Miliony za wykup gruntów pod Euro-Park Stalowa Wola

Image

Trwa analiza działek gminnych, na których może być prowadzona gospodarka leśna zgodnie z celami spec ustawy. Miasto chce dokonać zamiany gruntów w promieniu 30 km od Stalowej Woli. Ile może kosztować wykup gruntów?

Stowarzyszenie ,,Nasze Miasto” wystosowało wniosek o udzielenie informacji publicznej dot. tworzenia Strategicznego Parku Inwestycyjnego. Jak czytamy w odpowiedzi na niego, zgodę na sprzedaż swoich nieruchomości w drodze bezprzetargowej wyraziła Gmina Zaleszany, podejmując stosowną uchwałę 31 sierpnia 2021 roku.

Gmina Stalowa Wola jeszcze nie nabyła gruntów od gminy Zaleszany. W tej sprawie kompletowane są wszelkie brakujące dokumenty celem sporządzenia umowy w formie aktu notarialnego. Nieruchomość jaka zostanie pozyskana położona jest we wsi Kotowa Wola i ma powierzchnię 90,3852 ha. Stalowa Wola zakupi ją za 6 326 964 zł. Kwota została określona w ogłoszeniu wójta gminy Zaleszany z dnia 15 września 2021 roku w sprawie sporządzenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Koszty przygotowania aktu notarialnego poniesie w całości Gmina Stalowa Wola. W tej sprawie zostały wysłane zapytania do notariuszy o cenę sporządzenia aktu. Gmina czeka więc na odpowiedź.

Na razie nie wiadomo, kiedy transakcja zostanie sfinalizowana. Można spodziewać się tego w 2022 roku. W projekcie uchwały budżetowej miasta na wykup gruntów do zasobów gminy oraz nieruchomości tworzących Strategiczny Park Inwestycyjny Euro-Park Stalowa Wola zabezpieczono kwotę 77 178 000 zł.

Zobacz również: Koreański inwestor postawi w Stalowej Woli fabrykę folii miedzianej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Nieśmiała

Wykoleil sie pociag wiozacy polskich poslow. Na miejsce pedza ekipy ratownicze, karetki i smiglowce. Gdy przybyli okazalo sie, ze nie ma zadnych cial. Szef ratownikow pyta okolicznych mieszkancow :
- Gdzie sie podziali wszyscy z tego pociagu ?
- Pochowalim...
- Wszyscy zgineli, co do jednego ?
- No niektorzy mowili, ze jeszcze zyja. Panie, ale kto by tam politykom wierzyl...?

~Dream girl

Po czym się poznaje, że polityk kłamie?
- Po tym, że porusza ustami...

~taka prawda

Już od nowego roku POLACY będą za wszystko płacić najmniej z wszystkich krajów świata. To w POLSCE będzie najmniejsza inflacja z wszystkich krajów na świecie dzięki bardzo mądrym rządom PIS. A notowania PIS pójdą do góry przynajmniej 30 procent.

~Wojownik

@EDI Nie pozwólmy na to. Wycinają lasy powoli. W to miejsce stanie kolejna fabryka która będzie truła. Koreański inwestor (i praca za miskę ryżu). Zróbmy to dla dzieci i przyszłych pokoleń. Jesteśmy u siebie.

~EDI

ŁAPY PRECZ OD RESZTEK PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ PŁUC DLA MIASTA!!!
ZAMIAST ŚCIĄGNĄĆ LUDZI I DAĆ IM PRACĘ, LUDZIE WYEMIGRUJĄ BO ŻYCIE I ZDROWIE I CZYSTE ŚRODOWISKO PONAD WSZYSTKO!! PEJSATA MAMONA NAS NIE POKONA!!!

e2rds

~Syneczek, zostałeś wydziedziczony boś obleśny głąb, możesz tylko ponarzekać i mieć niespełnione życzenia, tyle, tylko tyle i aż tyle.

~Syneczek

Erdeesku mój Tatusiu wyluzuj w końcu i nie udzielaj się

~silwer

@Jarek jakim cudem podskoczą ceny działek budowlanych jak miasto oferuje 70 tys za hektar, a ceny działek zaczynają się od 200 tys a w Pysznicy to kosztują działki budowlane milion za hektar. Jedynie miasto może zakupić działki i lasy które nie są atrakcyjne i nigdy nie będą działkami pod budowę.

~Jarek

Sprzedasza działki za miliard a kupia za 100 milionów. A w okolicznych wiochach cena działek budowlanych podskoczy kilka razy. Tak państwo dba o młodych i rodziny....

~Stalowy

Jeszcze nie wiadomo jakie i czy w ogóle będa wpływy z podatków, bo może firma w zamian za miejsca pracy zostanie zwolniona na jakiś okres. Ponadto te podane 500 miejsc pracy jest bardzo wątpliwe przy tak zautomatyzowanej dzisiaj produkcji czegokolwiek.

~@bec

Żeby wylesic teren pod fabryki, miasto musi się zamienić z LP. Kto jak kto, ale Lasy Państwowe dbają o swoje interesy. Taka operacja opłaca się miastu, bo wpływy z podatków będą większe niż koszty wybudowania infrastruktury.

~@bec

Żeby wylesic teren pod fabryki, miasto musi się zamienić z LP. Kto jak kto, ale Lasy Państwowe dbają o swoje interesy. Taka operacja opłaca się miastu, bo wpływy z podatków będą większe niż koszty wybudowania infrastruktury.

