Stalowa Wola jak zwykle na końcu, czyli… na święta nastrój się sam

Image

Tradycyjnie iluminacje w Stalowej Woli rozświetlają się bliżej świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym dekoracje na ulicach miasta pojawią się w połowie grudnia. Taką informację otrzymaliśmy z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Stalowej Woli na pytanie o tegoroczny czas grudniowego dekorowania miasta naiwnie łudząc się, że może choć tym razem będzie inaczej…

Prawdę mówiąc mamy już troszkę dość Waszych pytań o to, czy w tym roku będzie inaczej. Nie, nie będzie, a Waszych próśb i wniosków nikt nie weźmie pod uwagę. Nie jesteśmy Rzeszowem, gdzie montaż iluminacji rozpoczął się już 18 listopada, nie jesteśmy też Kielcami, Częstochową, a nawet mniejszym od Stalowej Woli Niskiem, gdzie wielki rozbłysk już za kilka dni. Ci, co podróżują po kraju wciąż nam piszą, że gdzie indziej jest pięknie, a u nas jak zawsze. W Waszych mailach i telefonach pojawia się ten sam pomysł, by iluminacje świeciły od 6 grudnia, by rozświetlały miasto wraz z przybyciem świętego Mikołaja, bo trochę to „nie halo” gdy święty pędzi saniami ciągniętymi przez renifery i widzi jedynie ciemność. Proponujecie by wygaszane były nawet i w połowie stycznia, albo zaraz po świętach, bo świecenie na 5 minut przed wigilią to już musztarda po obiedzie. Iluminacje nie muszą błyszczeć aż do „Gromnicznej”, bo mija się to z celem.

- Po co nam światełka po świętach? Dzieciaki czekają na Mikołaja i przydałoby się żeby było pięknie już teraz. Coś mnie trafia jak widzę, jak ładnie ma Rzeszów. To miasto jest nasze, mieszkańców! Dlaczego nikt nie weźmie pod uwagę tego co my chcemy?- pisze pan Jacek.

- Słyszałam, że to przez oszczędności. Naprawdę? Przecież podwyżki prądu mają być po nowym roku, więc powinniśmy świecić teraz, a nie po nowym roku, kiedy to te iluminacje należałoby już zwijać. Ktoś tu w ogóle nie myśli. My co roku z córkami jeździmy do Niska pospacerować po mieście bo tam zawsze tak ładnie. Nie wiem czym kieruje się nasza władza. Przecież to z moich podatków, więc o co chodzi? Co to ma być!?- to telefon od pani Pauliny.

- Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Przyjechały do nas wnuczki, bo u nich zdalne nauczanie. Spacerujemy po mieście, przydałoby się żeby powoli pojawiały się te iluminacje, a tu nic. Podobno mają być na same święta. To prawda? Może w ogóle dajmy sobie z tym spokój. Niech prezydent w końcu zrozumie czego chcą mieszkańcy- pisze pan Henryk.

- Nie możecie przekazać panu prezydentowi żeby te choinki i te świetlne konstrukcje postawił wcześniej? Człowiek się tym nawet nie może nacieszyć. Po świętach można by to już zwinąć. U nas to w zasadzie ledwo na święta stawia się to wszystko. Głupota- pisze pani Wiktoria.

Wystarczy tych przykładów. Zróbmy po prostu sondę i powiedzmy jasno czego oczekujemy.

Kiedy powinny rozbłysnąć iluminacje?

• 6 grudnia

• Przed świętami

• Nie mam zdania

Sonda znajduje się na stronie głównej, z lewej strony.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mademoiselle

Rozmawia rosyjski żołnierz z amerykańskim. Amerykanin chwali się jak to u nich jest dobrze w armii, że mają dobry sprzęt , że dobrze ich szkolą itp. Aż doszło do tematu "wyżywienie". Amerykanin mówi , że oni dostają dziennie równowartość 8 tys. kalorii. Na to Rosjanin:
- Kłamiesz! Żaden człowiek nie zje dziennie 30 kilogramów ziemniaków!

~Blondynka

Rokita spotyka Romana Giertycha i mówi:
- Widziałem ostatnio twojego ojca.
- Mojego ojca? Gdzie?
- Na liście Wildsteina.

