Takie rośliny w mieście? Dlaczego?

Image

Pszczoły i owady zapylające to najbardziej pożyteczne owady i fundament naszego ekosystemu. Bez ich pracy rośliny nie mają jak kwitnąć i wydawać plonów. Los pszczół nie jest obojętny samorządowi Stalowej Woli, dlatego miasto po raz kolejny włączyło się w wojewódzką akcję sadzenia drzew i krzewów miododajnych.

Samorząd Województwa Podkarpackiego, jak co roku realizuje kampanię edukacyjną pn.: „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”, by zwiększyć dostępność pożytków dla pszczół w regionie.

W tym roku po raz kolejny do akcji przystąpiło miasto Stalowa Wola, które otrzymało sadzonki drzew i krzewów gatunku klon pospolity, pęchęrznica kalinolistna i tawuła szara. Rośliny zostały posadzone na osiedlu Skarpa przy ul. Józefa Poniatowskiego. Podjęte działania mają na celu polepszenie jakości środowiska oraz mogą przyczynić się do zwiększenia liczebności pożytecznych owadów w naszym mieście.

Realizacja akcji sadzenia miododajnych roślin jest możliwa w dużej mierze dzięki dotacjom pozyskiwanym z Samorządu Województwa Podkarpackiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, tak, takie nowoczesne solarne najlepiej.

~ekolog

A gdyby tak wyciąć wszystkie drzewa w naszym mieście i zasadzić nowe nowoczesne? Myślę , że większość mieszkańców się ze mną zgodzi.

~ekolog

Wszystkie nowe drzewa zasadzone w ostatnich 6 latach wyglądają wspaniale. Całe miasto powinno być zasadzone tymi drzewami.

e2rds

~Erdeesowa, smakował ci mój napletek, myślę, że tak bo tak mlaskałaś, jak będziesz taka wredna to więcej nie pozwolę na mlaskanie i obejdziesz się smakiem.

~rudi

polowa z tego uschnie, sorry taki mamy klimat. a pielęgnacja kosztuje wiec efekt bedzie mizerny.

~EDI

NIE JEST OBOJĘTNY LOS DRZEW LUDZI I ŚRODOWISKA TO DLACZEGO DO UTYLIZACJI 1000HA RESZTEK PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ ZAGŁĄBIE ALUMINIUM I KGHM

~Erdeesowa

Erdeesik co ty wiesz napletku

~Bass

Wyżynają dwa razy więcej w sztukach wielkich drzew a sadza parę patyków. Oczywiście pod patronatem programu narodowego patriotycznego „polski wał”

~emerytka

Ekologu nie martw się o liście-przecież jak zostaną na trawnikach to zgniją i polepszą strukturę naszych piasków.

~andrzej

najbardziej miododajne drzewa to lipa i akacja, no ale może te które chcą posadzić to po prostu nie znamy.

e2rds

~wiolka widzisz jak to jest, ten "~ekolog" i ten "~obserwator" to ten sam głąb pseudointeligent, pisze, a później sam siebie broni.

~ssmiech

Sam sobie aparatczyk dojnej zmiany pisze pochwalne komentarze

maszynista

Najbardziej miododajne sa topole .Trzeba je sadzic wszedzie ,sa to ladne drzewa ale nie lubiane przez radnych .

~Alert

Tzw. Ekologi wszedzie wpychają swojego niedouczonego ryja. To taki sam ruch polityczny jak niby spoleczny ruch Owsiaka. Nie dajcie się zielono czerwonym przebierańcom.

~Karl

Dziękujemy Zielonym za podwyżki za prąd i gaz. Będę ogrzewał się widokiem krzaczków.

~obserwator

Do violka, ale ten ekolog ma 100 procent racji i za to należy mu się największy szacunek.

~wiolka

~ekolog pseudointeligencie nie udowadniaj nam ciągle ze jesteś prostym dzbanem, my to juz od dawna wiemy. no i znów przy okazji nie pochwaliłeś LN...

~ekolog

Do adam, nie sr..aj się po rewitalizacji tej ulicy POPIEŁUSZKI zasadzimy tam piękne drzewa co w czasie rewitalizacji mamy zasadzać drzewa . Po co się kompromitujesz pajacu ze swoją głupotą.

~ekolog

Czy nie za dużo tych drzew sadzicie w naszym mieście.? Przecież STALOWA WOLA to wielkie miasto w środku puszczy sandomierskiej. Czy na punkcie drzew komuś w mieście nie odbija palma? Tyle drzew co mamy w naszym mieście nie ma w żadnym innym mieście na świecie. Gdzie przejdę to widzę nowe drzewa zasadzane wszędzie. Kto kiedyś da radę wygrabić te wszystkie liście z tych wszystkich drzew.?

~Adam

Drzewa miododajne na obrzeża a w centrum blokowisko. Gorąc i skwar. czemu nie posadzono nowych drzew a okolicach sądu gdzie wycięto. Co w upał zraszacze nam zamontują a sami będą siedzieć w klimatyzowanych biurach. Wielka mi akcja. W Rzeszowie zamontowano ule na galerii w centrum miasta a u nas???? Na skarpę je wysłać najlepiej. Panie redaktorze to nie miasto to obrzeża.

~Żmija

Po co nam więcej owadów w mieście nie kumam artykuł pierwsza klasa brawo