Dlaczego warto zainwestować
w program księgowy

Materiał zewnętrzny Image

W najbliższych latach prowadzenie własnego biura księgowego może być bardzo dobrym i opłacalnym biznesem. Ustawa tzw. „Nowy Ład” wnosi szereg zmian w zakresie księgowym. Na rynku jest więc coraz więcej zarówno dużych firm jak i małych jednoosobowych działalności gospodarczych jakie chcą korzystać z usług biura księgowego. W naszym artykule wyjaśniamy dlaczego prowadząc taką firmę warto zainwestować w program księgowy, jak wybrać odpowiednią aplikację i jak dzięki niej usprawnić swoją pracę.

Dlaczego warto zainwestować w program księgowy

Prowadząc biuro księgowe lub rachunkowe, na co dzień rozwiązujemy szereg złożonych spraw naszych klientów i reprezentujemy ich przed różnymi urzędami i instytucjami. Jest to praca złożona, wielowątkowa i też odpowiedzialna. Program księgowy to narzędzie, które codzienne zadania w znacznej mierze ułatwia i automatyzuje.

Materia ustaw i rozporządzeń związanych z księgowością i podatkami zmienia się często. Właściwy program księgowy zawsze posiada aktualny i obowiązujący stan prawny. Dzięki temu zabezpiecza nasze biuro i naszych klientów przed ewentualnymi błędami i ich konsekwencjami.

Jak wybrać odpowiedni program księgowy

Wybierając programy księgowe do własnej firmy należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Pierwszy z nich to zakres usług jakie świadczymy i dopasowanie aplikacji do tej listy zadań. Drugi bardzo zbieżny z tym aspekt to charakter podmiotów jakie obsługujemy. Jeśli skupiamy się wyłącznie na osobach prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze wystarczy najprostsza wersja programu księgowego. Jeśli jednak obsługujemy również duże podmioty i spółki prawa handlowego nasze program księgowy musi być rozbudowany o odpowiednie moduły dla takich klientów.

W końcu przetestujmy rozwiązanie jakie chcemy wybrać. Sprawdźmy czy korzystanie z niego jest proste i intuicyjne. Czy inwestując w usprawnienie nie utrudnimy sobie przypadkiem codziennej pracy.

Jakie usprawnienia daje program księgowy

Gdy dokonamy już wyboru programu księgowego na pewno możemy liczyć na oszczędność czasu. Program sam co prawda nie wykona za nas zadań, ale w jednym miejscu będziemy mieli dostęp do aktualnego staniu przepisów prawnych, moduły do wykonywania obliczeń i realizacji poszczególnych zadań a także historię pracy na danym kliencie.

Dobrze dobrany program księgowy to także zabezpieczenie prze możliwymi błędami. Pracujemy na obowiązującym stanie prawnym i możemy uniknąć pomyłek w obliczeniach. Ich poprawność program może sprawdzić za nas.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Valkyrie

Podczas kampanii wyborczej lepiej nie używać zwrotów zbyt brutalnych i agresywnych. Oto nasz podręczny słownik dzięki któremu kolejna kampania będzie merytoryczna i sympatyczna. Oto kilka podręcznych słówek:
Biedak, nędzarz - ekonomicznie nieprzystowany
Żebrak - bezrobotny na praktyce
Śmieciarz - terenowy przedstawiciel przemysłu utylizacji zużytych dóbr materialnych
Leniwy - motywacyjnie zubożony
Głupi - inteligentny inaczej
Bałagan - alternatywna aranżacja przestrzeni
Złodziej - wtórny dystrybutor Produktu Krajowego Brutto
Schlany, nawalony, pijany - przestrzennie zagubiony
Szczerbaty - osoba o zwiększonej wydajności oddechowej;D

~Stiletto

Rokita spotyka Romana Giertycha i mówi:
- Widziałem ostatnio twojego ojca.
- Mojego ojca? Gdzie?
- Na liście Wildsteina.

~Figlarka

Jak nazywa się filipińska choroba byłego prezydenta?
- C2H5OH