Jubileusz 30-lecia NCK „Sokół”

Image
Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” obchodziło Jubileusz 30-lecia swojej działalności. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się wykładem prof. Andrzeja Nowakowskiego w Centrum Historii i Tradycji. Zgromadzeni wysłuchali wykładu „Dzieje Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ”. O godz. 14.00 na sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” uroczystą galę otworzył dyrektor Radosław Maziarz a następnie wystąpił Mariusz Kowalik, który przybliżył historię Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Nisku. Kolejnym prelegentem był prof. Andrzej Nowakowski, który zaprezentował najnowszą publikację NCK "Sokół" - „Dzieje sokolstwa niżańskiego. 1903 – 1939” autorstwa Karoliny Kutyły.

W jubileuszowej gali uczestniczyli przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, poprzedni dyrektorzy, szefowie placówek i organizacji współpracujących z NCK „Sokół”, przedstawiciele oświaty, byli i obecni pracownicy oraz współpracownicy. Dyrektor Radosław Maziarz wręczył zaproszonym gościom podziękowania i jubileuszowe wyróżnienia. Szczególne znaczenie działalności NCK „Sokół” w swoich przemówieniach podkreślali m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Starosta Powiatu Niżańskiego Robert Bednarz, Poseł na Sejm Grzegorz Braun.

Gala zakończyła się koncertem „Wielkie przeboje z małej sceny” w wykonaniu Jazz Bandu pod kierownictwem Błażeja Mokrzaka oraz wokalistek ze Studium Wokalnego NCK „Sokół”. Po zakończonej części oficjalnej przyszedł czas na jubileuszowy tort i słodki bankiet.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Sekhmet

Rusek się topił i ryczy:
- ... pamagitie, pamagitie!
Szoł chop z roboty i pado:
- Ciulu trza boło sie uczyć pływać a nie ruskigo.

~Aksamitna

Jak nazywa się filipińska choroba byłego prezydenta?
- C2H5OH

~Lotos

Po wielu latach do nieba trafili prezydenci: Putin, Castro i Kaczyński.
Siedzą sobie na niebieskiej łące i płaczą. Pan Bóg to dojrzał i pyta o powód ich żalu.
- Nie udało mi sie do końca stworzyć wielkiej Rosji - powiedział Putin.
- Nie martw się, pokazałeś im drogę. Dalej pójdą sami...
- Trzymałem naród za mordę, nic ode mnie nie mieli - ubolewa Castro.
- Nie martw się, za rok na Kubie znajdą ropę i bedą mieli dobrobyt - uspokaja Bóg.
Następnie Bóg spojrzał na Kaczyńskiego, przysiadł się i ... też zapłakał.

~Anna

Patologia w najlepszym niżańskim wydaniu, za wyludnianie i zapaść gospodarczą Niska zabralibyście się pseudopolitycy. Mama nie nauczyła podstaw zarządzania budżetem domowym, żeby się bawić trzeba najpierw zarobić.

~Obserwator

A tort dzieli ten, który po trupach do celu, aby tylko stołek zdobyć, oby jego dni dyrektorowania były policzone za wyrządzone krzywdy. Pan Bóg rychliwy ale sprawiedliwy.

~Łapówka

Piszesz o wiernym psie rodziny polskich mega katolików.
TVN i DZIĘGA znają koligacje ,biskup ukochany obrońca pedofili w sukienkach.

~Burmistrz

I tę Gnidę z Raclawic, niedoszłego burmistrza ,szkodnika który Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej doprowadził do ruiny też zaprosili,