Wyłoniono wykonawcę, który wybuduje hospicjum

Image

Firma z Dębicy wygrała przetarg na budowę hospicjum wraz z poradnią Medycyny Paliatywnej w Stalowej Woli. Inwestycja będzie realizowana w systemie Zaprojektuj i wybuduj.

Miasto dwukrotnie ogłaszało przetarg dotyczący budowy hospicjum i poradni Medycyny Paliatywnej. Przy pierwszym podejściu do stalowowolskiego magistratu nadesłano 4 oferty, które oscylowały pomiędzy 18,5 a 29,9 mln zł. Choć dwie z nich mieściły się w budżecie, to przetarg trzeba było unieważnić. A powodem tego był błąd w interpretacji podatku VAT. Przyszły budynek został błędnie zakwalifikowany jako obiekt użyteczności publicznej, gdzie stawka VAT wynosi 23%, natomiast przy tego rodzaju obiekcie miasto może skorzystać z 8- procentowego, obniżonego podatku.

Do drugiego przetargu przystąpiło 6 firm. Najtańsza oferta wynosiła 21,1 mln zł, zaś najdroższa 29,3 mln zł. Każdy z oferentów zadeklarował wykonanie powierzonego zadania w czasie 22 miesięcy od dnia podpisania umowy oraz 7- letni okres gwarancji i rękojmi. Po weryfikacji wszystkich ofert zadanie powierzono firmie z Dębicy, która najtaniej wyceniła swoje usługi (21,1 mln zł). Szacowano, że realizacja tej inwestycji będzie kosztować 21,5 mln zł, a więc miasto zmieściło się w tej sumie, a nawet nieco zaoszczędziło. Warto tu przypomnieć, że inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 15 mln zł.

- Dokumentacja przetargowa i oczekiwania w stosunku do jakości materiałów, z których będzie wykonany obiekt, została dość mocno podwyższona, również jeżeli chodzi o wyposażenie tego obiektu. Ten czas, który mieliśmy na drugie postępowanie przetargowe został wykorzystany na to, aby postawić wyższe warunki dotyczące jakości przede wszystkim wyposażenia. Dlatego to, że przetarg zamyka się w kosztorysie, jest dla nas dobrą wiadomością i oznacza to, że ta wycena była prawidłowa- mówi Lucjusz Nadbereżny.

W hospicjum zostanie przygotowanych 30 łóżek w pokojach 1 i 2- osobowych. W każdym z pokoi będzie mieścić się łazienka. Będzie także miejsce odpoczynku dla rodzin chorego. Ponadto w obiekcie znajdzie się m.in.: stołówka, jadalnia, świetlica, kaplica, pokoje zabiegowe i rehabilitacyjne. W poradni Medycyny Paliatywnej znajdować się będą 3 gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, gabinet rehabilitacyjny. W budynku poradni będzie można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Figlarka

Przyjeżdża Lepper do siedziby partii po posiedzeniu sejmu i widzi ze tam balanga na całego. Wódka się leje posłowie nawaleni jak świnie.
Nie wytrzymuje i krzyczy: tu prasa i telewizja nas atakują, seks-afera w prokuraturze, chcą nas z koalicji wyp.... a wy tu chlacie.
- sssspokojjjjjjjjnie panie Przewodniczący. Posłanka Zosia dostała dziś miesiączkę.
- HURA to i mnie polejcie!

~Złośliwa

Jaka jest różnica między demokracją a demokracją socjalistyczną?
- Mniej więcej taka, jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym!

~Cleo

Po wielu latach do nieba trafili prezydenci: Putin, Castro i Kaczyński.
Siedzą sobie na niebieskiej łące i płaczą. Pan Bóg to dojrzał i pyta o powód ich żalu.
- Nie udało mi sie do końca stworzyć wielkiej Rosji - powiedział Putin.
- Nie martw się, pokazałeś im drogę. Dalej pójdą sami...
- Trzymałem naród za mordę, nic ode mnie nie mieli - ubolewa Castro.
- Nie martw się, za rok na Kubie znajdą ropę i bedą mieli dobrobyt - uspokaja Bóg.
Następnie Bóg spojrzał na Kaczyńskiego, przysiadł się i ... też zapłakał.

e2rds

~Sweetheart, coś ci się w głowie pomerdało, to kawał starszy od ciebie i to nie Putin chciał Lwów i Kijów, tylko dawno temu my i to my dostaliśmy taką odpowiedź. Wiedziałeś, że dzwonią, tylko nie wiedziałeś w którym kościele i na co.
A odpowiedź to była" lwów to sami sobie nałapcie, a kijów to damy wam skolko godno.

