PUP-y odnotowują spadek stopy bezrobocia

Image

Z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia w końcu października w Polsce wyniosła 5,5%. To spadek zarówno w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, jak i do sytuacji w analogicznym okresie ubiegłego roku. W rejestrach urzędów pracy figuruje 912 311 osób, w tym 495 361 kobiet.

Najniższą stopę bezrobocia odnotowano w województwie wielkopolskim- 3,2%, najwyższą zaś w warmińsko- mazurskim- 8,6%. W przypadku województwa podkarpackiego wyniosła ona 8,1%. W przypadku 6 województw (kujawsko- pomorskie, lubelskie, lubuskie, podkarpackie, podlaskie, zachodniopomorskie) wskaźnik ten był o 0,2% niższy niż miesiąc wcześniej. W pozostałych 10 województwach by niższy o 0,1%.

Na koniec października w stalowowolskim pośredniaku zarejestrowanych było 2191 osób bezrobotnych, w tym 1212 kobiet, to o 93 mniej niż miesiąc wcześniej. Wśród ogółu pozostających bez pracy 577 (318 k.) nie ma kwalifikacji zawodowych, 461 (288 k.) nie posiada doświadczenia zawodowego, 878 (484 k.) zamieszkuje na wsi. 115 (54 k.) zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Prawo do zasiłku przysługuje 294 (178) bezrobotnym.

Wśród wszystkich zarejestrowanych w stalowowolskim pośredniaku w szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostają 1854 osoby, w tym 1060 kobiet. Pracy poszukuje 595 osób do 30 roku życia (362 k.), 584 (218 k.) ma więcej niż 50 lat, 1042 (613 k.) zalicza się do tzw. długotrwale bezrobotnych. Bez pracy pozostaje 201 (84 k.) osób niepełnosprawnych, 488 (423 k.) posiada co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia. W szczególnej sytuacji na rynku pracy znajduje się 101 osób (48 k.) korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1247 bezrobotnych (691 k.), Bojanów: 150 (84 k.), Pysznica: 221 (115 k.), Radomyśl nad Sanem: 149 (89 k.), Zaklików: 181 (110 k.), Zaleszany: 243 (123 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, był bym zapomniał, ale przecież "furę" to ma "~kierowca", czyli "~kierowca "to ty i przecież tobie nie wolno nawet "furą " jexdzić boś ślepy i głuchy, mam ci to przypomnieć. Dopisujemy "kierowca" do nicków pseudointeligenta.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, hahaha, a to ty masz tą "furę", a na ile "kóni" była ciągnięta, no rozumiem, jeszcze przed oddaniem to "furą" po niej mogłeś jeździć, bo teraz już nie. A jeszcze pytanie, a to była ta czteropasmówka z tymi drogami serwisowymi i nic dziwnego bo "kóńmi" to i po polach można jeździć i dlatego byłeś tak zachwycony tą czteropasmówką i tymi drogami serwisowymi.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, poza tym ten teren to jest pod zabudowę usługowo-mieszkalną i ma około 18 ha to ile możesz tam budynków postawić, ale powiedzmy, że 200, no niech będzie po niecałych 8 arów na budynek to powiedzmy 250, to chcesz głąbie w 250 budynkach upchać 10 tys mieszkańców, brak słów. A poza tym, te tereny to może będą zagospodarowane za 10 lat a może 15 lat.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, tak, tak i to osiedle domków jednorodzinnych na 10 tys mieszkańców, kiedy ty głąbie zmądrzejesz, już na Charzewicach i na Leśna upchałeś 10 tys mieszkańców po 5,5 mieszkańca średnio na mieszkanie, to teraz do domków też chcesz po tyle, aleś głąb megaloman.

~alfa

W poprzednich latach bezrobocie spadało po lecie z uwagi na wyjazd wielu Polaków do pracy zagranicę, teraz spada również z powodu wyjazdu wielu Polaków w sile wieku na cmentarze na wieczny spoczynek.

~taka prawda

Do emeryta e2rds, po raz kolejny podpowiadam ci , że zanim coś wypocisz to zastanów się co piszesz. Bo każdy może się podpisać '' taka prawda'' a ty myślisz , że to mój wpis. Najlepiej zawsze sprawdź numer IP komentującego a jak nie wiesz jak to poproś twego syna on ci pomoże. Bo pisałeś , że jest mądry więc sobie z tym poradzi . Co do kobiet to przeczytaj co wypociłeś do '' marysi''. Co do obwodnicy to ja jako jeden z pierwszych objechałem tą obwodnicą od VIVO do drogi ekspresowej w NISKU. Oczywiście moją furą bo lubię być zawsze pierwszym wszędzie. A rowerem poruszam się po najbliższych miejscach w naszym mieście.