~Chochlik

Przyjeżdża Lepper do siedziby partii po posiedzeniu sejmu i widzi ze tam balanga na całego. Wódka się leje posłowie nawaleni jak świnie.
Nie wytrzymuje i krzyczy: tu prasa i telewizja nas atakują, seks-afera w prokuraturze, chcą nas z koalicji wyp.... a wy tu chlacie.
- sssspokojjjjjjjjnie panie Przewodniczący. Posłanka Zosia dostała dziś miesiączkę.
- HURA to i mnie polejcie!

~Terror

Jak nazywa się filipińska choroba byłego prezydenta?
- C2H5OH

~Stiletto

Andropow, jeszcze jako szef KGB, zwierzał się najbliższym:
- Kiedy zostanę gensekiem, zmienię te idiotyczne strefy czasowe. Ileż to kłopotów!
Dzwonię do Pekinu z gratulacjami z okazji wyboru Deng Xiaopinga, a tam mówią:
"To było wczoraj!". Dzwonię do Watykanu z kondolencjami po zamachu na papieża, a tam pytają: "Jaki zamach?!"

~Hua Mulan

Dlaczego aktualny premier Polski jest kawalerem ?
- Bo prezydent RP zabral mu najladniejsza Polke.

~magda

W Nisku można już poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W mieście pojawiły się przepiękne iluminacje.
Tarnobrzeg nocą rozświetlają świąteczne dekoracje. Renifer, bombka, ozdoby na latarniach .
Stalowa wola wita Świętego Mikołaja ponura ciemnością .

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, bo głąbie, narodziny Boga to mit, jeśli istnieje to nie może się narodzić, a jeśli się narodził to znaczy, że wcześniej nie istniał, ale święto to święto, to wesołość wspólna jak każde inne, a jak go nazwą to nie ma znaczenia i tak jest ustanowione umownie w tym czasie.

~taka prawda

Do ne2rds, dziadku po co ci iluminacje jak ty w święta BOŻEGO NARODZENIA nie wierzysz.

~lasu

ja bym wolał aby latarnie z rana sie świeciły trochę dłużej bo o 7 jest ciemno jak w nie powiem gdzie. a ludzi pełno na ulicach i o wypadek nietrudno

~xcz

I tak w życzliwym nastroju wszyscy oczekują Świąt.... Wesołych Świąt

~Glamdring

Kierowca tira, codziennie to sobie mówisz stojąc w lustrze. Jeszcze coś, matma i polski obrobione? Czy może rysunki tylko kumasz? Podciągnij dresy i do szkoły. Mamusia kanapki już pewnie spakowała. A i nie zapomnij napisać list do Mikołaja że chcesz światełka i smoczka.

~Tamara

A nie ma innych problemów tylko jakieś błyskotki i to co ktoś tam sobie pomyśli jak będzie przejeżdżał?

~Liljana

Halo! Mamy ministranta za prezydenta, to idziemy zgodnie z zegarem kościelnym zapalamy tuż przed świętami, a gasimy 2 lutego. Trzeba było na niego nie głosować!

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, widzisz głąbie, ja jestem za iluminacjami od 6 grudnia, ale taki ma.oł jak ty tego nie zrozumie. To ma być radosne miasto, a nie miasto takich zapyziałków" jak ty, a że kasy "nima" to inna sprawa.

~KierowcaTira

~Glamdring a powiesz mi to w oczy jeba..y gamoniu

~Glamdring

Kierowca tira, czy ty głąbie nie rozumiesz że możesz w domu od 2 listopada świecić sobie zgodnie z wystrojem hipermarketów? Kto ci broni, chyba mamusia co płaci za internet. A teraz wracaj odrobić lekcje

~andrzej

do taka prawda, no właśnie sam sobie przeczytaj te swoje pseudo uzasadnienie, ,że jak włączycie te światła na 10 dni przed świętami to czy to nie będzie przed? a na 24 dni przed świętami to nie będzie przed? umiesz odpowiedzieć na to moje pytanie czy za słaby intelekt posiadasz?

~ekolog

Do marjan, spodziewaj się wysłuchania na prokuraturze bo wypociłeś podłe kłamstwa. Tak uczciwego prezydenta jakiego mamy teraz jeszcze nigdy w STALOWEJ WOLI nie było.

~taka prawda

Do andrzej, ty nie masz pojęcia o tym czym jest adwent. Czy jak włączymy te wszystkie iluminacje 10 dni przed świętami to nie będzie to przed świętami? Właśnie dlatego tacy jak ty nigdy nic w naszym mieście nie będą mieli do gadania.

~andrzej

do taka prawda, co ty człowieku pierniczysz? skoro jesteś taki katolik ,taki wierzący praktykujący ,to jak możesz wypowiadać takie słowa jak, że (może się nam to znudzić przed świętami) ,no co za bzdura, wiesz od kiedy jest adwent? a on jest częścią tych świąt on przygotowuje nas do nich ,tak przynajmniej było zawsze od strony religijnej pajacu partyjny. ale ty i twoja władzuchna jesteście jak zwykle zaślepieni. rozumiem ,że dla was to jest czysty marketing.

~Jolka

***** zbereźnego

~ekolog

Zaraz się uruchomi taki emeryt e2rds, i wypoci , że żadnych iluminacji w naszym mieście nie powinno być. Przecież to największy komunista w STALOWEJ WOLI.

~taka prawda

Każde wypociny tutaj produkowane to obraza mojej inteligencji. Ja już na temat tych światełek się wypowiadałem absolutnie nie włączać tych iluminacji przed 15 grudnia bo do świąt BOŻEGO NARODZEDNIA wszystkim mieszkańcom się one znudzą. Objechałem całą POLSKE ostatnio i nigdzie nie ma jeszcze iluminacji a the..bile chcą tego w naszym mieście. Lewaki przecież wy nie uznajecie żadnych świąt katolickich to po co gęgacie o iluminacjach.?

~Wypad

Darecki biedaku z komuszą mentalnością ty byś pewnie chciał żeby było tak jak na Białorusi i na Węgrzech, zero wolnych mediów i jedynie słuszna narracja starego kawalera.

~Białko

Anżej żabka prezentuje się nam tu jako stary komunista. Pewnie by wolał dziadka mroza i hymn zsrr umiech

~Marjan

Lucek w d... ma wasze światełka - ważne że swoją chałupę (odpicowaną za łapówki pod stołem) oświetlił że aż jechać się nie da - jak stacja benzynowa wygląda albo sklep nocny.... zero gustu

a swoja drogą niech ktoś sprawdzi tą jego inwestycje - w zeznaniu podatkowym za dużo nie miał a ten kredyt co niby wziął na remont nie pokryje takiej inwestycji więc skąd?....

~Joa

Dlaczego w naszym mieście nie ma tradycji jarmarków Bożonarodzeniowych???? W innych miastach ludzie się bawią, spotykają. U nas wieczorami miasto wymarłe, nie uświadczysz po 18 - tej nikogo. W innych miastach jarmarki ściągają mieszkańców, są łyżwy, wielkie koło widokowe z wagoników, którego widać panoramę, no i piękna karuzela z konikami. Straganiki z pięknymi ozdobami i światełkami zachęcają do kupna-sprzedaży. Ręcznie robione urocze przedmioty czarują świąteczną atmosferę.
A u nas, ponuro i szaro, szkoda.
A może chociaż w weekendy, coś....

~rodzina

~Anżej żabka no właśnie odwrotnie.To prawdziwi chrześcijaninie wierzący i praktykujący pragną okres przedświątecznego adwentu tak jak na całym świecie przeżyć w radosnej atmosferze .Natomiast starzy komuniści i ateiści wraz z Luckiem nie pozwalają na to w tym mieście i tworzą ponura średniowieczną atmosferę ciemności wbrew wierze i temu co wiara niesie .Nikt nie wnosi tu o zaczynanie swiat w sierpniu a nawet nie w listopadzie tylko tak jak to jest wszędzie na ziemi od adwentu lub chociaż od Sw,Mikołaja.Tylko tyle.Jednak to nie dociera do tępej bani Lucka i co niektórych tu komuchów.Wystarczy popatrzeć na sondaż czego chcą mieszkańcy.

~Anżej żabka

Najbardziej o świąteczny wystrój upominają się bezbożni ateiści, hipokryzja do kwadratu.