COVID 19: Dramatyczny wzrost zakażeń!

Image

POLSKA

Mamy 28 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• mazowieckiego (5277),

• śląskiego (3588),

• wielkopolskiego (2607),

• dolnośląskiego (2178),

• małopolskiego (2176),

• łódzkiego (1886),

• pomorskiego (1505),

• lubelskiego (1503),

• kujawsko- pomorskiego (1380),

• zachodniopomorskiego (1355),

podkarpackiego (1058),

• warmińsko- mazurskiego (980),

• podlaskiego (866),

• opolskiego (799),

• lubuskiego (506),

• świętokrzyskiego (503).

213 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarło 118 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 342 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem 3 406 129/ 81 688 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.PODKARPACIE

Liczba nowych zakażeń: 1058 (4992 testów, 22575 na kwarantannie).

Zgony: 14 (w tym 14 z chorobami współistniejącymi).

Powiat Stalowowolski: 41 nowych zakażeń, 185 testów, 1445 osób na kwarantannie.

Powiat Niżański: 19 nowych zakażeń, 2 zgony z ch. wsp., 118 testów, 756 osób na kwarantannie.

Liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach województwa podkarpackiego:

1611/1371 – Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19,

162/135 – Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory.


Nowe zakażenia według powiatów

• 161 Rzeszów

• 89 rzeszowski

• 82 dębicki

• 76 mielecki

• 62 łańcucki

• 52 jasielski

• 47 krośnieński

• 42 przemyski

41 stalowowolski

• 41 przeworski

• 36 jarosławski

• 35 tarnobrzeski

• 33 Przemyśl

• 32 lubaczowski

• 30 Krosno

• 28 ropczycko- sędziszowski

• 27 leski

• 25 leżajski

• 24 kolbuszowski

• 21 Tarnobrzeg

• 20 brzozowski

19 niżański

• 15 strzyżowski

• 10 bieszczadzki

• 10 sanocki

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~cst

EDIT: "i NIE byłby teraz na łasce koncernów..."

~cst

Moja nieudolna kopioumiech Już ci kiedyś na ten temat odpisywałem, więc sobie poszukaj. I pamiętaj, że jestem odpowiedzialny za to, co napisałem, nie za to, co ty sobie ubzdurałeś. I nie zapominaj o słowach "na zdrowy rozum", "ocena ryzyka" i "przezorny zawsze ubezpieczony"umiech
Dobrze, że to przytaczasz, bo jakby lud myślał, tak jak napisałeś, to by nie kupił propagandy i byłby teraz na łasce koncernów farmaceutycznychumiech

