Nowa ścieżka pieszo- rowerowa przez ul. Starowiejską

Image

W miejscowości Zarzecze, ulica Starowiejska, odbyło się przekazanie do użytku ścieżki rowerowej, nad którą prace rozpoczęły się wiosną tego roku.

W ramach wykonanego zadania powstało blisko 860 metrów ścieżki rowerowej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, tj. kanalizacja deszczowa, zjazdy, ściek przykrawężnikowy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 504 239,37 zł, który został pokryty ze środków własnych Powiatu oraz Gminy i Miasta Nisko.

W wydarzeniu udział wzięli Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Daśko, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Pliszka, pełniący również funkcję sołtysa wsi Zarzecze, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku Zbigniew Lach, Naczelnik Wydziału Gospodarki Mieniem Powiatu Jadwiga Maluga, Pracownik Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku Marek Dec oraz przedstawiciel wykonawcy - firmy STRABAG z Pruszkowa, kierownik budowy Michał Cebula.

Starosta Robert Bednarz podkreślił znaczenie inwestycji w zwiększeniu komfortu i bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego w części centralnej miejscowości Zarzecze.

- Zrealizowana inwestycja odseparowała ruch rowerowy od pojazdów samochodowych, co poprawi bezpieczeństwo oraz zminimalizuje ryzyko wypadków i kolizji. Ścieżka rowerowa, to nie tylko kwestia bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, ale również komfort jazdy jaki odczują korzystający z niej na co dzień mieszkańcy ulicy Starowiejskiej oraz przejezdni cykliści - powiedział Starosta Robert Bednarz.

Obecny podczas wydarzenia sołtys wsi Zarzecze, Stanisław Pliszka, nie krył zadowolenia z nowopowstałego ciągu pieszo - rowerowego, w imieniu mieszkańców dziękując za podjęcie się i wykonania tego działania. Jak podkreślił, odcinek ulicy Starowiejskiej, przy którym powstała ścieżka, do tej pory zachęcał kierowców do szybszej jazdy, stąd wnioski i prośby o budowę ścieżki.

Opracowanie dokumentacji projektowej wykonanej inwestycji wymagało dużo czasu i pracy, o czym mówił Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Zbigniew Lach.

- Pierwszy raz opracowaliśmy taki projekt dopasowując go do potrzeb mieszkańców. Muszę powiedzieć, że projekt powstawał dwa lata. Dwa lata temu był opracowany w zupełnie innym kontekście, po drugiej stronie. Zmieniliśmy to na prośbę mieszkańców. Ta ścieżka poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku drogi. Jezdnia na ulicy Starowiejskiej nie jest szeroka, do tej pory mieszkańcy chodzili poboczem, a to nie było bezpieczne.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Lolita

Aleksander Macedoński, Cezar i Napoleon obserwują defiladę na Placu Czerwonym.
- Gdybym miał sowieckie czołgi - mówi Aleksander - nikt by mnie nie pokonał!
- Gdybym miał sowieckie samoloty - mówi Cezar - podbiłbym cały świat!
- A gdybym ja miał gazetę "Prawda" - mówi Napoleon - to do dzisiaj nikt by się nie dowiedział o Waterloo

~Cosma

Dlaczego bracia Kaczyńscy maja ciemne szyby w samochodzie?
- Żeby nie było widać ze siedzą w fotelikach

~Nieśmiała

Po czym się poznaje, że polityk kłamie?
- Po tym, że porusza ustami...

~.....

Podobno nie piszecie o Nisku i okolicach...

~Rolo

Ciekawy tytuł artykułu.