Czy musimy mówić, że się zaszczepiliśmy? Grzegorz Braun odpowiada

Image

Dziś w Stalowej Woli gościliśmy posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Przy okazji rozmów o gospodarce, padło pytanie w sprawie szczepień przeciwko COVID-19.

Ujawnienie faktu zaszczenia się pracodawcy jest, czy nie jest oburzające?

Projekt ustawy, która będzie uprawniała pracodawcę do sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, wciąż nie trafił do Sejmu. Od początku wzbudzał duże kontrowersje. Został on przedłożony przez posłów PiS, nie jest projektem rządowym. Parlamentarzyści na konferencji prasowej w tej sprawie podkreślali, że jest to regulacja "na prośbę przedsiębiorców". Dawałaby do ręki narzędzia pozwalające na oddzielenie tych zaszczepionych, od niezaszczepionych, pozwalając na nierozprzestrzenianie się wirusa. Pracodawca mógłby przenieść swojego pracownika do innego działu, kazać mu pracować zdalnie, odsunąć go od obsługi ludności itp. W firmie zniknęłyby pandemiczne limity, co nie jest bez znaczenia. Dla jednych to okazja do stworzenia bezpiecznych miejsc pracy, uniknięcie przestojów produkcji, niwelowanie sytuacji, w których część pracowników musi iść na kwarantannę co za każdym razem doprowadza do destabilizacji kadrowej, dla innych to jednak permanentna inwigilacja, dzielenie społeczeństwa i łamanie praw wolnościowych człowieka.

Grzegorz Braun nie raz pokazał już, że sprzeciwia się tzw. segregacji sanitarnej i obostrzeniom wprowadzanym z powodu pandemii koronawirusa. Pamiętamy też jak 26 lipca br. do Jeżowego w powiecie niżańskim przyjechał sam Minister Zdrowia Adam Niedzielski, by przekonać mieszkańców do szczepień (gmina ta była na czele najgorzej wyszczepionych gmin w Polsce). Wówczas to Grzegorz Braun wraz z grupą antyszczepionkowców zakłócił to spotkanie nazywając ministra Niedzielskiego „ministrem choroby”, a szczepionki eksperymentem medycznym.

Czy to problem przyznać się do szczepienia?

Nie bez przyczyny zapytano więc dziś Grzegorza Brauna o to, czy sam się zaszczepił. Poseł na to pytanie nie chciał odpowiedzieć, wprost przeciwnie. Ponaglanie jednego z dziennikarzy i prośba o mówienie na temat jedynie go oburzyło. Dla wielu osób nie ma znaczenia powiedzenie: tak, jestem zaszczepiona/ zaszczepiony. Problem z tym mają głównie ci niezaszczepieni, albo ci, którzy co innego mówią głośno, a co innego robią, a potem boją się, że prawda wyjdzie na jaw. Wielu uważa, że pytanie o fakt szczepienia to chęć dzielenia społeczeństwa.

Poseł Braun nie powiedział ani „tak”, ani „nie”. Zaczął od tego, że taka ustawa może wpłynąć do Sejmu już w najbliższych dnia i że obywatel nie powinien nikomu się z faktu zaszczepienia nikomu spowiadać. Wypowiedź mu przerwano prosząc o precyzję wypowiedzi.

Czy państwo powinno być bardziej stanowcze?

Są tacy, którzy uważają, że wolność mylona jest z samowolą. Czy nieszczepieni zagrażają tym, którzy szczepić się nie mogą, tym, którzy chorując na różnego rodzaju choroby układu immunologicznego nie reagują na szczepionki, czy narażają dzieci, bo przyczyniają się do tworzenia kolejnych mutacji wirusa? Są tacy, którzy uważają, że tak i właśnie dlatego szczepienia powinny być obowiązkowe. Są też tacy, dla których wolność decyzji jest najważniejsza, bo przecież każdy ma prawo decydowania o sobie bez względu na problemy zdrowotne innych. Poseł Grzegorz Braun uważa, że każdy Polak powinien sam decydować o tym, co zrobi, również o tym, czy powie komukolwiek coś o sobie.

