Prezent dla pierwszoklasisty na święta. Jak wybrać?

Materiał zewnętrzny Image

Zakończenie przedszkola, pożegnanie znajomych twarzy, miejsc i przyzwyczajeń jest dla dziecka ważnym wydarzeniem. Zmiana otoczenia, związana z pójściem do pierwszej klasy w wielu dzieciach wzbudza lęk. Bez wątpienia jest to dla nich trudny czas, dlatego warto jest chwilę dłużej zastanowić się nad ich potrzebami. Jeżeli planujesz kupić pierwszoklasiście prezent na święta, zastanów się co może mu pomóc w tym pełnym wyzwań okresie. My podzieliliśmy prezenty na trzy kategorie i mamy nadzieję, że nasze pomysły zainspirują cię do dokonania ciekawego wyboru.

Związane z zainteresowaniami

Jeżeli wiesz czym interesuje się dziecko to możesz tę wiedzę wykorzystać przy wyborze prezentu. Plakaty z dinozaurami, pościel lego ninjago lub słuchawki bezprzewodowe. Jeżeli dziecko interesuje się jakimś tematem to na pewno doceni prezent z nim związany i starania obdarowującego. Uważaj jednak na to, że zainteresowania dzieci potrafią szybko się zmieniać i to co było idealnym prezentem rok temu, w tym roku już się zwyczajnie nie sprawdzi.

Obrazek

Praktyczne

Rodzice przygotowując wyprawkę dla dziecka skupiają się często na niezbędnych jej elementach. Zapytaj rodziców o to, czego jeszcze brakuje dziecku do szkoły. Możliwe, że prezenty typu śniadaniówka do szkoły, bidon lub termos dla dzieci ucieszą nie tylko pierwszoklasistę, ale również ułatwią codzienne obowiązki jego rodzicom.

Rozwijające

Personalizowane kolorowanki z zestawem mazaków, puzzle świecące w ciemności lub mikroskop małego odkrywcy. To tylko niektóre z pomysłów. Zdajemy sobie sprawę, że wybór nie jest prosty. Dlatego przy podejmowaniu decyzji o zakupie postaraj się, aby oprócz rozwoju kreatywności prezent zapewnił też dziecku dobrą zabawę. W przeciwnym razie nawet najbardziej rozwijający prezent szybko wyląduje w kącie.

Pamiętaj, że prezent dla dziecka nie musi być niespodzianką dla jego rodzica. Jeżeli masz wątpliwości w wyborze, zwyczajnie podpytaj. W ten sposób unikniesz niezręcznej sytuacji związanej z nietrafionym podarunkiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =