Czy da się coś zrobić z hukiem
z poligonu?

Image

Huk z poligonu wpisał się już niemal w naszą codzienność, choć dla wielu z nas jest on bardzo uciążliwy. Nagły wybuch mieszkańców w jednej chwili potrafi postawić na nogi. Czy da się temu zaradzić? Mając nadzieję, że tak, interpelację w tej sprawie złożył wiceprzewodniczący Jerzy Augustyn.

- W związku z interwencją mieszkańców powstał problem rozwiązania uciążliwych, wojskowych wystrzałów dobiegających z terenu poligonu w Stalowej Woli. Mam świadomość, że problem jest trudny do rozwiązania, bowiem nasze miasto od początku związane jest z produkcją wojskową. Niemniej problem jest. Nagły huk, nie tylko głośny, ale i częstotliwy jest szkodliwy nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. W oknach drżą szyby, z kolei w Automobilklubie jak mi przekazano, jedna z klientek /przybyszka/ straciła od nagłych wystrzałów przytomność. Można się dziwić. Społeczność lokalna ma jednak obawy i zastrzeżenia. Jak widać nie wszyscy są na to przygotowani- mówił podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej wiceprzewodniczący Jerzy Augustyn.

Temat dotyczący huków z poligonu nie jest nowy, był poruszany wielokrotnie na forum Rady Miejskiej. W 2017 roku radny Mariusz Kunysz apelował to by dostosować godziny ćwiczeń do rytmu życia mieszkańców.

W odpowiedzi na pismo wiceprzewodniczącego Augustyna prezydent informuje, że lokalizacja poligonów odbywa się na podstawie Prawa budowlanego oraz Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać obiekty budowlane niebędące budynkami, służące obronności Państwa oraz ich usytuowanie.

W procesie lokalizacji tych obiektów inwestor zobowiązany jest wziąć pod uwagę konieczność ograniczenia uciążliwości dla otoczenia zewnętrznego, w szczególności hałasu i drgań. Miasto nie wydaje decyzji o pozwoleniu na budowę/lokalizacji tych obiektów i nie ma prawnych możliwości żądania ich likwidacji czy przeniesienia- czytamy w odpowiedzi na interpelację, pod którą podpisał się prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Czy Wam przeszkadzają huki dobiegające z poligonu? Czy mieszkańcy Stalowej Woli odporni są na tego typu „atrakcje”? Jeszcze 35-40 lat temu tych wystrzałów było znacznie więcej. Obecnie zdarzają się co jakiś czas. Czy trudno jest Wam z nimi żyć? Piszcie w komentarzach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Morelowy

To jakaś nowa inicjatywa stalowegoszajsu? Te żarty są tak dobre jak wasze przepisy. Śmiechom i zabawie nie było końca.

~Riveter

Rydzyk dzwoni nad ranem:
- Halo, czy to Jarosław Kaczyński?
- Nie, tu Lech.
- A, to przepraszam...

~Carbon

Facet podjeżdża samochodem pod sejm i chce zaparkować. Podchodzi BOR-owik i mówi:
- Panie! Tu nie może pan parkować. Tu jest sejm tu sami posłowie, senatorowie i ministrowie.
- Nie szkodzi. Mam alarm i ubezpieczenie.

~Pearl Heart

Po czym się poznaje, że polityk kłamie?
- Po tym, że porusza ustami...

~Syrena

Co maja wspolnego fundusze z Unii Europejskiej i kosmici ?
- Ciagle o nich slyszysz, ale nigdy nie widziales.

