Dawna droga DK77 na barkach powiatu

Image

Po tym jak powstała obwodnica Stalowej Woli i Niska Droga Krajowa nr 77 zmieniła swój przebieg. Odcinek dawnej DK 77 od granic gminy Nisko z gminą Rudnik do granicy z gminą Stalowa Wola został zaliczony do kategorii dróg powiatowych.

- Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Podkarpackiego, przekazał nam te odcinki drogi wojewódzkiej do granic miasta Stalowa Wola. To dawna Droga Krajowa 77. Na ten moment Zarząd Dróg, jak również Wydział Gospodarki Mieniem, weryfikują całą dokumentację dotycząca tej drogi, bo jest tego dosyć dużo, tutaj te wszystkie materiały są analizowane- mówił podczas obrad Rady Powiatu niżańskiego starosta Robert Bednarz.

I jak podkreślił starosta po konsultacjach z Zarządem Dróg Powiatowych zabezpieczono środki na zimowe utrzymanie, bieżące remonty, malowanie, znaki i inne bieżące koszty w wysokości 250 tys. zł. Czy ta kwota będzie wystarczająca, wyjdzie w tzw. przysłowiowym praniu.

- Jestem po rozmowie z marszałkiem Pilchem i z marszałkiem Ortylem. Prowadzimy rozmowy dotyczące wsparcia powiatu niżańskiego w zakresie tej drogi, w szczególności w zakresie inwestycyjnym. Będę czynił starania żeby Województwo Podkarpackie przekazało jakąś pulę środków na rzecz powiatu, w kontekście przekazania tej drogi tak, aby nie było tak, że my finansujemy ją wyłącznie ze środków własnych. Na ten moment trzeba mieć świadomość, że będzie nas to trochę kosztować- mówił starosta Robert Bednarz.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku Zbigniew Lach przyznał, że przejęcie tej drogi przez powiat wiązać się będzie z wyższymi środkami na utrzymanie dróg. Jednak dla samych mieszkańców powiatu jest to zmiana na lepsze.

- W dniu otrzymania tej drogi my, jako Zarząd Dróg zrobiliśmy pierwsze 4 zapadnięcia, które były od miesiąca. Kiedy administrował Zarząd Dróg Wojewódzkich, nic on nie zrobił poza tym, że postawił ograniczenie prędkości do 30 km/h. Przez miesiąc nie wiadomo dlaczego to ograniczenie prędkości było, nie rozumiem tego. My w chwili przejęcia drogi, dzięki naszym staraniom, nie za nasze pieniądze zrobiliśmy te zapadnięcia. Będziemy tak pilnować tę drogę żeby ona była przyjezdna i bezpieczna- mówił Zbigniew Lach, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Zbigniew Lach przyznał też, że droga, którą otrzymał powiat jest w dobrym stanie, poza odcinkiem od wjazdu na Tysiąclecie do parku. Jest on zdania, że to gmina Nisko powinna zarządzać tym odcinkiem drogi, bo ma tam swój kolektor, z którym są problemy. Dyrektor ZDP ubolewał jednak nad tym, że powiat przejął drogę od cmentarza w Racławicach do węzła na Podwolinie, bo ta akurat jest w złym stanie. Jest jednak szansa na to, że powiat pozyska środki z Urzędu Marszałkowskiego na jej modernizację.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Rogue

Gorbaczow dzwoni do Reagana:
-Współczujemy wam katastrofy Challengera...
-Zaraz! Challenger jeszcze nie wystartował
-A to oddzwonię później...

~Roulette

Jaka jest różnica między demokracją a demokracją socjalistyczną?
- Mniej więcej taka, jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym!

~Skarb

Dlaczego bracia Kaczyńscy maja ciemne szyby w samochodzie?
- Żeby nie było widać ze siedzą w fotelikach

~Widow

Po czym się poznaje, że polityk kłamie?
- Po tym, że porusza ustami...

~Tygrysek

Rusek się topił i ryczy:
- ... pamagitie, pamagitie!
Szoł chop z roboty i pado:
- Ciulu trza boło sie uczyć pływać a nie ruskigo.

~stefan

Dlaczego jeszcze nie sa montowane światełka świąteczne na ulicach Stalowej Woli.Mieszkańcy chcieliby aby od 6 grudnia w dzień Mikołajków oświetlenie już sie świeciło i cieszyło nasze dzieci i nas przedświąteczną atmosfera w trakcie zakupów.Nie chcemy światełek w styczniu i lutym Tydzień przed świętami tez juz nie potrzebujemy bo to prawie koniec świąt.3 stycznia możecie juz sobie je wyłączyć i ściągać.W Nisku,Sandomierzu Tarnobrzegu ,Rzeszowie albo juz sie wszystko świeci i cieszy albo będzie sie świecić właśnie od mikołajków.Tylko Stalowa Wola przed świętami szara ,bura i smutna.Czy wyw UM nie macie naprawdę szacunku dla mieszkańców?.

~fakulec

Faktycznie to oznakowanie teraz to dziwaczne jest.Nie ma drogowskazów na obwodnice .Obwodnica powstala a oznakowanie jak dawniej.Co za ignoranci w tym zarządzie dróg pracują .Tempa hołota.

cdn

Cale Aleje od gorki po Katedre powinny byc rozebrane i zabudowane a pozostawiona powinna byc jedna nitka .O tym to juz Szlezak mowil ze tak ma byc w przyszlosci.Czas to zrealizowac.

~Pogwa

Zbysiu w twojej biedronce to jedna nieprzyjemna kasjerka ta młoda czarna ja bym ją zwolnił

~Dziamdziak

Dlaczego jeszcze nie świecą się iluminacje świąteczne na ulicach naszego miasta ???

wytacarz

Starosta wziął podwyżkę z 80% to i obowiązków mu dołożyli he he he...a tak nie chciał ALEJI...KUKUŁCZE JAJO HE HE HE

~SUPER

NAJWAZNIEJSZE ŻE ZNIKNEŁY TE TIRY Z TEJ DROGI ZNACZNA RUŻNICA W RUCHU MNIEJ CHAŁASU SPALIN ,KOLIZJI WYPADKÓW A RESZTA SIĘ NIE LICZY .

e2rds

kabi, ja wiem, że ty to wiesz, ale ja pytałem Uli.

kabi

cztery

~www2

Ciekaw jestem, kiedy w Stalowej Woli znikną rozbieżne oznaczenia dotyczące tej drogi. Aktualnie mamy rozdwojenie jaźni...

e2rds

~Ula, to może szukałaś zgodnie z tą zagadką: jeśli cały kij ma dwa końce, to ile końców będzie miało, cały kij i pół kija.

~Ula

Ja od zawsze szukałam trzeciego ????????

e2rds

No cóż, każdy kij ma dwa końce.