~Zenek

Witam. Poniżej historia największego oszustwa medycznego w dziejach. Oszustwa na którym bazuje ruch antyszczepionkowców. Oszusywa, które przyczynia się do śmierci milionów osób. Historia opisuje działania dr Wakefielda którego celem było założenie firmy produkującej testy do diagnostyki zapalenia jelit. Drugim to opracowanie własnej szczepionki przeciwko odrze. Wg niektórych badań Wakefield zarabiał 43 milionów dolarów rocznie sprzedając swoje testy.
Wakefield opublikował w 1998 roku swój artykuł na temat autyzmu w prestiżowym czasopiśmie medycznym The Lancet, twierdząc, że zidentyfikował nową formę zapalenia jelit związaną z autyzmem. Swoje wnioski opierał na podstawie badania przeprowadzonego na próbie 12 dzieci. Wg niego przyczyną tego zapalenia i autyzmu było podawanie dzieciom szczepionki skojarzonej MMR przeciwko odrze, śwince i różyczce. Należy zaznaczyć, że prawie wszyscy rodzice tych dzieci znali się z organizacji antyszczepionkowych i polecało sobie nawzajem dr Wakefielda. U 9 z tych dzieci w jelitach nie było żadnych zmian. Mimo to Wakefield w dokumentacji podał, że odkrył niesprecyzowany stan zapalny. U 5 pięcioro dzieci stwierdzono nieprawidłowości w rozwoju przed podaniem szczepionki MMR. Aby poprzećswoje tezy, Wakefield wykonywał bardzo dużo badań, często bolesnych i niepotrzebnych. Jak wyniki były niejednoznaczne, to je zmieniał lub podciągał pod nieistniejące choroby.
Oczywiście takie badania kosztują. W początkowym okresie te badania były finansowane przez prawnika Richarda Barra, który przekazał 25 000 funtów na badanie. Współpraca Wakefielda z Richardem Barrem nawiązała się 2 lata przed upublicznieniem artykułu. Prawnik ten chciał pozwać kampanie produkujące szczepionki i potrzebował dowodu na to iż szczepionki powodują autyzm. Ma dwa lata przed opublikowaniem badań w 1998 roku Barr opłacał Wakefielda kwotą150 funtów za godzinę jego pracy. Szpital, w którym pracował otrzymał 55 000 funtów od brytyjskiej Rady Pomocy Prawnej na opłacenie badań. W grudniu 2006 ujawniono że oprócz pieniędzy, które przekazano Royal Free Hospital, prawnicy odpowiedzialni za pozew MMR zapłacili Wakefieldowi osobiście ponad 400 000 funtów.
W 2001 roku szpital w którym pracuje Wakefield zaczyna nagle dostrzegać kongflikt interesów w jego pracach. W końcu oferuje pomoc w znalezieniu 150 dzieci do badań, roczny urlop na te badania i pieniądze. Lekarz się zgadza, ale przez 3 miesiące nie przeprowadza żadnych badań potwierdzających jego wyniki na próbie 12 dzieci. Doskonale wiedział że jego wyniki to kłamstwa i nie ma sensu ich powtarzać na większej próbie.
W 2001 roku szpital w Royal Free and University College School of Medicine zakończył z nim współpracę.
W latach 2004 2010 pracuje w centrum badawczym Thoughtful House w Austin w Teksasie. Rezygnuje z pracy w wyniku ustaleń i odebrania mu uprawnień przez Komisję Medyczną która 24.05.2010 za swoje oszuatwa i nieetyczne badania wykreśliła go z rejestru lekarzy.
Komisja Medyczna stwierdziła, że Wakefield był nieuczciwy w swoich badaniach, działał wbrew najlepszym interesom swoich pacjentów i źle traktował dzieci opóźnione w rozwoju i nie wywiązał się ze swoich obowiązków jako odpowiedzialny konsultant. Otrzymał również zakaz praktykowania w Wielkiej Brytanii
Komisja w wyniki 217 dniowego przesłuchania ustaliła:
1. Za przeprowadzane badania płacili prawnicy reprezentujący rodziców mających pozwać producentów szczepionek MMR
2. Zlecał badania koronoskopii, biopsje, nakłucia lędźwiowe bez zgody komisji Etyki
3. Działał nieuczciwie nie ujawniając w jaki sposób dobierano pacjentów
4. Przeprowadzał badania w niezatwierdzonym przez komisję lekarską szpitalu
5. Bezdusznie lekceważenie cierpienia na ból u dzici
Większość jego współpracowników wycofała poparcie dla jego badań.
W 2011 roku jego rewelacje zostały uznane za „najbardziej szkodliwą mistyfikację medyczną ostatnich 100 lat”
W 2011 roku Wakefield znalazł się na szczycie listy najgorszych lekarzy 2011 r
W 2014 roku przeprowadzono badanie na próbie 1.2 miliona dzieci, które nie wykazały związku między szczepionką MMR a autyzmem.
Żródło anglojenzyczna wykipedia pod hasłem Andrew Wakefield, Lancet MMR autism fraud, artykuł w wyborczej z 2011 Dramat według dr. Andrew Wakefielda

Wakefield został bez wątpienia uznany jako oszust. Jego spuścizna jest fundamentem wielu ruchów antyszczepionkowców przyczyniając się do milionów niepotrzebnych zgonów..

