Wybrano wykonawcę, który zajmie się przebudową przejść dla pieszych

Image

Do przetargu na przebudowę 9 przejść dla pieszych na terenie powiatu stalowowolskiego stanęły 3 firmy. Oferty zostały już zweryfikowane i wyłoniono wykonawcę.

Na poczet tego zadania w budżecie powiatu zarezerwowano 1,57 mln zł. Jak się okazało po otwarciu ofert, najtańszą z nich (1,67 mln zł) wystosowała firma z Głogowa Małopolskiego. 2 kolejne złożyły: firma z Sandomierza (1,82 mln zł) oraz konsorcjum firm Stalowa Wola- Bojanów (2,36 mln zł). Wszyscy uczestnicy przetargu oferowali 96 - miesięczny okres gwarancji i rękojmi za wady. Zadanie powierzono firmie, która zaproponowała najniższą cenę - 1,67 mln zł.

W ramach tego zadania powiat planuje wykonać 9 przejść dla pieszych. Najwięcej z nich, bo aż 6, znajduje się w ciągu ul. Poniatowskiego. Wykonawca zajmie się montażem oświetlenia strefy przejścia oraz urządzeniem i konserwacją oznakowania drogowego pionowego i poziomego. Kolejne pasy dla pieszych maja być zlokalizowane przy ul. Niezłomnych. W tym przypadku zakres prac jest większy, bo obejmuje budowę nowego przejścia, przebudowę drogi prowadzącej do niego, remont nawierzchni asfaltowej, wykonanie nowego oświetlenia oraz oznakowanie go.

Dwa ostatnie przejścia znajdują się poza Stalową Wolą. Pierwsze z nich jest w miejscowości Irena. Tam przebudowę przejdą chodniki prowadzące do pasów. Zmieniona zostanie nawierzchnia jezdni na dojazdach. Pojawi się nowe oznakowanie drogowe i oświetlenie. Taki sam zakres prac będzie wykonany w przypadku przejścia dla pieszych ulokowanego w Jastkowicach przy ul. Armii Krajowej.

Wykonanie wszystkich prac powinno potrwać 7 miesięcy. Na to zadanie Powiat Stalowowolski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju dróg w wysokości ponad 1,4 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~J 23

Ministerstwo infrastruktury zrobiło z kierowców bankomaty! Nie ma żadnej prewencji w stosunku do rowerzystów i pieszych. Kabi - na zachodzie jest inaczej! W Niemczech nie ma przejść zebra co 50 metrów w całym obszarze zabudowanym. Są tzw. broty furty sterowane światłami i jak światła gasną to piesi nie mają pierwszeństwa. Tam jeden pieszy nie zablokuje całego skrzyżowania i nie zmusi 60 samochodów do zatrzymania - u nas jak światła zgasną to tak właśnie jest. Więc nie pisz kłamstw że to dostosowanie do zachodu! Przy tych przepisach należy przynajmniej połowę przejść zlikwidować całkowicie, żeby można było zgodnie z prawem jeździć. Tak robią niektóre samorządy już w Polsce - inaczej z głupotą nie da się walczyć.

~mieszkaniec

J23 znowu nadaje ??

kabi

J 23, zawsze były wypadki i nie chodzi tu że komuś coś wmawiają. Ja np nigdy nie wejdę na przejście jak jadą auta. Muszę mieć pewność że kierujący mnie puszcza. A są ludzie co nie mają wyrobionego instynktu samozachowawczego i pakują się pod auto. Przepisy są dopasowywane do tych na zachodzie, tam pieszy to święta krowa. Ale wielu z nich też ginie pod kołami.