~Ciekawostka

Rząd Ukrainy zastanawia się co zrobić z ziemią wokół Czernobyla.
- Nie możemy tam nic uprawiać, ani ziemniaków, ani kukurydzy...
- Możemy zasiać tytoń, a na paczkach papierosów umieścimy napis: "Ministerstwo Zdrowia ostrzega po raz ostatni"

~Pumpkin

Rząd Ukrainy zastanawia się co zrobić z ziemią wokół Czernobyla.
- Nie możemy tam nic uprawiać, ani ziemniaków, ani kukurydzy...
- Możemy zasiać tytoń, a na paczkach papierosów umieścimy napis: "Ministerstwo Zdrowia ostrzega po raz ostatni"

e2rds

~Maro, no właśnie, mogą mnie tylko w d.pę pocałować na dobranoc razem z tobą.

~Maro

Kto by chciał takiego starego dziada

e2rds

~Edzia, jak chcesz to i ty mnie możesz pocałować e d..e, tylko też gębę wyparz, żeś głupia, nie poradzę, pozdrawiam.

~Edzia

dziadziu aleś sie zeszmacił....i to sam na swe życzenie.

e2rds

~Mario, h.eno cmentarna i kanalio, nie pultaj sie, chciałbyś by tak było, byś miał radochę. Cokolwiek będziesz pisał to i tak nic ci to nie pomoże i tak jesteś tylko zas.ańcem, hie.ą cmentarną i kanalią. Co najwyżej możesz mnie w d.pę pocałować tylko ryja wyparz wrzątkiem. Tylko nie wiem czy będzie to dla ciebie zas.ańcu przyjemne starego dziadka w d.pę całować, ale jak bardzo chcesz to mogę się wypiąć.

~Mario

Erdeesik ssij chłopakom na osiedlu jak to masz w zwyczaju

~Eliza

Mój stary Karolek, co odszedł 3 lata temu, skarżył mi sie we śnie, że ten huk mu przeszkadza.

e2rds

~Mario, h.eno cmentarna i kanalio w jednym, a przy tym i głąbie, już taki wpis dokonałeś pod jednym z tych wymienionych nicków i ja się z tym zgadzam. Gdyby mnie tylko zatrudnili tam, to chętnie popilnuję takiego ~Mario-hienę cmentarną i kanalię w jednym by taki obleśny typ przypadkiem jakoweś krzywdy nie zrobił, bo w takim głupim pustym łbie różne rzeczy mogą się zakocić, a musi się jeszcze troszeczkę pomęczyć.
I to nieprawda, cyt: :W każdym widzisz inteligenta czy to pseudointeligenta.:, przecież sam to napisałeś, cyt: "" JA nie jestem żaden inteligent ani pseudo inteligent" i ja się z tym też zgadzam, ty tylko jesteś "~Mario, h.ena cmentarna i kanalia w jednym, a przy tym i obleśny głąb", więc nie przeceniaj się teraz, przynajmniej raz napisałeś prawdę.

~Mario

Ty erdees -ty pasujesz idealnie do psychiatryka do Jarosławia .W każdym widzisz inteligenta czy to pseudointeligenta.Ciebie w zakładzie zamkniętym powinni przeanalizować parówko.

~Hektor

Masz pis na myśli anżeju? smiech2

e2rds

~Mario, zas.ańcu, a poprzednio to pod jakimi nickami pisałeś, bo pasują mi używane zwroty pod nicki: Skarbek, Zakochany, Mieszkaniec, Tajemniczy, tych innych na razie nie analizowałem zas.ańcu.

e2rds

~Mario i po tym wpisie dostałeś miano hi.ny cmentarnej i kanalii w jednym, awansowałeś i to bardzo szybko. Widzisz, ja bym się nie pokusił kanalio dociekać kto cię zrobił bo nie znałem twoich rodziców i nie wyobrażam sobie by chcieli, byś wyrósł na h.enę cmentarną i kanalię. Być może byli prawymi ludźmi, a ich pociecha oddzieliła się od ludzkości i stała się gó.nem, ale to nie ich wina, współczuję im. Widzisz sam przyznałeś, cyt:" " JA nie jestem żaden inteligent ani pseudo inteligent", no cóż nie dość że zostałeś głąbem, to teraz jeszcze h.eną cmentarną i kanalią. Moje gratulacje.