~cst

do cst i statystyki: Twoje słowa: statystyka tak działa że na NOPA się umże albo nie. czyli 50% szans. tak więc po pierwszej dawce umrze 10 000 000 osób, po drugiej 5 000 000. po trzecuej 2 500 000. Czyli po szczepiuniu umze 17 500 000 osób. na takich danych opierają się płaskoziemcy i filiarze

~Q..tafony

Zrozumcie w końcu że najmocniejsza choroba to zmutowana grypa

~Q...tafony

Blokują mnie

Lucyferianin

@Obserwator nie będę się szczepił experymentem.Kto powiedział ,że ja nie wierzę???Wierzę ,że jest .Lepiej popatrz na NOP-y co się dzieje.Firmy umyły ręce od powikłań po szczepieniu to jest normalne.Idz i szczep się ją nikomu nie bronię ani nie namawiam.

Lucyferianin

@Obserwator nie będę się szczepił experymentem.Kto powiedział ,że ja nie wierzę???Wierzę ,że jest .Lepiej popatrz na NOP-y co się dzieje.Firmy umyły ręce od powikłań po szczepieniu to jest normalne.Idz i szczep się ją nikomu nie bronię ani nie namawiam.

Lucyferianin

@Obserwator nie będę się szczepił experymentem.Kto powiedział ,że ja nie wierzę???Wierzę ,że jest .Lepiej popatrz na NOP-y co się dzieje.Firmy umyły ręce od powikłań po szczepieniu to jest normalne.Idz i szczep się ją nikomu nie bronię ani nie namawiam.

~ssmiech

Lucek spryskaj ulice powstrzymaj ta zaraze !!!!

~Mieszkaniec

Czy jest wśród nich erdeesik?

~Zenek

Poszukajcie w sieci na stronie hitc com informacji o tym doktorku.

Brooks powołuje się na opinie dr Robert Malone. Tylko, że ten drugi nigdy nie pracował nad szczepionką. Został wręcz oskarżony o szerzenie dezinformacji na temmat covida.

Lolis prawdzileś chociaż, czy materiał szarlatana z youtube jest prawdziwy? Tam są brednie. popierając to tylko udawadnianie, że prawda się nie liczy a tylko przekazujecie dalej co wam ślina na język przyniesie.

"Niezależny dziennikarz" również się na te materiały powołuje. Jaki z niego dziennikarz? Czy zweryfikował tego doktorka? Czy sprawdził jego prace?

~bogcek

Zmarł prezydent Połańca, miał 54 lata. Jeszcze wieczorem rozmawiał ze znajomymi o swoich planach. Nieoficjalnie, bo jeszcze nie podali przyczyny śmierci zmarł na zawał serca. Codziennie umiera jakiś znany pięćdziesięciolatek. Czy ktoś się domyśla jaka może być przyczyna takich nagłych zgonów.

~Obserwator

Edi przecież ty nie zachorujesz bo wg ciebie tej choroby nie ma.

~Alfa

Ok

~EDI

KOSZTY TO MY WSZYSCY PŁACIMY ,A JEŚLI KTOŚ MA COŚ PONAD DOPŁACIĆ NIECH ODDADZĄ NAM NASZE SKŁADKI,PRYWATNIE LECZYĆ SIĘ BĘDZIEMY!!!
A SŁUZBA TAK DZIAŁA JAK NACZELNA RACJA KARZE I PROPAGANDA COVIDOWA!!!

~Obserwator

Do Alfa. Tak powinno być. Jeżeli ktoś powie że to niesprawiedliwe to odpowiedź jest jedna: przecież niezaszczepieni nie wierzą w tą chorobę więc nie powinni się martwić że trafią do szpitala.