~J 23

Coraz głupsze pomysły ma polski rząd i ministerstwo w sprawie bezpieczeństwa ruchu. Obecnie piesi i rowerzyści są bardzo nieostrożni. Wmówiono im, że na przejściach są bezpieczni. Co 50m kilkadziesiąt samochodów hamuje przed pieszym - logiki w tym brak jakiejkolwiek. Poparcie dla 30km/h w obszarze zabudowanym to jakaś niedorzeczność, ale będą pewnie jeszcze głupsze pomysły. Jak się stanowi prawo nie dla siebie to tak to wygląda... Urzędnicy walczą z inflacją podnosząc sobie pensje...

e2rds

~Zwyrol, ty co najwyżej to możesz kozę w du.ę pocałować, bo w swoją ci nie pozwolę, a to ~Zwyrol to od zwyrodnialec, skrót, to nic dziwnego że i taki zwyrodniały rozum.
~realista, a ty nie bądź adwokatem diabła, bo i ty oberwiesz niewiniątko, no chyba, że ~Ania i ten ~Synek to ty.

~ktoś

Na Poniatowskiego widoczne są przejścia i przejazdy. Kiedy zrobią widoczne przejścia i przejazdy na Okulickiego i na JPII ?
Tak by rowerzyści odróżniali bez problemów gdzie się przechodzi a gdzie można przejechać. Jeśli nie będą różnice między przejściem a przejazdem widoczne to liczba zdarzeń z udziałem rowerzystów nie zmaleje i nadal będą wjeżdżać na przejścia z bomby bez zastanowienia.

~Zwyrol

Ale bym lał tego e2sedesa.

~realista

ktoś ty? e-dwa-r-d s , masz sie za mędrca a zarazem taki prostak chamski.

e2rds

~Ania to twój ten ~Synek on z łbem uszytym z tego materiału co capy pod brzuchem noszą, a ty becząca ~Ania-koza.
Pseudointeligencie jak tam samopoczucie głąbie "Synu", "Syneczku" ~Anii.

~Tomasz

Dosłownie komedia ,szkoda tylko że pieszy czy rowerzysta jadąc do OFICYNA PAŁACOWA ORDYNATA" W PARKU W CHARZEWICACH jest na swojej drodze intruzem. Bo ważniejszy jest dojazd do posesji ścieżkę wyprofilowano tak żeby wjazd na posesje był na jednym poziomie zamiast na odwrót .

~Kos

Haha dobroci robi ???? najwięcej dobroci swojemu i radnych zrobił nawzajem sobie dziadka mrożą zrobili.Nam mieszkańcom dali za to po rozdze i podwyżkach wszystkiego.

~Sobiera

Ada, z tym placem to masz racje.

kabi

Najtańszy nie znaczy najlepszy. Słabo opłacany robotnik jest mało wydajny i nie przykłada się do roboty.

~mieszkaniec

DO ADY ! ! ! ! ! ADA TO ZEJDZ NA DOŁ I PRZYPIE... JEDNEMU I DRUGIEMU !!! A NIE PLAC ZABAW LIKWIDUJ FEMINISTKO

~Sibig

Pan Prezydent Nadber tyle dobroci robi. Szczyt wazeliniarstwa. Ale ubaw...

~ALFAiOMEGA

Emerycie e2rds, kiedy skończysz to idio..tyczne ujadanie? Twoje pajacowanie już przestaje być śmieszne a zaczyna wku..rzać wszystkich mieszkańców naszego miasta. Weź się za coś pożytecznego np. zbiórkę prezentów dla dzieci z naszego domu dziecka . Bo nie powiesz mieszkańcom , że nie masz na to czasu. PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY tyle dobroci dla wszystkich mieszkańców robi a ty cały czas FAKE wypociny produkujesz.

~Ania

Przestal bys juz beczeć stary capie..Koza w oborze czeka..

~Synek

Mój Tato Edward zwany tu erdeesem wspomoże finansowo to przedsięwzięcie.

~Ada

Kiedy zlikwidujecie hałaśliwy plac zabaw za Centrum4 pomiędzy JP nr8 a Poniat 25? Głośne zachowanie plus blużnierstwa. Żle nawet mówili o PiSie!! Piją, tłuką butelki.

e2rds

To nic dziwnego, każde działanie podejmowane przez Palec i Sznur ma zaniżone liczenie kosztów, jedynie dobrze liczone są dodatki do koryta.