COVID 19: 2 razy tyle zakażeń co rok temu

Image

POLSKA

Mamy 26 965 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• śląskiego (3849),

• mazowieckiego (3731),

• wielkopolskiego (2781),

• dolnośląskiego (2396),

• małopolskiego (2236),

• pomorskiego (1553),

• łódzkiego (1461),

• zachodniopomorskiego (1386),

• kujawsko- pomorskiego (1318),

podkarpackiego (1050),

• lubelskiego (1022),

• warmińsko- mazurskiego (1017),

• opolskiego (947),

• lubuskiego (874),

• świętokrzyskiego (601),

• podlaskiego (563).

180 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarło 127 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 343 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem 3 623 452/ 85 126 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.PODKARPACIE

Liczba nowych zakażeń: 1050 (4874 testów, 29466 na kwarantannie).

Zgony: 43 (w tym 39 z chorobami współistniejącymi).

Powiat Stalowowolski: 43 nowe zakażenia, 1 zgon z ch. wsp., 200 testów, 1306 osób na kwarantannie.

Powiat Niżański: 26 nowych zakażeń, 1 zgon z ch. wsp., 118 testów, 960 osób na kwarantannie.

Liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach województwa podkarpackiego:

1840/1564 – Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19,

202/178 – Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory.


Nowe zakażenia według powiatów

• 132 Rzeszów

• 94 mielecki

• 88 rzeszowski

• 72 dębicki

• 64 jarosławski

• 61 jasielski

• 43 łańcucki

43 stalowowolski

• 36 Przemyśl

• 36 Tarnobrzeg

• 34 strzyżowski

• 34 sanocki

• 32 przemyski

• 32 Krosno

• 30 leżajski

• 28 leski

• 28 przeworski

26 niżański

• 25 ropczycko- sędziszowski

• 25 tarnobrzeski

• 23 krośnieński

• 20 kolbuszowski

• 18 lubaczowski

• 17 brzozowski

• 7 bieszczadzki

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Babeczka

Kaczyński i Tusk mieli wypadek samochodowy.
Oczywiście pokłócili się czyja wina.
Kaczyński nie wytrzymał mówi:
- Donku nie kłóćmy się, moja wina
Tusk zmieszany:
- Nie no moja w końcu raczej...
Kaczyński na to sprawiedliwie:
- Wina leży po obu stronach. Nic się nie stało. Rozejm? i wyciąga piersiówkę podając Tuskowi.
Tusk pije, oddaje Kaczyńskiemu, a ten chowa ją do kieszeni.
Tusk pyta:
- A Ty nie pijesz?
- Nie, ja czekam na policję.

~Raven

Rusek się topił i ryczy:
- ... pamagitie, pamagitie!
Szoł chop z roboty i pado:
- Ciulu trza boło sie uczyć pływać a nie ruskigo.

maszynista

Amerykańska marynarka wojenna ogłosiła, że zacznie zwalniać ze służby niezaszcz-epionych przeciw COV-ID-19. Proces może zająć do sześciu miesięcy, a marynarze jeżeli zmienią zdanie i okażą certyfikat zaszczepienia, będą mogli pozostać na służbie .U nas tez beda szalec zeby szcz-epic wszystko co sie rusza.

~Bogini

Rusek się topił i ryczy:
- ... pamagitie, pamagitie!
Szoł chop z roboty i pado:
- Ciulu trza boło sie uczyć pływać a nie ruskigo.

~Ishtar

Rydzyk dzwoni nad ranem:
- Halo, czy to Jarosław Kaczyński?
- Nie, tu Lech.
- A, to przepraszam...

~Dimal

Kowidiocie tego nie przetłumaczysz. Nawet jakby sam Klaus Szwab to z telewizora powiedział.

~Wiktor

Czego nie powie wam tvpis i tvn:
-po szczupieniu możecie zarażać innych i możecie zachorować na srovida
-szczupienia zwłaszcza młodych osób prowadzi do zawałów, zatorów serca
-jeśli się zaszcupicie i umrzecie to nadal wpisują zgon na srowida a nie po szcupieniu
-ubezpieczyciele nie wypłacają odszkodowań po nagłych zgonach poszczupiennych, warunkując to tym, że nie wypłacają odszkodowań pzry udziale w eksperymentach medycznych
-udar, zawał i emisja nowotworu... te skutki uboczne są już potwierdzone
- nawet jeśli masz dwie dawki -wstrzymaj się z tą ostateczną albo rób co chcesz - tylko nie zmuszaj innych do ryzyka, zwłaszcza starszych, bezradnych lub nieletnich

~E.T

@jądrus jakiej gospodarki? Piszesz o fabryce maseczek, może o promie i stoczni lub elektrowni Ostrołęka, czy tym mega lotnisku, które zatrudnia już 300 osób z pisiej listy? Też jesteś na liście z podwyżkami pensji o 60% jakie dojna zmiana sobie zafundowała z naszych podatków? A może ty pod tym respiratorem od szumiego leżysz i masz niedotlenienie bo nie działa! Zadzwoń do Mejzy!

