Jak zmotywować się do aktywności fizycznej, gdy za oknem zimno?

Materiał zewnętrzny Image

Wiosną i latem chętnie spędzasz czas na świeżym powietrzu. Spacerujesz, pływasz kajakiem, jeździsz rowerem i spotykasz się z przyjaciółmi. Ale kiedy pogoda za oknem się zmienia, robi się zimno i moro, najchętniej owinąłbyś się w koc i usiadł przed telewizorem. Jak zmotywować się do aktywności fizycznej jesienią i zimą? Podpowiadamy!

Najważniejsze – nie tracimy celu z oczu!

O ile łatwiej jest zachować regularność wykonywania działań, kiedy przed oczami masz cel. Wyznaczenie sobie precyzyjnego celu z pewnością pomoże zachować motywację na dłużej. Kiedy będziesz wiedział, co po to robisz, będzie Ci się po prostu chciało. Celem może być zachowanie dobrej kondycji, metamorfoza sylwetki lub po prostu utrzymanie zdrowia. Ale celem do aktywności fizycznej jesienią i zimą może być też przebiegnięcie maratonu na wiosnę czy wystartowanie w wyścigu rowerowym.

Zmotywujesz się do aktywności fizycznej także, gdy:

• wygospodarujesz chwile na ćwiczenia i będziesz je wykorzystywać efektywnie – na czas treningu wyłączysz telefon i odstawisz wszystkie inne sprawy na bok,

• będziesz notować swoje postępy – mogą to być małe kroki, jak np. bieg bez przystanku przez 10 minut, czy 100 przysiadów w ciągu dnia; okresowo przeglądaj swoje notatki, bo takie drobne zapiski będą motywować Cię do przekraczania kolejnych granic,

• będziesz trenować w parze – z przyjacielem, siostrą lub partnerem, nie ważne z kim, najważniejsze, żeby towarzystwo było miłe i równie zmotywowane,

• przygotujesz się odpowiednio do treningów, kupując witaminy i minerały, które wesprą Twój organizm w jesienno-zimowym okresie – wszystko, czego potrzebujesz zamówisz np. na https://alenergy.eu/.

Aktywność fizyczna na zewnątrz vs. ćwiczenia w domu

W zasadzie nie ma znaczenia, czy wybierzesz aktywność fizyczną na zewnątrz czy w domu. Najważniejsze jest, żebyś się po prostu ruszał. Nie ma jednak wątpliwości, że ćwicząc na świeżym powietrzu zyskasz podwójnie. Nie tylko lepiej dotlenisz organizm, ale również spalisz znacznie więcej kalorii niż podczas treningu w domu. A to dlatego, że organizm w niskiej temperaturze zużywa więcej energii do utrzymania stałej ciepłoty ciała. Wykonując więc te same ćwiczenia na mrozie, co w zaciszu swojego domu, spalisz znacznie więcej kalorii. Poza tym treningi na świeżym powietrzu zwiększą siłę i wytrzymałość mięśni i hartują organizm, wzmacniając jego odporność. Po wysiłku rośnie bowiem produkcja białych krwinek, działających jak tarcza ochronna dla organizmu.

Teraz już wiesz, jak walczyć z brakiem chęci na aktywność fizyczną, gdy temperatura na zewnątrz zbliża się do zera. Powodzenia w utrzymaniu formy do wiosny!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =