COVID 19: Raport- niedziela 5.12.2021

Image

POLSKA

Mamy 22 389 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• mazowieckiego (3469),

• śląskiego (3450),

• wielkopolskiego (2280),

• dolnośląskiego (2248),

• małopolskiego (1910),

• pomorskiego (1462),

• łódzkiego (1240),

• kujawsko- pomorskiego (1128),

• opolskiego (873),

• zachodniopomorskiego (838),

podkarpackiego (742),

• warmińsko- mazurskiego (712),

• lubuskiego (641),

• lubelskiego (505),

• świętokrzyskiego (424),

• podlaskiego (308).

159 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarło 19 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 26 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem 3 671 421/ 85 675 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.PODKARPACIE

Liczba nowych zakażeń: 742 (2848 testów, 26510 na kwarantannie).

Zgony: 2 (w tym 2 z chorobami współistniejącymi).

Powiat Stalowowolski: 19 nowych zakażeń, 93 testy, 1005 osób na kwarantannie.

Powiat Niżański: 7 nowych zakażeń, 30 testów, 694 osoby na kwarantannie.

Liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach województwa podkarpackiego:

1941/1591 – Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19,

193/173 – Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory.


Nowe zakażenia według powiatów

• 109 Rzeszów

• 63 mielecki

• 58 rzeszowski

• 52 jasielski

• 51 jarosławski

• 41 ropczycko- sędziszowski

• 36 strzyżowski

• 35 łańcucki

• 32 Przemyśl

• 29 przemyski

• 28 dębicki

• 27 przeworski

• 25 kolbuszowski

• 23 krośnieński

• 23 tarnobrzeski

• 21 lubaczowski

19 stalowowolski

• 15 sanocki

• 13 Tarnobrzeg

• 12 leżajski

• 10 Krosno

7 niżański

• 6 brzozowski

• 5 leski

• 1 bieszczadzki

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Beretta

Po wielu latach do nieba trafili prezydenci: Putin, Castro i Kaczyński.
Siedzą sobie na niebieskiej łące i płaczą. Pan Bóg to dojrzał i pyta o powód ich żalu.
- Nie udało mi sie do końca stworzyć wielkiej Rosji - powiedział Putin.
- Nie martw się, pokazałeś im drogę. Dalej pójdą sami...
- Trzymałem naród za mordę, nic ode mnie nie mieli - ubolewa Castro.
- Nie martw się, za rok na Kubie znajdą ropę i bedą mieli dobrobyt - uspokaja Bóg.
Następnie Bóg spojrzał na Kaczyńskiego, przysiadł się i ... też zapłakał.

~Nova

Po czym się poznaje, że polityk kłamie?
- Po tym, że porusza ustami...

~andrzej

do obserwatora, nie no spoko ,tylko staram się uzmysłowić sobie , jak będzie ci odwalało po trzeciej dawce. umiech ta stronka będzie musiała mieć taką specjalną opcję ",kaftan bezpieczeństwa ". ,bo ciekawe jak już będziesz plutł głupoty ,i w co przerodzi się ten twój oportunizm. umiech psychiczny zresztą. no chyba ,że ktoś ci za to płaci ,to powiedz i już się zamykam. umiech

~Do andrzeja

Ciulu dwie dawki, czekam na trzecią .Jak będzie potrzeba wezmę czwartą i każdą następną bo jestem rozsądny w przeciwieństwie do ciebie i dioto. To tyle zajmowania się twoim osobą . A ty możesz pisać te bluźnierstwa jak ma ci to poprawić twoje mizerne ego.

~andrzej

do obserwatora, ale ciągle nie odpowiedziałeś mi na pytanie , oj bo to jedno! ale to ostatnie ,po ilu w końcu dawkach jesteś? zbokulcu zachlany wiadrami. umiech

~Do andrzeja

To że mógł bym pić wiadrami znaczy że mię na to stać, bo jestem mądry. A ty ćwoku pewnie chodzisz po śmietnikach i oprożniasz niedopitki z leżących tam butelek. Stąd twoje upośledzenie umysłowe.

~andrzej

do obserwatora ,zboka psychola walącego wódę wiadrami , no już się ściemniło więc ciemno masz pewnie podwójnie przed oczami ,a nawet potrójnie ,bo jeszcze dochodzi oprócz wódy która przypomnę tylko że walisz wiadrami ,to jeszcze te 2 szpryce które wziąłeś ,nie wiem co z tą trzecią ,bo nie chcesz mi odpowiedzieć ćwoku. odpisz proszę ,bo to jest ważne ,muszę ustalić twój poziom zasmarkania.

~Do andrzeja

Ty jesteś po prostu zboczonym ch amem. Myśle że walisz wódę litrami i twój mózg jest ciągle zaczadzony. Może w młodości uprawiałeś samogwałt dlatego masz kłopoty z wzwodem stąd z ciebie taki złośliwy gnom.

~andrzej

do xyz, plączesz się w zeznaniach , co może nie używasz wielu nicków ? trollu ? zrozum ,że nie ma znaczenia pod jakim nickiem piszesz to i tak wiem ,że to ty ćwoku. i będę cię obrażał za to co tutaj robisz ,to masz jak w banku pijany zaszprycowany cwaniaczku.

~Do folarzy

To wymaga badań naukowych ,skąd u was tyle beznadziejnej głupoty. Dookoła ludzie chorują, umierają a wy swoje. Ilu z was zapłaci wysoką cenę .

~IcekSzlauf

Wirus omikron to nie wirus tylko problemy po szczepionce. Omikron to ma być tajna operacja w celu sledzenia obywateli przymusowego. Każdy w Izraelu będzie musiał mieć z sobą telefon i włączona aplikacje sledzaca.

~cst

Moja nieudolna kopio - nie zwykłem wchodzić w polemikę z kimś, kto musi się podawać za kogoś innego, żeby zwrócić na siebie uwagę. Czytać wypocin takich indywiduów też nie zwykłemumiech

~cst

Cycu Stalowski: kilkanaście milionów ma nie zniechęcić do szczepień ale pokazać jak "argumentuja" foliarze i jakich "logicznych" dowodow uzywasz i ze sie "mylisz" o te kilkanascie milionow. Takie są twoje argumenty i logika. Moze ktos rozumny się zastanowi i jednak dojdzie do wniosku, ze ludziom wodę z mózgu robicie podając zdanie wyrwane z kontekstu, linka do youtube do "prawdziwego dziennikarza" który nigdy swoich źródeł nie weryfikuje. Co do statystyki: ty udowadniasz, ze jak ja bije zone a ty nie, to obaj wg statystyki bijemy zone po połowie.
Tylko czy statystyka bada pojedyncze przypadki czy zjawiska masowe? Wysil sie chwile i zweryfikuj zanim odpowiesz. Chociaż zweryfikuj czym się zajmuje statystyka. A jak już zweryfikujesz i dojdziesz do wniosku, ze jednak się myliłeś, to wysil się dalej i zweryfikuj kolejne "prawdy objawione".

~Xyz

Kolego cst . Moja reakcja była adekwatna do formy jaka prezentował ten który mnie obraził. Boleje nad tym i generalnie nie zamierzam brać udziału w dalszej pyskówce z tymi którzy mię zaczepiają. Tak że nie skomentuje twoich obraźliwych insynuacji na temat niby mojej wieloosobowości.

~cst

xyz. Patrz, a 2 wpisy wcześniej pisałeś coś o kulturze wypowiedziumiech I "nowy" tu jesteś, a już umiesz odpowiednie słowa odpowiednio kropkować?umiech Oj obsry/taka prawda, długo nie wytrwałeś w nowej roliumiech Ech, trolle i ich podwójne standardyumiech Wy się nigdy nie nauczycie. Idź do konkurencyjnego forum, tam cię i twoje 100 osobowości dopieszczą, dopóki się na tobie nie poznająumiech

~Xyz

Ponieważ zaczepił i obraził niejaki Andrzej,to moja reakcja jest taka. On czyli ten Andrzej to ch..am i byd.le. jakiego ze świecą szukać. Myślę że to najgorszy przedstawiciel tego gn.ojarstwa które ma rozum zniszczony wódą i używkami.Dla mnie typowy śmieć.

~andrzej

do cst, sam widzisz mamy młodą godzinę obserwator jeszcze trzyma się na nogach ,lecz szuka nowych nicków ,dziś mamy xyz, to już nie wiem który z rzędu tego typa nick , po południu będą już pewnie zmienione nicki ,a wieczorem pod naszymi będzie pisał. bo wówczas już wóda jest podawana wiadrami. ogóle typ nie rozumie ,że zmiana nicka nic nie daje. jak mu to wytłumaczyć ,że styl wypowiedzi go zdradza. dlatego chciałem wiedzieć po której ten typ jest dawce ,żeby wiedzieć czy do niego w ogóle jest sens pisać. pomimo ,że wszystkie gwiazdy na niebie wskazują ,że nie ma. umiech

~cst

xyz. Plus za wyjaśnienia, a nie typowy trollowy atak. Tyle, że nadal odnosisz się do autora, nie do informacji. Taki przykład schodzenia z tematu. Sugeruję "atak" informacji (jeśli potrafisz, a z tym będzie ci ciężko, bo oficjalna propaganda zaczyna się sypaćumiech) Dwa, nie ty decydujesz, kto jest poważnym autorem, kto nie - niech informacje przemówią, a tak się składa, że informacje głównie przytacza Max, z sieci, Lolis i ja (i czasem kilku innych), a reszta to ataki trolli (a właściwie jednego pod 10tkami nickówumiech ) na osobę piszącą (trochę w twoim stylu, choć bardziej ordynarnie, ale tam tego jakoś chamstwa nie widzisz, tylko u nas).
Na podstawie powyższego stwierdzam, że nie ma sensu z tobą dyskutować (a swoje podejrzenia na temat trolla pozwól mi zachowaćumiech. Pisz swoje, ja będę pisał swoje. Ciekawe, czy będziesz to dalej robił (i ciekawe czy pod tym samym nickiemumiech pozdrawiam

~andrzej

do cst, on ci nie odpowie na żadne twoje pytanie ,bo wóda zrobiła już dawno swoje do tego jeszcze brakuje tylko jednej danej ,po ilu jest typ dawkach szprycy? cała reszta w zasadzie była by możliwa do stwierdzenia po ilości procentowej osób tutaj piszących kto jest za ,a kto przeciw szprycowaniu ,ale ten obserwator piszący pod wieloma nickami próbuje nie dać ludziom szansy na tego typu myślenie.