~Sweetheart

W czasie pomarańczowej rewolucji putin dzwoni do sztabu Juszczenki i mówi, umożliwimy wam przejęcie władzy, ale musicie nam dać Lwów i Kijów.
W sztabie lekka konsternacja, po chwili odpowiadają:
- Ok, damy wam kijów, ale lwów musicie sobie sami nałapać.

e2rds

~taka prawda, a jeszcze chciałem cię zapytać głąbie, cyt:"emerycie każde twoje wypociny to tylko makulatura którą ja się podcieram" bo mnie ciekawi, jak to robisz to pocieranie, ekranem kompa, tabletu, czy telefonu, czy może palcem i przenosisz na ekran, to musi ci później bardzo to śmier.zieć.

e2rds

~taka prawda i bardzo dobrze, że się sam podcierasz, bo widzisz, jak ja się wypnę i "taka prawda" poleci to już nie muszę się sam podcierać. Powiedziałem ci żeś głąb już dawno i potrafię znaleźć odpowiedź upokarzającą cię na każdy twój wpis.

~Kika

GDZIE JEST ADMINISTRATOR ??????

~taka prawda

Do e2rds, emerycie każde twoje wypociny to tylko makulatura którą ja się podcieram po wypróżnieniu.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, widzisz, na każdym kroku, do czego się tylko weźmiesz, nawet do tak nie znaczącego wpisu na forum, to sp..przysz, tak samo jak to robi w całej Polsce Palec i Sznur.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, jeszcze przytoczę część twojego wpisu, cyt: " A miejsca w tym hospicjum to nie będą tanie rzeczy mało kogo będzie stać aby tam trafić.". To dla kogo budujecie to "HOSPICJUM", dla milionerów, pocieszyłeś zgodnie z ewangelią jak Palec i Sznur potraktuje tych biednych emerytów, już Palec od Lichockiej dostali, to teraz dostaną jeszcze Sznur do kompletu, oj głąbie, głąbie, zastanów się co piszesz wazeliniarzu.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, jeszcze chciałem ci przypomnieć twoje idiotyczne argumenty:
1.Na osiedlu Charzewice i Leśne, czyli w planowanych 1850 mieszkaniach chcesz upchać 10 tys mieszkańców, czyli średnio po 5,4 mieszkańca na mieszkaniu, tępak i idiota jesteś:
2. Na osiedlu przy granicznej na 18 ha, czyli w około 250 domkach jednorodzinnych o zabudowie usługowo-mieszkalnej chcesz upchać kolejne 10 tys mieszkańców, czyli po 40 osób na jeden domek, to jesteś tępak i idiota do kwadratu.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, głąb jesteś, na nowym ładzie stracę miesięcznie około 119 zł, a na waloryzacji zyskam około 450 złotych miesięcznie głąbie, ty masz tyle rozumu w tym pustym łbie co ja w tym swoim odchodzie jak piszesz. Już pytałem cie o to kto ci tak nas.ał w tej głowie, bo na pewno nie ja, gdybym to ja zrobił, to o wiele więcej miał byś rozumu. Pozdrawiam pseudointeligenta naczelnego głąba, hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura piszącego pod ponad 90 nickami w godzinach urzędowania na państwowej posadzie za kasę podatnika, a mówiłem, nie właź tam gdzie słońce nie dochodzi władzy, bo i tak taczki czekają.

~taka prawda

Do dziadka e2rds, człowieku ty o argumentach to milcz bo się jak zwykle kompromitujesz. Ty co najwyżej o odchodach i wypróżnianiu możesz gęgać bo to twój ulubiony temat do dyskusji. Pamiętasz jak ci komentowałem , że więcej pokory bo na początku obniżą ci emeryturę a ty gęgałeś , że nigdy tak się nie stanie i kto miał rację? A o rewaloryzacji w przyszłym roku to zapomnij bo tylko emerytury niższe będą podnoszone o inflację 4 procent. Tak będzie co roku dopóki rządzi PIS bo muszą doprowadzić do sprawiedliwości społecznej. Nawet wczoraj w kościele podczas czytania ewangelii słyszałem , że PIS [PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚC] doprowadzi cały świat do sprawiedliwości. A tobie emerycie taczki się marzą uważaj aby tymi taczkami ciebie ze STALOWEJ WOLI nie wywieźli mieszkańcy bo idi...tycznie cały czas gęgasz. A miejsca w tym hospicjum to nie będą tanie rzeczy mało kogo będzie stać aby tam trafić.

~Marcin

Na Hospicjum pieniądze się znalazły a co z Placem przed MDK ? Dalej będziemy czekać kilka lat na remont

e2rds

~Stalowadanuta i ~obca, czasem obrona wymaga użycia adekwatnej siły argumentów jak nie można użyć argumentów siły.

~obca

czytam Wasze komentarze i zastanawiam sie LUDZIE -opamiętajcie się dokąd doprowadzi Was nienawiść mieszkamy wszyscy w tym mieście ==dyskutujmy mówmy co nas boli ale na poziomie poszanowania innych chamstwo zabija w ludziach odruch człowieczeństwa życzę Wam dużo zdrowia

~Stalowadanuta

Te obraźliwe komentarze! Po co ujawniać takie coś ?

