Kobieta z rewolwerem. Wywiad StalowegoMiasta z miłośniczką Dzikiego Zachodu

Image

Westerny, strzały z broni czarnoprochowej i gwiazdy szeryfa na piersi. Do tego rżenie koni i pogoń za bandytami w tumanach kurzu przy dźwiękach dzikiej muzyki. Kto z nas nie oglądał w dzieciństwie filmów z kowbojami? Czujecie wciąż ten klimat?

Dziś w naszym studio poruszamy tematy dla jednych kontrowersyjne, dla innych związane z ich wielką pasją. Chodzi o broń czarnoprochową, a naszym gościem jest zapalona pasjonatka strzelectwa, historii Stanów Zjednoczonych i broni czarnoprochowej Gabriela Kot.

Broń i Dziki Zachód to dość niestereotypowe zainteresowanie w przypadku kobiety. Gabriela, choć jest młodą osobą, strzela już od około 10 lat, a swoją przygodę z bronią zaczynała jako dziecko. Jak to się stało, że otworzyła się na takie zainteresowania?

Naszą „kobietę z rewolwerem” pytamy także o wymagania jakie trzeba spełnić aby legalnie stać się posiadaczem czarnoprochowca oraz jakie są różnice pomiędzy bronią czarnoprochową a „zwykłą”. Gabriela Kot demonstruje również jak wygląda korzystanie z broni i czy nabijanie takiej broni jest rzeczywiście takie skomplikowane.

Pytamy również o bezpieczeństwo. Czy to rzeczywiście hobby, którym nie zrobimy sobie lub innym krzywdy? Słyszy się o postrzałach podczas polowań, ale o postrzałach z broni czarnoprochowej już nie.

Gdzie można spróbować zapoznać się z zasadami działania czarnoprochowców oraz ile jest broni CP w rękach Polaków? Pytamy o to, gdyż jak się okazuje ta liczba jest olbrzymia, a jakoś nie słyszymy o strzelaninach czy rewolwerowych pojedynkach wśród Polaków.

Zapaleni miłośnicy historii Ameryki, Dzikiego Zachodu i broni z tamtego okresu organizują pikniki i rekonstrukcje historyczne. Ale skąd w Polsce wziąć stosowny amerykański strój sprzed ponad 100 lat? Odpowiedzi na te i inne pytania w rozmowie Tomasza Gotkowskiego z Gabrielą Kot.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~uobia

To ja dodam coś od siebie bo nie było w wywiadzie.Pamiętajcie !!!.
Z broni czarnoprochowej i każdej broni PALNEJ miotającej pociski na odległość większą niż 1 metr STRZELAĆ MOŻNA WYŁĄCZNIE NA STRZELNICY. Przepis ten nie dotyczy oczywiście myśliwych podczas polowania.

~WiN

W naszym kraju to tylko Konfa jest za łatwiejszym dostępem do broni. Reszta to neo bolszewicy a oni nie chcą żeby ofiara się broniła.

e2rds

~Anżej żabka, masz bardzo złe i nie sprawdzone informacje, to "dojna zmiana" boi się, bardzo boi się posiadania broni przez zwykłych ludzi. To "Dojna zmiana" jest przeciwna liberalizacji przepisów.

~Komik

Komisarz EU, pani Bieńkowska, koleżanka Tuska, powiedziała że zrobi wszystko by w całej UE nie było broni palnej w rękach obywateli. Popierając opozycje doprowadzimy do rozbrojenia narodu.

~Anżej żabka

W naszym kraju opozycja totalna jest za mocnym ograniczeniem w dostępie do broni palnej.

~Egon

Widać, że pomimo młodego wieku dziewczyna ma poukładane w głowie, nie to co dzisiejsze panienki. .

~HermAn

Gabi to profesjonalistka w tej dziedzinie ;)

~ajajaj

no ,poganiałby się z nią umiech

~WiN

Super hobby. Fajnie jest postrzelać na strzelnicy z broni.

~mama

ciekawe hobby

~Arnold

Ciekawe....