~@silver

Za te 90ha zapłaci tyle, ile w ciągu roku dostanie z samego podatku od nieruchomości w ciągu roku

~ TO JA

lasy wytna a pisowcy wezma szmal , o to w rym chodzi zeby sie na chapac DRANSTWO PISOWSKIE

~silwer

Kupno i sprzedaż działek to złoty interes Stalowej Woli. Kupuje działki za 70 tys za hektar a sprzeda inwestorom działki gdzie za hektar zapłacą milion złoty + to co miasto wyda na uzbrojenie. Na tym interesie miasto zarobi 900 milionów!!! plus przyszłe zyski z podatków od inwestorów. To jest genialne posunięcie Lucjusza Nadbereżnego chodź wcześniej takie same rozwiązanie proponował bodajże Zygmunt Cholewiński.

~EDI

SPROWADZAJĄ NA NAS ŚWIADOME ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA W IMIĘ OBCEGO KAPITAŁU

~EDI

GDZIE SZEROKIE KONSULTACJE SPOŁECZNE ZWYKŁE BEZPRAWIE NISZCZENIE ŚRODOWISKA !!!!

~EDI

TAK NAS KOCHACIE ŻE NAS ZATRUWACIE TYLE NIEUŻYTKÓW WYROBISKA POKOPALNIANE JEZIÓRKO MACHÓW
A TU 1000HA PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ PŁUC MIASTA WYCIĄC W IMIE OBCEGO KAPITAŁU BARBARZYŃSTWO!!!
0 EKOLOGII

~Jarek

W Mielcu, TarnobrzeguJasionce nie ma stref? Trzeba lasy wycinac¿

~No tak

Al+Cu = będzie syf. Czy nie stać nas na zdrowe powietrze ?. Dlaczego Austria, Szwajcaria czy Niemcy nawet o takim syfie nie myślą. Powiem Wam bo to marzy ludzie.

~andrzej

do bec, już ci tłumaczę ,niby jest w Polsce trój podział władzy ,ale jak tak zejść na ziemię ,to ta władza jest podzielona na więcej niż 3 części , bo należałoby jeszcze dodać 4 kościół i 5 lasy państwowe , to taka kolejna władza ,która ma w swoich zasobach lasy ,których tak po prostu nie można sobie wycinać ,bo one są bardzo ważną częścią naszego eko systemu. mamy z lasu czyste powietrze , tlen , redukcja co2, mamy zbiorniki z czystą wodą ,utrzymanie wód gruntowych , wreszcie mamy owoce runa leśnego ,no i samo drzewo jako surowiec, no i tak na grzyby i jagody , czy żurawinę to sobie jeszcze możesz do lasu pójść ,ale cała reszta to nie masz prawa ruszyć bez pozwolenia ,czyli zapłacenia odpowiedniej kwoty , i nawet jak to jest państwowe to nie znaczy , że jakikolwiek prezydent miałby prawo od tak sobie wziąć i zagospodarować taki teren leśny. dlatego musiał go kupić ,ale to nie takie proste ,że tylko wyłożysz kasę i masz i możesz haratać drzewa. bo trzeba w to miejsce posadzić tyle drzew ile zostało ściętych , ale już w innym miejscu powiatu. natomiast jak to zrobiła ikea to sam do tej pory nie wiem ,skoro oni tyle drzew dziennie haratają, to nie wiem jak i gdzie oni to zasadzają ,być może w miejscu wycinki. mam nadzieję ,że to ktoś nadzoruje.

~Smalec

Ja mam osobistą satysfakcję ze te miliony na wykup terenów zwrócą się w cenach działek.

Nie wyobrażam sobie zeby były jaja takie jak ze sprzedażą działki IKEI.
Niech prawa flanka stworzy odpowiednik lewackiego Watchdog na okoliczne powiaty. odporność. Bardzo wygodne narzędzie propagandy totalnych. Temu pustemu jazgotowi zazdrosnej wierchuszki trzeba dać stanowczy odpor.

e2rds

~Limf, nie przejmuj się, tacy jak ty "mądrzy" inaczej rządzą i dlatego takie zadłużenie jest i Stalowej Woli i Polski, a ty ciemniaku ze swoim rozumem długo nie pożyjesz. Oglądnij sobie kiedyś paki program "Śmierć na 1000 sposobów", zobaczysz jak tacy idioci kończą.

jusek

Będą "piękne" przekręty.Drzewa pójdą za bezcen.Stalowowolskie PiSiury niczym Morawiecki,(grunt od klechów),też zabezpieczają pupcie.

~Dimal

O h.ju złoty, tyle kasy za bagna i mokradła? Ktoś tu beknie za niegospodarność, prawda?

~Dixon

Ale wyyyyyjo w komentarzach ekoterroryści i głupki... smiech2 smiech2
No i dobrze, niech wyyyyjo....
Auuuuuu Auuuuu

e2rds

~Alojzy, wiesz, Polacy w Stanach podejmowali pracę przy azbeście bo dobrze płacono, amerykanie takich prac nie podejmowali się. Wiesz co się stało, a znałem takich młodszych ode mnie, pieniądze zostały w rodzinie, ich już nie ma dawno.

~dsfs

pytanie jest ile te Folie miedziane przyniosą korzyści skoro Chińczycy jej nie chcieli. Kolejne pytanie jakie przyniesie negatywne skutki na przyrodę oraz na mieszkańców. Gdzie są jakieś badania czy to w ogóle jest zdrowe dla człowieczka???

~Inflacja 10%

Koreański inwestor postawi w Stalowej Woli fabrykę folii miedzianej. Jednym słowem najgorszy syf

~Alojzy

No ale że co ? Że niby mamy nic nie robić ? Nie rozwijać miasta i przemysłu ?