~Mario

Głąb to cię zrobił stara parówo ereesowska.

~Anżej żabka

Mam was daleko w du.pie. Pieprz.one lew.ackie czerwone świni.e

e2rds

~Mario, a co do tego , cyt: " JA nie jestem żaden inteligent ani pseudo inteligent", co do tego to nie mam żadnej wątpliwości i sam się do tego przyznajesz, po prostu jesteś głąb.

e2rds

~Mario, mam umytego, możesz całować, tylko gębę wyparz. Widzę, że pseudointeligent wrócił z pracy i obleśne incki już działają. ~Mario jak ci mało będzie to jeszcze mogę się wypiąć.

~Mario

JA nie jestem żaden inteligent ani pseudo inteligent e2rds ty napletku niewierny

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, więcej jest takich kłamstw wazeliniarskich, ale tu dwóch stron by brakło i nikt tego by nie czytał, nawet nie wiem czy to komuś będzie się chciało, ale odpowiedziałem ci.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, kilka kłamstw cyt:
5 Października 2019 21:14:29~rzecznik
Do e2rds,po co takie pier..doły piszesz , na 1000 procent już w te piątej nie oficjalne otwarcie tego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO. A na 100 procent mecze z WIDZEWEM i KATOWICAM [puchar POLSKI] gramy pod koniec października na naszym cudownym CENTRUM SPORTOWYM.
To było kłamstwo.
10 Marca 2021 16:14:32~takaprawda
Już na początku maja wszyscy kierowcy z naszego miasta będą jeździć do RZESZOWA nową obwodnicą. Dziękujemy PANIE PREZYDENCIE L.N. bo gdyby SZREK siedział przy korcie ta obwodnica nigdy by nie powstała.
To było kłamstwo, obwodnica jest tylko do Niska.
18 Listopada 2021 14:10:49~taka prawda
Do andrzej, to że umiesz czytać to jeszcze o niczym nie świadczy bo z czytaniem ze zrozumieniem masz wielki problem. Ja komentowałem , ze na tych nowych dwóch osiedlach [CHRZEWICE i LEŚNA] wprowadzi się przynajmmniej 10 tysięcy nowych mieszkańców . Bo mamy zapytania o te mieszkania z całego świata a jak taki polonus kupi mieszkanie u nas to wcześniej czy później się tam wprowadzi.
To było kłamstwo, nie da się w 1850 mieszkaniach 10 tys mieszkańców, chyba, że od razy jako rodziny wielodzietne, ale wtedy ich na to nie będzie stać, muszą mieć po 3 lub 4 dzieci.
20 Listopada 2020 14:33:31~taka prawda
Do e2rds, emerycie nie ośmieszaj się bo nie masz pojęcia o co tu chodzi. Tylko w moim bloku na 36 mieszkań ,sześć jest do sprzedania i nie ma kupców a takich bloków jak mój są ysiące w naszym mieście. Młodym chodziło takie mieszkania jak na OKULICKIEGO gdzie SZREK za darmo rozdawał mieszkania.Ty jak zwykle nie masz pojęcia o niczym ale musisz gęgać.
Kłamstwo, w Stalowej Woli nie "są ysiące" bloków, nawet nie ma tysiąca, o wolnych mieszkaniach nie wspomnę.
To wszystko wspólne nicki pseudointeligenta.
6 Marca 2020 15:22:53~kibic
Do garnek jaki nick taki wpis ,nie martw się o frekwencje na wszystkich meczach bo sprzedaliśmy ponad 2 tysi.ące karnetow i na każdym meczu będzie tam przynajmniej 3 tysiące kibiców . To po Widzewie największa ilośc kibiców w 2 lidze i za to należy się naszym kibicom największy szacunek. Na skansenową trybune w czasach szreka bilety były po 20 złotych to zasiąśc na takiej trybunie za 25 złotych to tak jak za darmo. A na to Centrum Sportowe dostaliśmy 15 milionów z Ministerstwa sportu a teraz dostaliśmy 15 milionów zwrotu VAT. Tak , że mamy to Centrum za darmo. Dziś te 25 złotych to mniej niż w czasach szreka 20 złotych.
Kłamstwo, kosztowało 85 mln i nadal kosztuje nie zarabiając.

