Zostań Mikołajem! Pomagamy dzieciakom z Domu Dziecka.

Image

Organizujemy kolejną zbiórkę dla naszych dzieciaków z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej Podleśna Przystań w Stalowej Woli. Do 17 grudnia, w godz. 8:00- 14:00, czekamy na Was- świętych Mikołajów w naszej redakcji przy ul. 1 Sierpnia 16 (I.p).

Każda zbiórka darów jest sukcesem. Macie otwarte serca i lubicie pomagać. Dzięki Wam nasze dzieciaki częściej się uśmiechają. Nie zapominamy o nich i teraz, gdy zbliżają się najpiękniejsze święta, święta pachnące choinką, piernikami i domem. Pamiętajmy, że nie każdy ten dom rodzinny ma na co dzień. Zmieńmy rzeczywistość dzieciaków. Co jest potrzebne?

Artykuły spożywcze: Soki, napoje, woda butelkowana, soki w syropie do rozcieńczania, deserki i musy owocowe, dżemy, słodycze i przekąski- mile widziane ze zdrowym składem (orzechy, bakalie, nasiona itp.), zestawy do pieczenia pierniczków świątecznych, produkty spożywcze o dłuższej dacie przydatności typu: cukier, mąka, makaron, ryż, kasza, olej, przyprawy, itp.), warzywa, owoce.

Środki czystości i artykuły sanitarno- higieniczne: szampony do włosów, żele pod prysznic, mydła w płynie antybakteryjne, maseczki ochronne, ręczniki papierowe, papier toaletowy, worki na śmiecie, dezodoranty, wody toaletowe dla dzieci i młodzieży, chusteczki nawilżone i higieniczne, szczotki, grzebienie do włosów oraz akcesoria (ozdoby, kosmetyki pielęgnacyjne), kremy do rąk, do twarzy dla młodzieży, pampersy (rozm. 5), kosmetyki dla młodzieży (do pielęgnacji cery, przybory do makijażu, itp.)

Ogólne artykuły wyposażenia: duży stół + krzesła (na 14 osób), suszarki przenośne na pranie, żelazka + deski do prasowania, przenośny elektryczny piekarnik do pieczenia, ramki do zdjęć, antyramy A4, talerze, sztućce, miseczki, kubki, pucharki do deserów, koce 160/200, zasłony prysznicowe, ceraty, podkładki stołowe, obieraczki do warzyw, rękawice kuchenne, pojemniki do żywności, torebki i woreczki śniadaniowe, parasolki, mopy paskowe, miotły i szczotki do zamiatania podłóg i chodników, uchwyty i wieszaki łazienkowe na ręczniki papierowe, papier, kubeczki do mycia zębów itp., szafka, regał łazienkowy, kosze na śmieci pod biurka, kosze łazienkowe na bieliznę, suszarki do włosów, prostownice.

Inne: teczki papierowe A4, koszulki do segregatorów, witaminy: D3, C, Ozdoby choinkowe, światełka, bombki, artykuły i materiały plastyczne, kreatywne do zajęć twórczych, pojemniki plastikowe na zabawki, organizery, dekoracyjne pudełka na indywidualne rzeczy osobiste, farby akrylowe w tubkach, podobrazia malarskie, kalendarze ścienne na 2022 r., rajstopy (rozm. 2-3), skarpetki (34-42), papcie (34-42), baterie (AAA i AA).

Może to trochę nieładnie, że zajrzeliśmy do indywidualnych listów adresowanych nie do nas, ale wprost do świętego. Dzięki jednej ze stalowowolskich firm, w tym roku spełnione zostaną również indywidualne marzenia dzieci. Dzieciaki nie chciały w listach kto wie czego. Ich pragnienia są zupełnie prozaiczne. Zdaje się, że w tym roku będzie weselej niż zwykle! Ale o tym napiszemy już w podsumowaniu akcji.

Czekamy na Was! Każdy z Was może być świętym Mikołajem!

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona