Najem krótkoterminowy - wady i zalety

Materiał zewnętrzny Image

Najem krótkoterminowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów, ponieważ nierzadko pozwala osiągnąć znacznie większe zyski, niż w przypadku najmu długoterminowego. Aby jednak nie stracić na mieszkaniu, warto sprawdzić, jakie są wady i zalety takiej inwestycji, co pozwoli zminimalizować ryzyko niskiego zainteresowania lokalem oraz nieudaną inwestycją.

Wynajem krótkoterminowy i jego najważniejsze zasady

Mając nieruchomość pod wynajem, która położona jest w atrakcyjnej lokalizacji, nie trzeba decydować się na najem długoterminowy i podpisanie np. rocznej umowy z najemcą. Innym niekiedy nawet bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest forma najmu krótkoterminowego. Z uwagi na stale i dynamicznie rozwijającą się branżę turystyczną, może to być bardzo dobra inwestycja.

Miejscowości popularne wśród turystów są najczęściej tymi, w których najem krótkoterminowy cieszy się z reguły największym zainteresowaniem. Początkowo z takich ofert można było korzystać głównie w morskich i górskich kurortach. To rozwiązanie, które ma wiele plusów i jest alternatywą względem hoteli czy pensjonatów, często zdecydowanie tańszą. Dzięki tej możliwości turysta ma do wyłącznej dyspozycji całe mieszkanie, a w tym kuchnię.

Zalety wynajmu krótkoterminowego

Wynajem krótkoterminowy to ciekawy pomysł, który pozwala zarabiać na posiadanych nieruchomościach przy jednoczesnej możliwości częstego sprawdzaniu mieszkania, co w przypadku opcji długoterminowych często jest nierealne i krępujące dla najemców. Do głównych zalet najmu krótkoterminowego należy jego forma, która pozwala zarobić na nieruchomości więcej, niż w przypadku wynajmu długoterminowego, co jest efektem rzecz jasna wyższych stawek dobowych.

Kolejną zaletą jest kontrola mieszkania po każdorazowym jego opuszczeniu przez najemców, co przekłada się na lepsze sprawdzenie jego stanu i utrzymanie w czystości. Dzięki stałej kontroli można także szybciej reagować na drobne uszkodzenia i naprawiać je na bieżąco, co pozwala uniknąć poważniejszych awarii. W przypadku najmu krótkoterminowego opłaty pobiera się z góry, co pozwala uniknąć oczekiwania na uiszczenie opłaty za najem.

W przypadku najmu długoterminowego nie ma możliwości zmiany ceny bez wcześniejszego porozumienia się z najemcą, dlatego często zmiana opłat wiąże się z koniecznością poszukiwania nowych lokatorów. W przypadku rozwiązań krótkoterminowych można swobodnie operować cenami, aby wyciągnąć jak najwięcej korzyści z wynajmu.

Wady najmu krótkoterminowego

Główną wadą jest brak stabilności wynajmu. Może się bowiem zdarzyć tak, że zainteresowanie ofertą będzie mniejsze i mieszkanie nie będzie na siebie zarabiać. Warto więc zainteresować się tym, na jakie miesiące przypada tak zwany „martwy sezon”. Ponadto mieszkanie na krótki termin najmu musi wpisywać się idealnie w obecnie panujące trendy, aby przyciągało uwagę najemców. Należy wiedzieć też to, że nawet najnowocześniejsze mieszkanie może z czasem oznaczać aranżacyjny „brak gustu”. Więcej o tym, jak przygotować mieszkanie pod najem krótkoterminowy oraz jego wady i zalety znajdziesz na https://domardevelopment.pl/najem-krotkoterminowy-co-warto-o-nim-wiedziec/.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Złośliwa

Jaka jest różnica między demokracją a demokracją socjalistyczną?
- Mniej więcej taka, jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym!

~Roulette

Pytanie: Idzie sobie trzech posłów w długich płaszczach...
Po czym poznać, że jeden z nich jest z Samoobrony?
Odpowiedź: jeden ma płaszcz wpuszczony w spodnie.

~Ashtart

Aleksander Macedoński, Cezar i Napoleon obserwują defiladę na Placu Czerwonym.
- Gdybym miał sowieckie czołgi - mówi Aleksander - nikt by mnie nie pokonał!
- Gdybym miał sowieckie samoloty - mówi Cezar - podbiłbym cały świat!
- A gdybym ja miał gazetę "Prawda" - mówi Napoleon - to do dzisiaj nikt by się nie dowiedział o Waterloo

~Lithium

Po wielu latach do nieba trafili prezydenci: Putin, Castro i Kaczyński.
Siedzą sobie na niebieskiej łące i płaczą. Pan Bóg to dojrzał i pyta o powód ich żalu.
- Nie udało mi sie do końca stworzyć wielkiej Rosji - powiedział Putin.
- Nie martw się, pokazałeś im drogę. Dalej pójdą sami...
- Trzymałem naród za mordę, nic ode mnie nie mieli - ubolewa Castro.
- Nie martw się, za rok na Kubie znajdą ropę i bedą mieli dobrobyt - uspokaja Bóg.
Następnie Bóg spojrzał na Kaczyńskiego, przysiadł się i ... też zapłakał.

~Legacy

Rydzyk dzwoni nad ranem:
- Halo, czy to Jarosław Kaczyński?
- Nie, tu Lech.
- A, to przepraszam...

~Petarda

Po wielu latach do nieba trafili prezydenci: Putin, Castro i Kaczyński.
Siedzą sobie na niebieskiej łące i płaczą. Pan Bóg to dojrzał i pyta o powód ich żalu.
- Nie udało mi sie do końca stworzyć wielkiej Rosji - powiedział Putin.
- Nie martw się, pokazałeś im drogę. Dalej pójdą sami...
- Trzymałem naród za mordę, nic ode mnie nie mieli - ubolewa Castro.
- Nie martw się, za rok na Kubie znajdą ropę i bedą mieli dobrobyt - uspokaja Bóg.
Następnie Bóg spojrzał na Kaczyńskiego, przysiadł się i ... też zapłakał.

~Thunderbird

Rozmawia rosyjski żołnierz z amerykańskim. Amerykanin chwali się jak to u nich jest dobrze w armii, że mają dobry sprzęt , że dobrze ich szkolą itp. Aż doszło do tematu "wyżywienie". Amerykanin mówi , że oni dostają dziennie równowartość 8 tys. kalorii. Na to Rosjanin:
- Kłamiesz! Żaden człowiek nie zje dziennie 30 kilogramów ziemniaków!

~Zuza

Informuję, że jest portal CZARNA LISTA WYNAJMUJĄCYCH MIESZKANIA warto tam wejść i zweryfikować najemców nieuczciwych, niepłacących, brudasów. Są osoby z naszego miasta.