~ekolog

Do e2rds, emerycie gęgasz coś o kłamstwach a nie dajesz argumentów na ter kłamstwa. Ale to u ciebie normalna rzecz tak się upodlić.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, nie rozśmieszaj mnie, cyt:"ty wszędzie widzisz inteligenta.", nadal nic nie rozumiesz, nie "inteligenta' a "pseudointeligenta to po pierwsze.
Po drugie, ja wiem, że ty w święta jesteś bogobojnym fałszywym katolikiem, a na co dzień "cymbał brzmiący" piszący pod ponad 90 nickami. Tymi obleśnymi też.
Po trzecie, absolutnie nie jest prawdą, że nienawidzę ludzi, ja bardzo szanuje mądrych ludzi i lubię ludzi, ale takiego pseudointeligenta będę gnębił na każdym kroku za jego chamstwo, kłamstwa, wazeliniarstwo. Każdemu wolno pisać różne rzeczy, ale ten troll pisowski robi to w godzinach urzędowania na państwowej posadzie za pieniądze podatnika i jeszcze ma mniemanie o sobie, że jest Wodzem, kierownikiem Wodzem.
Przypominam wpisy Wodza:
13 Sierpnia 2021 13:45:04~lekarz
TAK PIETER , JA PRACUJĘ W URZĘDZIE PRACY I NIE ZNAM TEMATU.
30 Sierpnia 2021 10:48:00 Wódz
Mam swoich pracowników którzy pracują a ja jestem ich szefem
Panie "cymbale brzmiący" ~ekolog, przecież to wszystko ty we własnej osobie.

Saint

1 - To, że Tobie nie przeszkadza, nie znaczy, że komuś innemu już, tak.
Dla dobra mieszkańców miasta ? Tzn. ? To zwyczajne wymogi formalne dopuszczenia sprzętu do użytku, nic innego.
2 - To, że mieszkańcy N. Dęby i okolic mają taki hałas i określone utrudnienia też nie znaczy, że nikomu to nie przeszkadza - sądzę, że wielu osobom jednak przeszkadza, ale po prostu już się z tym pogodzili i tyle.


~ekolog
Do emeryta e2rds, ja do ciebie zawsze z szacunkiem piszę bo jesteś stary a ty wszędzie widzisz inteligenta. Masz taki kompleks tego komentatora , że aż mi cię szkoda. Ile razy będę co powtarzał , że ja w weekendy nie komentuję bo muszę odpocząć od tego hejtu. Ale tak to jest ze starymi może człowiek im cały dzień coś podpowiadać a oni dalej swoje. Dlaczego ty tak nienawidzisz ludzi o prawych poglądach? Ale do rzeczy co do tego miejsca gdzie prowadzą próby sprzętu wojskowego wyprodukowanego w hucie. Mi ten hałas wcale nigdy nie przeszkadzał bo rozumie , że robią to dla dobra mieszkańców naszego miasta. Taki hałas mieszkańcy okolicznych wiosek koło poligonu w NOWEJ DĘBIE mają codziennie i nikt nie protestuje. Nie tylko , że nie protestują ale też nie mogą wejść do lasu na poligonie choćby na grzybki. A może trzeba zakazać polowań na dziką zwierzynę bo też podczas polowań jest straszny hałas.

~Kolargol

Prawdziwy facet w miejscu bytowania szanuje swój słuch. Duży huk, wielkie samochody i buciki na wysokim obcasie to domena małych ptaszków.