Rusza budowa dróg na osiedlu Malce

Image
26 listopada doszło do zawarcia umowy na budowę dróg gminnych na osiedlu Malce. Podpisy na stosownych dokumentach złożyli Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Łukasz Molter Wiceprezes Zarządu firmy „MOLTER” Sp. z o.o.

Umowa została zawarta w obecności Marii Nabrzeskiej Skarbnika Gminy i Miasta Nisko oraz Zbigniewa Kotuły Zastępcy Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. W podpisaniu dokumentów uczestniczył również Radny Rady Miejskiej z Malc Marek Beer.

Inwestycja dotyczy ulicy Dworskiej oraz dojazdów do niej. W ramach zadania wybudowane zostaną odcinki dróg o łącznej długości ponad 632 m. Najdłuższy fragment budowanej drogi – ulicy Dworskiej wynosi 401 m. Z kolei drogi dojazdowe będą liczyły odpowiednio 147 m i 84 m długości. Wykonane zostaną roboty ziemne, podbudowa, położona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Powstanie także sieć kablowa oświetlenia drogowego wraz z przyłączem i szafką oświetleniową z pomiarem przy ulicy Dworskiej. Po obu stronach nowych jezdni powstaną chodniki dla pieszych.

Koszt całego zadania pod nazwą „Budowa dróg gminnych na obszarze osiedla Malce III w Nisku, w tym: Zadanie 1: Budowa dróg gminnych: Lokalnej 1KDL w km od 0+002,80 do km 0+404,00 oraz dojazdowych 2KDD w km od 0+002,75 do km 0+150,00 i 3KDD w km od 0+002,75 do km 0+086,76 położonych na obszarze osiedla Malce III w Nisku oraz Zadanie 2: Budowa kablowej sieci nn 0,4 kV oświetlenia drogowego wraz z przyłączem kablowym i szafką oświetleniową z pomiarem przy Dworskiej w miejscowości Nisko cz. 2” wyniesie w sumie 1 239 744 zł. Na realizację inwestycji Gmina uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 187 916 zł.

Realizacja zadania ma się zakończyć najpóźniej w lipcu 2022 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Siren

Dlaczego aktualny premier Polski jest kawalerem ?
- Bo prezydent RP zabral mu najladniejsza Polke.

~Lisica

W czasie pomarańczowej rewolucji putin dzwoni do sztabu Juszczenki i mówi, umożliwimy wam przejęcie władzy, ale musicie nam dać Lwów i Kijów.
W sztabie lekka konsternacja, po chwili odpowiadają:
- Ok, damy wam kijów, ale lwów musicie sobie sami nałapać.

~Kahina

Andropow, jeszcze jako szef KGB, zwierzał się najbliższym:
- Kiedy zostanę gensekiem, zmienię te idiotyczne strefy czasowe. Ileż to kłopotów!
Dzwonię do Pekinu z gratulacjami z okazji wyboru Deng Xiaopinga, a tam mówią:
"To było wczoraj!". Dzwonię do Watykanu z kondolencjami po zamachu na papieża, a tam pytają: "Jaki zamach?!"

~polak

a czy ten historyk wie kiedy wybuchła 2 wojna światowa ha ha

~polak

ąle jaja 600 m i tyle zadymy , a ten kotuła to się zna ha,ha

~Wanda

Dobra robota????????????