- Jeśli pan mi zadaje pytanie, to proszę pozwolić, że to ja zdecyduję o tym, w jakiej formie udzielam panu odpowiedzi- powiedział do dziennikarza pytającego go o to, czy się zaszczepił.- Jeśli pan ma cierpliwość, to proszę cierpliwie słuchać, to proszę nie przerywać. Czy już pan się zamienił w słuch? Tak? Dziękuję bardzo, a zatem chodzi o to, żeby nikt w Rzeczpospolitej nie musiał każdemu i z całym szacunkiem, byle komu, spowiadać się z kwestii, które należą do sfery prywatności, które objęte są i objęte być powinny tajemnicą lekarską. Chodzi o to szanowni państwo, żebyście wy, każdy z was, mógł zachować dla siebie i ewentualnie lekarza, z którego usług zechce lub nie zechce skorzystać to, czego zażywa, czego nadużywa, jakie medykamenty stosuje, a z jakich rezygnuje. A zatem stawianie takich pytań jest łamaniem elementarnych zasad grzeczności, ale też i standardów cywilizacyjnych, a to, że władze najwyższe Rzeczpospolitej podjudzają, zachęcają Polaków do tego, żeby rezygnowali z tych standardów cywilizacyjnych, to nikogo już nie podano zwalniać- przekonywał Braun.

- Zawsze można umrzeć w imię standardów- przerwał wypowiedź posłowi dziennikarz.

Do sprawy już nie wrócono.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~cst

My się tu produkujemy i komplikujemy sobie życie, a sprawa sprowadza się do dość prostej zależności: "ktokolwiek cię karmi (dopłatami) jest twoim panem". Są 2 powody dla których Konfa nie jest wyżej w "rankingach" - bo cofnie socjal i bo kobiety czują się urażone, że JKM kiedyś nieładnie się o nich wyraził. Światem rządzi pinionc i emocje.
A wielu z ludu liczy na przywileje, więc propaguje oficjalną narrację. Jakby za propagowanie narracji przeciwnej były jakieś "apanaże" (albo ich perspektywa), to to prosz.czepionkowcy byliby uznawani za "wrogów ludu", a nie covidosceptycy.

~Allo

Jak można się dowiedzieć czy szczepionka to dalej eksperyment czy normalne zapobieżenie chorobie jak to jest z podpisem i zgoda na szczepienie .Jak się ma konstytucją do segregacji sanitarnej

maszynista

Nie żyje burmistrz Połańca Jacek Tarnowski. Zmarł nagle we wtorek w wieku 54 lat. Na razie nie jest znana dokładna przyczyna śmierci...". ????‍♂️ Czyli był w pełni za szcze piony. Kiedyś ktoś umierał, bo był bardzo chory, a teraz ktoś umiera, bo szczypawka naciska guzik i kogoś nie ma, czyli szczepta się. ????‍♂️ ///.

~alll

Jak to jest zaszczepieni zarażeni zarazaja ale sa nie testowani Nie zaszczepieni zarazeni czy nie odsunięci w kat i testowani

~lekarz

A czym jest straszenie , że na COVID umierają zasz..czepieni. Wszyscy doktorzy się zaszczepili i c hyba oni lepiej wiedzą co jest dobre dla ludzi.

~Gucio

Zabawny facecik. W naukę nie wierzy.

~Rot

Wuj co innego mówi a co robi? Podaj przykład…

~Wuj

To wstyd zajmować się takim oszołomem co robi co innego niż mówi. Po co go promować?

~Koki

Lekarz podaj mi jeden cytat z Brauna gdzie namawia by się nie czepili, jeden!

~Non

Lekarz wez wyłącz tv…

~lekarz

Ale tłumy na tym spotkaniu , że śmiech na sali. Tylko jak do naszego miasta przyjeżdża polityk z PIS to tysiące mieszkańców wychodzi na jego powitanie i spotkanie. A ten Br. to wiadomo jakiego jest pochodzenia i myśli że głupimi POLAKAMI może manipulować. Rozliczyć go z każdego POLAKA co stracił życie przez COVID bo namawia ludzi aby się nie szcz..pili.

~Stalowiak

Przecież ten Braun to oszust. Sam się zaszczepił tak jak inni posłowie konfederacji. Szuka jeleni na przyszłe wybory.

~Xbhdh

Samo to, ze posłowie domagają się obowiązku, a sami nie są zaczepieni…

~WERI

PiS jak przepchnie ustawę o przymusowym SZCZEPIENIU to się sam na własne życzenie wypakuje za burtę ,,tyle wtemacie a ludzie co będą chcieli i tak swoje zrobią

~Bon

I tak powinno być- media swoje, a ludzie swoje!

~TEDI

PiS zaszczep się i daj ludziom spokój,,mówię do sąsiada aby się ZASZCZEPIŁ to no domnie gościu goń się ,,tyle wtemacie ,,KOCHANI tak wygląda zeczywistość ,,,media swoje ludzie swoje ,,

~Bxhdhs

Tadek „dodatki od państwa” Hahahah od kiedy to państwo ma swoje pieniądze?

~Malorolny

Szlęzak w Konfederacji? Ludzie, trzymajta mnie!