~Alfa

Ci co się nie szczepią, mają do tego póki co prawo. Źle że namawiają innych. Ale należy wprowadzić takie przepisy, że jeżeli nieszczepiony trafi do szpitala to musi ponieść koszty hospitalizacji.

~TERI

WEŚ SIĘ ZASZCZEP ZAUFAJ SĄSIADOWI ON CIE NIE ZDRADZI NIE SPRZEDA POCIESZY ,, NO I ZAPEWNI CI ZDROWIE DO SMIERCI,,

~WERI

Kiedy skończycie stym wałem kovidowym mojm zdaniem jak jest zaraza to cały rok a nie tylko wybranych miesiacach czekam do lata nie odpuszczajcie kovid ma być cały rok ,,

~TERI

UWIERZ,, PILNUJ SWOJEGO NOSA NIE MOJEGO ,,TYLE WTEMACIE,,CEFILU,,

~EDI

UWAGA UWAGA NADCHODZI !!! NASTĄPIŁ DRASTYCZNY WZROST STATYSTYCZNEJ ŚCIEMY PRETESTU DO ZAMORDYZMU I TERRORYZMU
W IMIĘ NISZCZENIA LUDZI I GOSPODARKI I ZAWŁASZCZANIA PRYWATNEJ WŁASNOŚCI LUDZI CZAS SIĘ OBUDZIĆ!!!
STOP MEDIALNEJ ŚCIEMIE I MANIPULACJI!!!!

~Uwierz

Antycovidowcy, Antyszczepionkowcy, Antypandemicy gdy zachorujecie nie powinniście biec po pomoc do lekarza czy szpitala, w końcu sami zaprzeczyliście istnieniu wirusa, jego szkodliwości, zaprzeczyliście też skuteczności szczepień, a pandemia według was jest sztucznie nadmuchana. Nie zasługujecie nie żadną pomoc, jedynie psychiatry.

~BasteR

xD O kurde ale nagłówek hehe . Wow wszyscy się boimy umiech))))

~Sssss

Do (matka) , przeciez szczepieni tez chorują i przenoszą tego wirusa, więc nie pitol o tym ze nie szczepieni moga zarazic ojca czy innych. Dzis bylem w Rzeszowie w Galerii Rzeszów i tam prawie nikt w pampersach na twarzy nie chodzi.

~cst

Max. Wiem - tam gdzie Tuwim chciał. I bardzo dobrzeumiech Pozdr

~Max

Tak cst. wiem o tym doskonale umiech Tylko jego dotknięcie wiesz gdzie mam umiech Dobranoc.

~cst

Max. Nie mów do niego tak brzydko, bo się poczuje "dotknięty" i będzie miał pretensje, że go wyzywaszumiech Oczywiście magicznie pominie to, że on nas 10tki razy wyzywał. Bo musisz wiedzieć, że tylko lewicowe produkty popkulturowe mają monopol na inwektywy - jak ty ich użyjesz... to jesteś szurumiech

~Max

Obywatelu, normalny, ze wsi, kazek, luzaku, lekarzu, rst, itd itd. Zostałeś tutaj na forach po raz już chyba kilkudzisięciokrotny raz spałowany argumentami przez cst i moją skromną osobę ale jak widać jesteś niezatapialny umiech Tak zapytam z ciekawości. Za ile można z siebie robić takie pośmiewisko ? Fakt, że anonimowo, to istotnie nie ma problemu umiech Ale jaka kasa wpływa na konto ? umiech Z ciekawości pytam, bo nawet milion dolarów za robienie z siebie szmaty mnie nie interesuje, szmaty, której działalność może zaszkodzić innym bardzo poważnie, łącznie ze zgonem ! Bo to nie jest reklama garnków czy kremów na słońce. Zdajesz sobie z tego sprawę szmato ?

~cst

matka. To poczytaj jeszcze punkt 4umiech