Czy ul. porucznika Józefa Sarny przejdzie przebudowę?

Image

Osoby, które zamieszkują przy ul. Sarny od lat proszą o budowę drogi obok ich domów. Ta, którą mają nie posiada ani nawierzchni asfaltowej, ani oświetlenia. W suche, ciepłe dni mieszkańcom dokucza kurz, z kolei przy deszczowej aurze powstaje błoto, zalewane są piwnice. Interpelację w sprawie tej drogi wystosował radny Dariusz Przytuła.

- W projekcie budżetu miasta na 2021 rok znalazł się punkt: projekt budowy ul. porucznika Sarny - 40 tys. zł. Razem z panią Renatą Butryn wnioskowaliśmy żeby ta droga powstała. Na jakim etapie obecnie jest ta droga i ten projekt?- pytał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Dariusz Przytuła.

Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny wyjaśnił, że zadanie dotyczące ul. Sarny zostało przeniesione do WPF-u i będzie finalizowane w przyszłym roku. Zapowiedział, że radny otrzyma pisemną odpowiedź na swoją interpelacje. Owe pismo trafiło już do Dariusza Przytuły. Jak czytamy w nim zadanie w zakresie opracowania projektu technicznego budowy drogi jest na etapie przygotowania wniosku do przetargu na wyłonienie wykonawcy- projektanta.

Informuję, że uzyskano wstępne warunki techniczne na budowę, przebudowę, usunięcia kolizji uzbrojenia podziemnego terenu od gestorów sieci istniejących na działkach, na których zostanie wykonana droga. Planujemy ogłoszenie i rozstrzygnięcie przetargu na wyłonienie projektanta w 2021 roku. Termin opracowania dokumentacji technicznej jest uzależniony od daty podpisania umowy i potrwa około 8 miesięcy. Zakładamy, że w trzecim kwartale 2022 roku będziemy posiadać dokumentację projektową z prawomocną decyzją o pozwoleniu na budowę- czytamy w odpowiedzi na interpelację, pod którą podpisał się prezydent miasta.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jeleń

A ktusz to ten Sarna?

~Geek

Widzę, że pękło poniżej pleców dla pisowców, bo radny z opozycji coś zrobił. Dalej źle. Jak nie robili, to jęczeli. Zapytajcie swojego kolesia, kiedy koniec remontu wiaduktu. Jak był w 2017, tak o okręgu zapomniał. Na wybory tylko obiecał przedszkole i tyle go widzieli. Następna wizyta za 2 lata, bo trzeba przypomnieć

~piaski

Ty Mieszkaniec - radny z tego okręgu, pan radny Darek, to dowód, że radny to nie tylko radny swojego okręgu, ale całego miasta. Brawo panie Darku i Pani Renato, dziękujemy.

~Mieszkaniec

A po co radny wtrąca się nie w swój okręg.
No tak zapnialem, że najwazniejsza jest promocja na portalu totalnych.

~F16

Ul Czesława Niemena tez prosi o światłość,bo egipskie ciemności