~Tadek

Pan Braun to szkoda moich słów tylko powiem.. Wstydu oszczędź.. W wiochach ci co go popierają a jest ich niewielu to są tacy co łapy wyciągają po 500plus i dodatki od Państwa Narzekają PiS niedobry Oj darmozjady i nieroby Mają często czas za nim jeździć bo nie muszą pracować bo Państwo daje za darmo Ja tylko marzę zabrać im 500plus i będą kwiczeć Jest dużo takich madryjalow nierobow oczywiście myślę o pracy bo co innego to robią dla kasy Zabierzcie 500plus i zobaczycie jaki będzie lament i skomlenie. Może Niektórym rodzinom trzeba pomoc ale tych filozofów darmozjadów pogonić do roboty nie robić sztuczny szum i zamet

~EDI

PŁSKOEKRANY Z WYBAŁUSZONYMI ZE STRACHU I OTUMANIONYMI PRZEZ MEDIA ŚLEPIAMI
ŚLEDZĄ ZAKŁAMANE STATYSTYKI I WIERZĄ W SZCZEPIONKOWĄ COVIDOWĄ GÓWNO PRAWDĘ!!!
O TO PRZECIEŻ CHODZI ELYTOM!!!

~EDI

MIERNOTY I KOMPLETNE ZERA ZDRAJCY W IMIE MAMONY I DLA MAMONY ZASTRASZAJĄ OBYWATELI ŚMIERCIONKĄ DZIELĄ I SEGREGUJĄ NARÓD POD POZOREM RZEKOMEGO BEZPIECZEŃSTWA -->SZCZEPIONY PLANDEMII CHCĄ PRZEJĄĆ WŁASNOŚĆ PRYWATNĄ I POZBAWIĆ LUDZI NIE TYLKO ICH DOROBKU ALE PRYWATNOŚCI ŁAMIĄC ICH STRACHEM SĄCZONYM Z MEDIÓW!!!

~kris35

Szacunek dla Pana Brauna . Oszołomy nie mają szans wobec Niego.

~Babka

Półgłówek... Wstyd Panie Andrzeju, wstyd za zdjęcie z tym oszolomstwem

art2deco

Braun Szczęść Boże to jest rodzynek. Razem ze Szlęzakiem tworzą niezłą parkę na parkiecie.

~cst

Braun to jeden z niewielu, który robi coś dla dobra ludności, nie dla zdobycia dofinansowania i poklasku globalistów, a lud w niego rzuca "telewizorem" (tj. "argumentami" zywcem wyjętym z gadających głów z ekranu). To lud chce, żeby w kraju było lepiej, czy nie chce? Lud chce poprawy sytuacji, czy może woli sobie ponarzekać dla chwilowej ulgi, bo do tego nie trzeba się wysilać?
A tak zapomniałem... konfa nie da socjalu i dopłat, więc konfa to złoumiech

maszynista

Za darmo daja nam szczep-ionki bo sa nic nie warte ,pewnie jakas trucizna .Rzad Morawieckiego to kukiełki globalistow musza nas zmuszac do szcze-ionek, bo caly swiat opanowali.Prezydent w Afryce nie zgodzil sie zeby straszyc ludzi covidem i go zalatwili.

~Polak

Dla nieświadomych i nierozumiejących jeszcze celu tej propagandy i nagonki szczepionkowej proponuję wejść na Facebooku na grupę "Odeszli nagle" lub "Wypadek zmarł nagle". Osoby z minimalnym IQ powinny wyciągnąć stosowne wnioski!

~Jacko

W Austrii obowiązuje Lockdown dla wszystkich Austriaków, nieważne czy są zaszczepieni czy nie

~Max

Kazek nikt ci nie broni poddawać się eksperymentom medycznym jakim jest podawanie tych dziwnych i nieprzebadanych preparatów za które nikt żadnej odpowiedzialności nie bierze. A ludzie chorują i umierają nadmiarowo, bo służba zdrowia w Polsce została sparaliżowana !! I Kazek trzymaj się jednego nicku. Łatwo cię poznać po tych twoich wypocinach umiech

~Max

Grzegorz Braun, to jeden z nielicznych posłów, który od samego początku nie tylko mówi ale czynnie działa przeciwko obecnemu bezprawiu covidowemu w Polsce !! Wymiana zdań z tym dziennikarzem dobitnie pokazuje poziom i inteligencję Grzegorza Brauna. To tylko zresztą mała próbka jego możliwości. Zainteresowani mogą sobie znaleźć np jego ostatnią interwencję poselską w Filharmonii Narodowej gdzie "zadeptał" pana dyrektora, który wśród pracowników zaczął wprowadzać segregację sanitarną. Zresztą na prośbę pracowników Grzegorz Braun tam interweniował. A to tylko jeden przykład, bo są ich setki jak walczy z zamordyzmem, segregacją oraz takimi małymi hitlerkami jak np dyrektor Filharmonii !