny z obowiązkowymi szczepieniami, a to jest coś, co najpierw wymaga zmiany ustawy o chorobach zakaźnych”, podkreślił Trybunał Konstytucyjny."

~cst

Biedne procovidowe trolliki są uczuciowe i się obruszają, kiedy ktoś nie myśli jak oni i nie daje im atencjiumiech Jakże mi z tego powodu wszystko jednoumiech Nie mam zamiaru polemizować z zakompleksioną grupką "fanów", którzy nawet boją się używać swoich własnych nickówumiech Pozdrawiam i życzę przyjemnej autoterapiiumiech

~cst

Cyc stalowski nie potrafi merytorycznie rozmawiać. Co już nie raz udowodnił. Szczególnie mocno udowodnił to swoimi wywodami na temat prawdopodobieństwa. Ale i tak nie jest najgorszy. Przoduje chyba lalaLolis. Ale to tak jest, jak się nic nie czyta, nie weryfikije informacji, nue pos,ukuje źródeł wiedzy a jedyna formą jakiejś wyższej sztuki czy kultury to film Vegi w tani wtorek. O teatrze,czy muze muzeum nie wspomnę.

~JASIO

VITAT WOLNA POLSKA OD PEJSATEJ SZEPIONKOWEJ ŚCIEMY CHOĆ BYŚ CIEMNĄ SZEDŁ DOLINĄ NIE WYBACZĘ S..SYNOM ZŁA SIĘ NIE ULĘKNĘ PRZED ZŁEM NIE UKLĘKNĘ!!!

~JASIO

ELYTY PEJSATE MÓZGI OBRZEZUJĄ GOTUJĄ ŻABĘ COVIDA PROMUJĄ !!!

maszynista

Lewica pozbywa sie swoich wyborcow ktorych ma i tak malo.Lewica złożyła projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach dla wszystkich, pod karą grzywny.

~Do cst

Miałem nadzieję że choć raz zachowasz się przyzwoicie . Myliłem się. Jak zwykle bez kultury , omijanie tematu. W dalszym ciągu nazywanie przeciwnika trollem nie świadczy dobrze o tobie. Temat Pospieszalskiego wywolales sam jak argument na poparcie swojej filozofii Teraz się wycofujesz się chyłkiem. Bez żalu opuszczam to forum. Babracie się sami w tym szambie,które tworzysz że swoimi przdu.pasami; Lolis ,Andrzej i jeszcze kilku. Mam nadzieję że nikt przyzwoity tu nie będzie zaglądał.

maszynista

Dziś nad ranem zmarł były trener drużyny Artur K., który prowadził Siarkę w sezonie 2012/13. Miał zaledwie 49 lat... Rodzinie i wszystkim najbliższym składamy szczere i głębokie wyrazy współczucia od całej siarkowej rodziny.Był po preparatach .

karzełek

cst i reszta tobie podobnych,czeka cię psychiatryk i długie rekawy,pewne jak w banku,ciecia dawka to tylko kaftanik pomoze,moze?

~Obywatel

Rozumiem Andrzeju ze masz w nosie ze ktoś umrze przez covid ?

~andrzej

no ładnie musiał dziś obywatel wódy przytulić ,ze 3 wiadra chyba umiech ,no ale co się dziwić jak się czeka na ciecią dawkę , a ciecia dawka dopiero zrobi swoje. umiech

~cst

Max, w pełni rozumiem i popieramumiech pozdr
Lud tu się przejmuje szopką medialną nt. mutacji grypy złożonej z ISTNIEJĄCYCH JUŻ elementów (sars+ koronawirusy+ wariant 2, czyli wariacja wariantu 1szegoumiech ), nazwanej złowieszczo dla osiągnięcia efektu strachu "covidem" (że to niby coś nowegoumiech, a tu ważniejsze rzeczy się dzieją, bo kraj stacza się w coraz głębszą komunęumiech Taki cytat:
"Tak socjalistyczny rząd "walczy" z problemami, które sam generuje. Najpierw od początku rządów wprowadzili 45 podwyżek podatków i opłat, potem wprowadzili bezprawne lockdowny, miesiącami nielegalnie zamykali ludziom firmy i produkowali tzw. tarcze antykryzysowe rozpoczynając na potęgę dodruk pieniądza. A teraz... uwaga... chcą walczyć z szalejącą inflacją za pomocą m.in. dodatków osłonowych, czyli za pomocą kolejnego dodruku pieniądza! Socjalizm nie działa, więc potrzeba więcej socjalizmu. Oni nigdy się nie nauczą. Co z tego, że trochę obniżą podatki (i to tylko tymczasowo na kilka miesięcy!), skoro to zniweczą kolejnym pro-inflacyjnym pomysłem?! Mamy rząd kompletnych dyletantów ekonomicznych." Inflacja wynosi już 7,7% i to tylko oficjalnie, bo odczuwalna jest wyraźnie większa, a rząd znów wymyśla swoje stymulujące inflację programy socjalne. Brawo. Co się zrujnowało kraj, to się zrujnowało, co się pobudziło w ludziach irracjonalne postawy roszczeniowe to nic, bo najważniejsze, że sondaże są okej."
A pozostali z bandy 4ga wcale nie lepsiumiech

~Max

cst. Nie ukrywam, że nastąpił u mnie przesyt tego tematu. W dużo mniejszym stopniu śledzę, to wszystko niż wcześniej.
Odłączenie sie totalnie od tego wszystkiego nawet na jeden dzień, to bardzo dobra terapia wyciszająca umiech Pozdrawiam.