~cst

Uderz w stół, a troll się odezwieumiech Moja nieudolna kopio - ty podobno masz zachęcać do szprycy, a nie zniechęcać. Jak będziesz pisał, że cyt: "po 3ciej [szprycy] umrze kilkanaście mln Polaków", to tylko ludzi straszysz, a to niezgodne z oficjalną narracją tvumiech

~Xyz

Słowo tragedią jest bardzo pojemne W tym wypadku mam na myśli styl wypowiedzi nacechowany ordynarnymi wyrazami w odniesieniu do autora komentarza który się nie podoba. Duża ilość komentarz nie odnosi się do problemu zdrowia tylko do kwestii narodoscoowych- nacjonalizm w złym wydaniu. Wreszcie poważny autor nie pozwala sobie na obrażanie np. przedstawicieli służby zdrowia z nazwiska. To moje uwagi tak naprędce.

~cst

CycStaloowoWolski jak mało kto odnosi się merytorycznie. Potrafi udowodnić, że po szczepionce umiera 50 % Polaków - czyli po 3-ciej szczepionce umrze kilknascie milionów Polaków. lalaLolis z kolei powołuje się na dr Malone, który ma wyniki dot powikłać po szczepionce i jednocześnie nigdy nad szczepionką nie pracował.

~cst

xyz. Czy odniesiesz się merytorycznie, czy wolisz atakować piszącego, jak troll tu piszący jedno i to samo pod 10tkami nicków?umiech Zachowujemy dalece idącą ostrożność, co w dzisiejszych czasach akurat jest bardzo przydatną cechą.
Tak więc pytanie merytoryczne: dlaczego sądzisz, że to co piszemy to twoim zdaniem tragedia?umiech Po odpowiedzi cię rozpoznamyumiech

~Xyz

Cst widzę że cierpisz na manię prześladowczą. Ja nie mam zwyczaju podszywać się pod inne Nicki . Wyraziłem po prostu jednym słowem opinie opinie o większości komentarzy ,nie adresując konkretnej. A ta twoją podejrzliwość to już problem . Niebawem otwierając lodówkę będziesz widział przeciwnika.

~andrzej

do obywatela, to w końcu przyjąłeś już te 3 dawki szprycy czy 2 ,a na 3 czekasz ,jak to jest przypomnij mi proszę, bo to jest istotne jeśli chodzi o diagnozę twojej osoby. bo chciałbym wiedzieć czy tak odpierdala w mózgu już po 2 dawce czy po trzeciej? mam nadzieję ,że podasz się temu badaniu ,że będziesz takim naszym królikiem doświadczalnym, skoro niedzielskiemu się nie oparłeś, to i nam tutaj nie powinieneś się opierać. umiech

~cst

xyz. Dobre i tyle. Mogłeś nas przecież zwyzywać, że nie myślimy jak tyumiech A coś merytorycznie potrafisz? Bo styl masz jakiś znajomyumiech

~Xyz

Czytając poniższe wpisy można je podsumować słowem TRAGEDIA!!!!!

~cst

Max. Nie wiem jak tobie, ale mi te wszystkie groźby polityków kojarzą się z groźbami typowego janusza w sklepie, który został źle obsłużony przez kasjerkę i zaczyna rzucać hasła typu: "ty nie wiesz kogo ja znam, złoże zawiadomienie do [i tu rzuca nazwy losowych instytucji, typu prokuratura], już tu nie pracujesz" Takie tam typowo "buraczane" podejścieumiech Ale niestety niektórzy biorą takie rzeczy na poważnieumiech

~cst

Max, zdaję sobie z tego sprawę, że to wydmuszka, ale typowy czytelnik znający tylko propagandę tv, może sobie z tego sprawy nie zdawać. Chodziło o wykorzystanie tej wiadomości, żeby czytelnikom (tym normalnym, nie trollomumiech) zwrócić uwagę, że politycy się nie szczepią (albo biorą sól fizjologicznąumiech

~cst

Warto zadać sobie pytanie: czy Gates jest zasz.czepiony? Czy Soros jest zasz.czepiony? Czy Merkel jest zasz.czepiona?
Jak ktoś ma wątpliwości, to niech w przeglądarkę wpisze: fałszywe, udawane szczepienie się celebrytów
Zyska pojęcie, jakie można robić kombinacje na szprycach. Elyty chcą, żeby lud zrobił to, czego elyty w życiu by nie zrobiły. I sam ten podwójny standard powinien być przyczynkiem, żeby nie brać koktajlu.
Wiluś Gates jest bogaty i mądry. On "szpecyfiku" nie przyjął, bo wie co w nim jest. Bądź mądry, bądź jak Wiluśumiech