~Do Robal77

Będą mieli miejsce by w SPOKOJU i GODNYCH warunkach doczekać swoich dni.
Czy ty się słyszysz i rozumiesz co napisałeś.
Czy uważasz że pensjonariusze hospicjum nie mają kontaktu z powietrzem ,nie otwierają okien,nie są wyprowadzani bądź wyworzeni na wózkach na spacer.
Twój problem polega na tym, że jesteś prawdopodobnie powiązany z Kudłatym i masz zamazane oczodoły.

~Robal77

Do ubek: w tej zanieczyszczonej okolicy mieszka kilkadziesiąt tysięcy ludzi, wielu z nich choruje przewlekle, terminalnie- będą mieli miejsce, by w spokoju i godnych warunkach doczekać swoich dni. Przecież nie buduje sanatorium, tylko hospicjum. Ubek, doczytaj sobie, czym one się różnią, a potem dodawaj komentarze !!!

~boby

Za PIS-em nie przepadam bo to konserwy ale Prezydent Nadbereżny i min.Weber jest OK !!!

~UBEK

Piękny Lucjusz powinien wybudować budę dla psa i w niej zamieszkać.
Kto buduje w tak zanieczyszczonej okolicy hospicjum-DUREŃ.

~:-)

coś mi się zdaje, że miejskie pisiory się napasą

e2rds

~Mieszkaniec, ruszyło cię do głębi ta uwaga o kosztach, oj ruszyła, bo co taki id.ota może na ten temat, to taki typowy du.owłaz władzy, przyzwyczaił się do smrodu, wątroba gnije i szaleje jak ktoś coś nie tak powie na władzę. Ty krzywy niemyty kikuci łebi, zaznaczam, że tylko "kikuci łbie" o którym tak często sam piszesz, to nawet nie cały kikucie jak to nazywasz tą część ciała, widocznie co do wielkości masz porównanie.

e2rds

~Mieszkaniec, a co ty możesz powiedzieć krzywy niemyty kikuci łbie, do tego hieno cmentarna i kanalio w jednym, tylko dlaczego tego kikutka tak chcesz cmokać jestem ciekaw, a już po tych wpisach twoich, to gorszego zasrańca i śmie.dziela w jednym na tym portalu nie ma, życzę miłej nocy z tym smr.dem wokoło, szczerze, nawet sm.ód dla ciebie to perfumy, przyzwyczaiłeś się i z reguły nawet największy śmi.rdziel siebie nie czuje. Pozdrawiam mimo wszystko śmi.rdziela, umyj się kanalio.

~Mieszkaniec

Krzywego kikuta to ty masz dziadziu.Do tego oglądasz się za chłopami i za kozami.Umyj się bo śmierdzisz.

e2rds

~Mieszkaniec, a co ty możesz powiedzieć krzywy niemyty kikuci łbie, do tego hieno cmentarna i kanalio w jednym. Ty to znasz się na całowaniu w moją wypiętą, tylko wyparzonym ryjem, a jaki obrzydliwy ten ryj masz i jakie szambo z niego płynie to próbka, tylko próbka, poniżej, cyt: a może ci kozę podesłać byś ją cmoknął pod ogon.
27 Maja 2021 22:19:48~Mieszkaniec
Erdsiuu ssij ruchaczu
28 Maja 2021 09:36:37~Mieszkaniec
Erddes bałwanie z małym kikutem gdzie jesteś
19 Czerwca 2021 17:40:52~Mieszkaniec
Hej erdees stary capie gdzie jesteś
19 Czerwca 2021 23:35:28~Mieszkaniec
Ty stary capku ,niedorozwoju erdeesowy kozaczku w necie nawet nie wiesz gdzie jesteś
20 Lipca 2021 14:03:23~Mieszkaniec
Erdeesie sflaczały tumanie nikogo nie obchodzą twoje komentarze więc się nie wypowiadaj
20 Lipca 2021 18:22:27~Mieszkaniec
Krzywy kikut flaku to cię nie dorobil
22 Lipca 2021 17:22:49~Mieszkaniec
Erddes ty niezrównoważony gamoniu powinni cię odizolować
29 Lipca 2021 17:03:54~Mieszkaniec
Bardzo dobrze jechać po tym zawszonym buraczanym erdeesie
2 Sierpnia 2021 21:02:02~Mieszkaniec
Szczocha er sedesa zapina koza

~Mieszkaniec

Co ty wiesz erdeesiatko o koszcie tych prac .Tu napletku niewierny heheh

e2rds

Bzdura że będzie kosztowało 21,1 mln, będzie bardzo dobrze jeśli koszt będzie 29 mln.

~pacjent

Jakiego wyznania będzie ta kaplica?