~cst

Max. No czasami można się tym czymś pobawićumiech On bardziej upierdliwy, niż szkodliwy, ale czasem po prostu taki jest dzień, że chcesz więcej popisać, a czasem mniej. Też tak pewnie maszumiech Co do Pospieszalskiego, a raczej co do covida, (czy jest czy nie) to odpowiedziałem gdzieś przed 15 o ile pamiętam, ale troll chyba tej odpowiedzi nie zrozumiał, bo brakuje mu zdolności abstrakcyjnego myślenia. Ale to jego problemumiech
Co do Pospieszalskiego, to prawdę mówiąc nie obchodzi mnie zbytnio jego postawa - bardziej mnie w cytowanym fragmencie z Pospieszalskim zainteresowało, jakie leki mu dr Bodnar przypisał. Z Pospieszalskim to wiadomo - dziennikarz, więc chcąc nie chcąc jest trochę zależny od "okoliczności". Zresztą Gadowski też miał taki epizod, dlatego od tamtej pory podchodzę do niego sceptycznie, tj. biorę jego przekaz, jeśli do mnie trafia, a odrzucam to, co nie trafia, ale go nie osądzam, bo on też w 100% samodzielny nie jest bo w PL ciężko być 100% samodzielnym. Stosuję podejście: patrz mniej na osobę, a bardziej na jego przekaz. Ale to tylko moja opinia - każdy ma swojąumiech

~Max

cst. widzę, że bardzo ładnie zabawialiście się dzisiaj z naszym trollem. ale jak czytam dzielnie walczy, skoro tak cię molestuje o tego Pospieszalskiego umiech

~Max

Do cst. To, że Pospieszalski stwierdził, że miał covid, oznacza tylko, że tak stwierdził, nic więcej. Doskonale wiemy, że mógł dojść do takich wniosków, tylko na podstawie bezużytecznych testów, bo innych narzędzi do stwierdzania czy ktoś ma mityczny covid nie ma !! Poruszałem tą kwestię już na innych forach, ponieważ sprawa z Pospieszalskim jest o tyle dziwna, że ma wiedzę na ten temat. Dlatego bardzo zdziwiła mnie jego spowiedź w mediach o tym, że mial covid ale przeszedł łagodnie itd. Nie wiem czy jest to próba powrotu do mediów, bo swoimi wynurzeniami potwierdza, że covid i testy są ok. Tak jakby stanowił taki wentyl bezpieczeństwa dla elit, że jednak nie wszystko jest kłamstwem. Spowiedź Pospieszalskiego odebrałem bardzo negatywnie, robił wywiady z dr Hałatem, innymi i doskonale wie, że te testy nadają się jedynie do śmietnika, więc skąd zwrot o 180 stopni nie wiadomo. Ja Pospieszalskiemu nie ufam.

~Do cst

Minęło pięć godzin a ty nic. Myślę że większość bywalców strony z ciekawością przeczyta co o covidzie sądzi główny autor te aplikacji.

~cst

Lolis. Widzisz, jak łatwo go rozpoznać. Biedak się produkuje, wychodzi z siebie, gada do siebie, przypisuje nam swoje fantazje, a czytelnik widzi, kto merytoryczny, a kto zas.ry.wa wątki dla zasady. Jesteśmy centrum jego wszechświataumiech Z tęsknotą czeka na każdy nasz wpis. Niech coś z życia ma, skoro nic innego nie maumiech

maszynista

Kto wie co zrobia urzednicy na Zachodzie jak w Polsce rząd Morawieckiego powie koniec z testami ?i licznik choych na covid zniknie z mediow?Co mogą nam zrobic biurokraci z Brukseli?

~Do cst

Po godzinie 15tej zadałem pytanie czy w świetle opisywanej przez ciebie historii z Pospieszalski jesteś w stanie oficjalnie potwierdzić że covid jest. Minęło cztery godziny a ty nic. Miej cywilną odwagę to potwierdzić wobec twoich przybocznych komentatorów ( prawdę mówiąc ich poziom kulturowy daleki od przyzwoitości).

~cst

Lizus (kimkolwiek jesteś, bo nick zobowiązujeumiech). Zależy do kogo piszesz. Do mnie? Czy do mojej procovidowej kopii?umiech Niezależnie do kogo, to nie ty masz wpływ na to, co i do kogo będę pisał. Jak chcesz możesz czytać, jak nie to nie - nie robi mi to różnicy. Wolna wola. My tu propagujemy wolność, a nie przymus "sposobami", jak banda 4ga i procovidowy chory psychicznie troll piszący pod 10tkami nicków (w tym i naszymi), najprawdopodobniej płatnyumiech

~Obywatel

Czy zawsze reformacja nauka ogólny dorobek kultury zachodniej musi do nas dojść z takim opóźnieniem... to co się u nas wyprawia wola o pomstę do nieba . W dzień dzien umierają ludzie 60 70 parolatkowie i również młodsi . Wszyscy ci którzy uwierzyli w propagandę foliarzy ... to były ich ostatnie święta.... płakać się chce płakać czyjś wujek dziadek czytać ciocia babcia ... naprawde widzimy tylko swoje 4 litery ? Kim jesteśmy jako społeczeństwo ze pozwalamy na śmierć naszych rodaków:(

~Nie

Lucek kiedy spryskasz miasto za pół mln żeby wirusa unicestwić .Czekamy na tą hucpe