Remontu mostu na Sanie nie będzie?

Image

Z mostu na Sanie korzystamy od 22 lipca 1974 roku. Wcześniej żeby dostać się na druga stronę rzeki, trzeba było przeprawić się promem. Teraz to wydaje się wręcz niemożliwe, ale tak właśnie było. Żeby dojechać do Stalowej Woli, jeszcze 45 lat temu, można było pokonać głęboką wodę jedynie transportem wodnym.

Obecnie z mostu na rzece San, znajdującego się na ulicy Czarnieckiego, korzysta wielu kierowców i pieszych. Jadą i idą po nim codziennie między innymi mieszkańcy Pysznicy, Jastkowic, Kłyżowa, ale też korzystać z niego muszą działkowcy z Hutnika II, Sanu, Mostostalu, mieszkańcy osiedla zlokalizowanego tuż przy rzece. Teraz bez mostu nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Nie dziwi więc fakt, że konstrukcja żelazno- betonowa wymaga miejscami remontu. 387- metrowy most jeszcze w tym roku miał być remontowany. W złym stanie są zwłaszcza 2 podpory i to właśnie one powinny być wzmocnione.

Rada Powiatu Stalowowolskiego zarezerwowała na ten cel 429 tys. zł. Część środków pochodziła z oszczędności na dofinansowaniu przebudowy mostu na Sannie w Łążku Zaklikowskim. W przyszłości most ma przejść gruntowny remont. Wszystko zależy od środków zewnętrznych po jakie trzeba będzie sięgnąć zabierając się za to zadanie kompleksowo.

Tymczasem poszukiwania wykonawcy spełzły na niczym. Na rynku odczuwalny jest brak fachowców, a ceny usług są znacznie wyższe niż w latach ubiegłych. Trzy przetargi ogłoszone przez powiat nie wyłoniły odpowiedniej do remontu firmy. Nie było ani jednego chętnego. Plany zostały przełożone na wiosnę 2022 roku. Pieniądze na ten cel będą czekały.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Greg

Ken nie, Okulickiego w połowie tak (od statoila) , Chopina tak

_Bogdan

Oby nie. Ale czy ul. Chopina, Okulickiego, KEN leżą na peryferiach Stalowej Woli?

~@bogdan

I co, tranzyt ze strefy do s74 będzie walił przez środek miasta?

_Bogdan

Tak sobie myślę, że remont jednak będzie i to nawet połączony z poszerzeniem samego mostu i drogi do Pysznicy oraz ul. Czarnieckiego. Przecież coś trzeba zrobić, aby połączyć planowaną S74 ze strefami przemysłowymi (starą strefą i nowym Euro-Parkiem) w Stalowej Woli. Bo jak na razie na ten nowy trzeci most na Sanie to się szybko nie zanosi. Chociaż S74 to także raczej bliżej nieokreślona (bardziej odległa, niż bliższa) przyszłość. Ale mam nadzieję, że te moje przemyślenia to tylko taka niespełniająca się przepowiednia, która się nie spełni. Chociaż, kto wie? Przecież ulice w naszym mieście są już przebudowywane (moim zdaniem) właśnie pod tym kątem.

~ssmiech

realista masz racje -swolocz mamy swoja pisoowska

rodzynek

Może wrócić do korzeni i prom zakupić .

~Świński ryj

I bardzo dobrze, zburzyć most, brak wyjazdu dla obcych,myto 2000 zł rocznie od samochodu.
Po roku uzbieramy na nowy most.
Bez łaski Weber,nikt już nie wierzy w twoje i KUDŁATEGO bajki.
Ja nawet na haju już tego nie przyjmuję.

~realista

PiS ma pecha .....covid....Partia Oszustów ....bandyci sąsiedzi za granicą i imigranci a i tak dają radę . Gdyby teraz peło rządziło to by było jak za komuny....nagie haki w sklepach....bezrobocie ....zupki kuroniówki ... i pełno swołoczy z zagranicy zwanych uchodzcami.

las

Ekolog-za PO pół miesiąca miałeś tyłek kołkiem zabity a teraz masz rozwolnienie tak dobrze zarabiasz -czyli jesteś z PIS.

~Bajorko

Cały pis. Tylko niszczyć, wycinać, demolować, rozmontowywać, zadłużać. A jak trzeba coś zbudować, to nagle się okazuje że się nie da.

~Marcin

A ja bym go zamkną i zrobił objazd jakby ktoś chciał się dostać na Rzeczyce Długą itp. to objazd na Opatów - Annopol - Chwałowice a od strony Zaklikowa , Rzeczycy Długiej kierował bym na Janów Lubelski - Nisko

~Fazi

Wróciliśmy do czasów komuny gierkowskiej, to i prom będzie idealnie pasował do obecnych czasów. Ważne że Janusz dostał 7000 podwyżki pensji miesięcznie! Po co jakiś tam most!

~jasio

niech se pysznica po swojej stronie sonu zrobi błonia i wtedy most jim jusz nie bedzie potrzebny

~andrzej

wytrzyma do wiosny, a nawet do lata ,nie trzeba znowu sparaliżować kolejnej części miasta, powoli, po kolei ,a nie wszystko na raz. nas....ć ,nas....ć i zainkasować 18tyś i wysłać obsrywatora , albo taka prawda, niech nie mam drachy na tyłku ! umiech jasne !kurde szatanie, czy tam lucyferze umiech

~Ola

Co za problem przywrócić połączenia promowe kiedyś od Brandwicy do Czarneckiego było kilka i byłoby na skrót ! a co tysiące pasażerów kilkaset sam . w takim New York , New Jersey nie przez takie rzeki jak San jest przewożone może czas przywrócić drogi do odpraw promowych i po kłopocie w końcu będzie jak w Ameryce

e2rds

~ekolog vel pseudointeligent, naczelny głąb się odezwał, i w tym nas.anym łbie ma 4 % inflację. Teraz ci zostaje połowa wypłaty, bo głąbie nie płacili ci za te idiotyczne wpisy tylko za uczciwa pracę.

~Janusz

Dobrze, nie wydawać pieniędzy podatnika poczekać aż się zepsuje.

~Polon

Weber powinien zaopatrzyć się w wodery i przenosić ludzi wpław. Naobiecywał mieszkańcom cudów w sprawie budowy nowego mostu i teraz powinien to odszczekać.

~ekolog

Do bejrut, następny idi..tyczny nick , inflacja ponad 7 procentowa to była jak przy korycie siedzieli ci z peło. Ale aby to wiedzieć to trzeba czytać i słuchać i oglądać media niezależne i obiektywne. Teraz mamy 4 procentową inflację bo unia podniosła podatki na wszystkie nośniki energetyczne. Za peło wypłata mi starczała do połowy miesiąca a teraz zostaje mi połowa wypłaty taką mamy inflację teraz.

~Bejrut

Przy tak zapie.dalającej inflacji, to na wiosnę może na farbę do barierek nie starczyć smiech2
Co jest pisie chłopy, zakazać rękawy i tymi czekami z dykty poumacniać filary. Takie tony lansu i pajacowania do kamer to starczą na remont trzech mostów.

jasio

A gdzie ten trzeci most z tak wielkim dofinansowaniem jak obiecywał Weber i Nadbereżny? Nie ma kasy na remont a co dopiero na nowy, ale spokojnie to dobra PRL-owska robota nie po taniości ale po jakości i się nie zawali. Ten remont skończy siś jak fabryka maseczek.