~andrzej

do E.T , hamulcu polskiej inteligencji oraz gospodarki, przez takich jak ty ludzie są skołowani , nie wiedzą komu ufać ,ale niedługo się to zmieni i tacy jak ty nie będą mieli nic do powiedzenia , będziecie zdychać lewaki na te wasze covidy. a poza tym wiem że to ty obywatel piszesz bo to twój poziom jest. więc bujaj gila szprycaku.

~E.T

@andrzej, trzymasz najwyższy poziom plasklziemcy, nieuka i gebesowskiej propagandy dojnej komuszej zmiany, ale dzielnie dźwigasz ten „krużganek i kaganiec” naczelnego chama. Porozumienie Zjednoczonej PRawicy = PZPR, uczniowie przerośli swoich guru, protoplastów jak Gomułka czy Gierek!

~Lolis

Do lolisa. Ty obszczymurze widziałeś po prostu inne swoje wpisy pod innymi nickami, haha. Kogo cioto chcesz robić w wała, chyba siebie, haha

~andrzej

do E.T, bo widzisz komuszku udający prawicowca,na zachodzie już nie ma wielu słabych bo tam wykończyli ich na wcześniejszych falach , tam poziom życia jest droższy ,tak ktoś biedny się nie uchowa długo.zapomnialeś ile tam było zgonów podczas 1 fali, wtedy też tak twoja morda gęgała i umiejętność pisania była u ciebie może lesza ,nie pisałeś inne bzdury ,i gęgałeś inne dyrdymały, a do tych poglądów zachęcały cię same lewicowe pedały.

~andrzej

do kretyna obserwatora psychola nad psychole o ja pierd....ole. mogę ci zaśpiewać piosenkę na twoim pogrzebie ,tylko musisz się teraz zdecydować bo jest duża kolejka. dla ciebie będzie zniżka 25%, czyli tyle ile masz rozumu ,ćwierćinteligencie. podam ci pierwszą zwrotkę i refren.
covidu już nie ma, bo zajeb.....eś go sz czepioną,
covidu już nie ma, bo poszedł spać z tobą,
ref.
tylko covid tylko covid i jego bratnia szpryca,
zbliżą cię z bogiem , są twym nałogiem,
niedzielski się mocno podnica.

~E.T

Do końca listopada zmarło w Polsce prawie 90 tysięcy osób więcej niż w identycznym okresie 2019. A komuniści czekają, podają liczbę łóżek jakby same łóżka leczyły! Łóżko każdy ma w domu! Mówią nic się nie dzieje i czekają byle utrzymać władze za wszelką cenę. To jest działanie zbrodnicze wobec narodu i za to odpowiedzą. Ile umiera ludzi w wiele większej Francji, Włoszech, Hiszpanii? W sumie w tych trzech krajach mniej umiera niż w 38 milionowej Polsce, a to populacja ze 150 milionów ludzi i tam widać podejmowane próby zarządzenia pandemią przez decydentów . A nasi skupili się na chrześcijańskim trzymaniu ludzi w lesie na mrozie, propagandą nad polskim wałem, wałem na budowę muru, czy po raz kolejny rejestrami ciąży i tzw obrona życia nienarodzonego. Jedne żyjące dzieci wywożą do lasu na mróz, a zajmują się niby ochrona nienarodzonych! Po czym przy wigilii będą w swych domkach ustawiać dodatkowy talerz dla strudzonych wędrowców. Banda hipokrytów, nieuków i prostaków.
Czekam na komentarze fanatyków, płaskoziemców i wyznawców walczących z nauką i postępem, bo jak już znają litery to coś nabazgrają.

~Do lolisa

Sameś ch.uj i do tego złamany. To nie tylko moje zdanie ale widziałem inne wpisy. Pewnie nasze w głowie nas .rane i to przez takiego wieprza jak ty sam. I na koniec pie.rdol się w du rny łeb ha ha ha ha!

~Lolis

do lolisa. Nie pisali tylko ty pisałeś ch.ju złamany. Myslisz ze z takimi obszczymurami jak ty będę bawił się w dyplomację ? To znaczy, że już ci kompletnie odpie.doliło, haha

~Do lolisa

Już poprzednio pisali ci że jesteś ch.am ,by.le, po.pier.dolone. I śmieciu nie powinna cię święta ziemia nosić . Powiem na koniec wal się .

~Lolis

Do minimaxa. Ty jesteś jakiś zdrowo popier.dolony. Kto śmiał się zmarłych cioto ? Weź ty czubie kup sobie albo pożycz taki 5 kilowy młot i pie.dolnij się w ten zakłuty łeb, haha.

~Lolis

Do maszynisty. Już mamy takich speców, że lepszych nie będzie. Tylko nie zdają sobie sprawy, że co ma wisieć nie utonie, haha.

~Do maszynisty

Wtedy powołają nowy rząd na czele z maszynistą. Ministrem zdrowia zostanie Cst a ministrem propagandy Max. Nie będzie dobrze ale wesoło.

maszynista

To naukowcy sa winni stworzyli śmiercionke zamiast szczepionki.Rządy reklamuja to i zachecaja zeby wziasc.Co zrobią w razie przejscia Morawieckiego na jasną stronę?Morawiecki nagle oglasza że rezygnujemy ze szczepionek i nie bedzie zadnych szczepien na covid/grype/?

~Do a ndrzeja

To nie jest Andrzej tylko zboczony, nachlany , ch AM.

~andrzej

to nie jest żaden minimax tylko obserwator. chory psychicznie troll. a zakażeń nie jest 2 razy więcej tylko jest tyle samo , ktoś znowu manipuluje opinią publiczną , bo nie podaje się takich danych rok do roku jak inflację ,tylko szczyt jednej fali do szczytu drugiej fali się porównuje. a to co robią media głównego nurtu to najzwyklejsza propaganda.

~Do minixa

O j bluznisz , bluznisz. Tak naobrazałes tych zmarłych śmiejąc się z przyczyn ich zgonów . Obrażałeś personel medyczny zarzucając im interesowność. Wreszcie obrażałeś tych którzy z poczucia mądrości przestrzegali zaleceń. Ten co nad nami ci tego nie daruję. Będziesz wkrótce ukarany za twoją pychę i g.lupote.

~Max

Dzisiaj manifestacja we Wrocławiu przeciwko segregacji sanitarnej. Ciekawe czy w głównym ścieku choćby o tym wspomną. Ostatnio gdy była wielka manifestacja w Katowicach ciągnąca się na trzy kilometry, to w mediach wspomnieli, że się odbyła ale liczbę uczestników tradycyjnie znacząco zaniżyli umiech

~Max

do minimaxa. Jak nie zgonami, to straszenie Bogiem umiech Ja nie mam żadnego powodu bać się Boga. Natomiast na Twoim miejscu poważnie zaczął bym się martwić, jeżeli istotnie w niego wierzysz.

~Do minixa

Ty dalej swoje ,a Zemsta zza grobu tych których obrażasz tuż, tuż .Pan Bóg nie tych łowy ale sprawiedliwy.

~EDI

TAK JAK NA SŁOWACJI ŚCIEMA SEGREGACJA NR SZCZEPIONEK Z SOLĄ ,Z GRAFENEM DO WYBORU DLA WYBRAŃCÓW (SAMYCH SWOICH) SÓL DLA PODLUDZI GRAFEN WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA !!!
PLANDEMII CIĄG DALSZY!!!COVIDIDIOCI W SZALE KŁAMIĄ CIĄGLE I STALE!!!

~Max

Czy nikogo nie zastanowiło, że w Polsce w ciągu zaledwie kilku tygodni liczba zgonów na covid (na podstawie bezwartościowych testów naturalnie) skoczyła nagle z kilkunastu osób do kilkuset dziennie ? Jaki jest tego cel ? Wyjaśniłem już jak łatwo dokonano tej manipulacji. Po prostu nadmarowe zgony z powodu paraliżu słuzby zdrowia, które zaczęły się pod koniec października ubiegłego roku przerzucono teraz na zgony covidowe. Do tego zaczyna dochodzić coraz więcej zgonów po tych cudownych szprycach. Skąd ten ruch ? Ano rozpoczęło się szprycowanie trzecią dawką i był potrzebny jakiś porządny straszak, żeby ludzie popędzili po trzecią szpryce umiech Jak wiadomo paszporciki covidowe za niedługo zaczną tracić ważność i znowu wszystko jest w rękach ludzi tzn jak długo elyty będą to ciagnąć. Jeżeli połowa Polaków nie jest zaszprycowana i teraz w najbliższych miesiącach, tylko 25% z zaszprycowanych nie weźmie trzeciej dawki, to dołączą do niezaszprycowanych i tym samym oficjalnie będzie nas 75% !! Dlatego nagle wzrosła dramatycznie ilość zakażonych i zgonów !! Wszystko stało się w tym samym czasie kiedy rozpoczęto podawać trzecią dawkę. Więc albo Polacy wyjdą z gry, ci którzy brali w niej do tej pory udział albo będzie trwało to dalej. W każdym razie władza doskonale wie, że ludzie zaszprycowani w większosci się nie boją więc może kilkaset zgonów dziennie na niby covid ich przestraszy i jednak po trzecią dawkę polecą. Z moich informacji wynika, przynajmniej na dzień dzisiejszy, że te 25 % zaszprycowanych nie zamierza iść po trzecią dawkę. W każdym razie przygotujcie się na intensyfikację działań straszenia zgonami z powodu covid w najbliższym czasie. To od was zaszprycowanych teraz będzie zależało jak długo będzie trwać ta gra. Ostatnio obejrzałem znany serial "Squid Game" i oczywiście nie dokładnie jak w filmie ale tak można postrzegać naszą dzisiejszą rzeczywistosć.

~cyc

Oglądnijcie sobie relację pani Hayley Hodgson z pobytu w obozie covidowym w Howard Springs w Australii. Informować się i budzić jak największą liczbę ludzi !!!