~taka prawda

Do emeryta e2rds, oszołomie a czy ty wiesz , że obecnie budujemy ulicę GRANICZNĄ w ROZWADOWIE przy której powstanie wielkie osiedle domów jednorodzinnych. Na pewno nie bo byś się nie ośmieszał na maxa. Nasze miasto jest obecnie w całkowitej rewitalizacji jakiej nie było od początku budowy STALOWEJ WOLI. Tak jak się zmieniła STALOWA WOLA w ostatnich 6 latach to goście przyjeżdżający do mnie z całego świata nie poznają naszego miasta. Kiedyś jeszcze 7 lat temu wstydziłem się moich gości prowadzić przez nasze miasto bo wszędzie był obciach a dziś z honorem ich oprowadzam po naszym mieście.

wytacarz

taka prawda....oczywiście że mówi mi coś SILIDARNOŚĆ. A mowi: BOLEK, ZDRADA,UKŁAD OKRĄGŁEGO STOŁU itd. Tak dobrze rządzili przez 4 lata 89-93 że w następnych wyborach POLACY poparli z powrotem KOMUCHÓW...Zresztą żadna różnica między SOLIDARUCHAMI jak i KOMUCHAMI.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, wiesz, oglądałem pewien odcinek "Rancza" w telewizji i przypomniał mi się pewien twój wpis, cyt:
3 Sierpnia 2021 10:46:50~Powiem wam
Kobiety potrafią i powinny: gotować, zmywać, prać, zmywać, sprzątać i zmywać. Kobiety nie potrafią i nie powinny: cała reszta.
I wiesz co ci powiem, przyszła mi taka myśl i zarazem pytanie, "dlaczego mężczyzna im głupszy tym gorzej traktuje kobiety", nie wiesz przypadkiem.

e2rds

~kierowca, pocieszam się, że ty nie możesz jeździć tą ekspresówką, co najwyżej możesz być wożony, a dlaczego, bo przecież jesteś ślepy i głuchy, pamiętasz dlaczego, czy mam przypomnieć.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent, co ty znów bajdurzysz głąbie megalomanie, cyt: "Jak wybudujemy te osiedla CHARZEWICE i LEŚNA to STALOWA WOLA będzie liczyć 80 tysięcy mieszkańców."
Głąbie, Stalowa na 01.01.2021 liczy niecałe 60 tys mieszkańców, a ty już bajdurzysz o 80 tys. chcesz głąbie w 1850 mieszkaniach bo tyle mieszkań jest planowane na tych osiedlach upchać 20 tys mieszkańców, co za głąb i tuman w jednym, prawie po 11 osób na mieszkaniu. Kto ci tak nas.ał w ten głupi łeb, bo ja nie, gdybym to zrobił na pewno był byś mądrzejszy.

~Bezrobotny

Do likwidacji

~Adolf

W Pupie spadek? Może czopki?

~taka prawda

Do wytacarz, po pierwsze to jeszcze nie było wyników spisu powszechnego ilu mieszkańców mieszka w naszym mieście. Po drugie gdyby był marazm jak to ty wypociłeś to mieszkańcy naszego miasta [w tysiącach] nie budowali by się w okolicznych wioskach gdzie przybywa mieszkańców w kosmicznym tempie. Przez ostatnie 6 lat tak się POLACY wzbogacili , że masowo budują się wszędzie w okolicznych wioskach. Za komuny wszyscy ze wsi uciekali do miasta a teraz w ostatnich 6 latach ludzie uciekają z miasta na wieś. Dlatego też , że w miastach brakuje działek budowlanych. Jak wybudujemy te osiedla CHARZEWICE i LEŚNA to STALOWA WOLA będzie liczyć 80 tysięcy mieszkańców. A to się stanie w najbliższych 7 latach. Ty się martw abyś miał co do gęby wsadzić a nie o ilość mieszkańców naszego miasta. Jak powstanie ta nowa strefa ekonomiczna to wszyscy do nas przyjadą zobaczysz ilu będzie chętnych. Skoro były takie perspektywy w latach 70 do 89 to dlaczego wszyscy POLACY te perspektywy odrzucili [SOLIDARNOŚĆ mówi to ci coś].

~kierowca

A ja mam bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Już w przyszłym roku wszyscy będziecie jeździć nową ekspresówką z RZESZOWA do LUBLINA. A ta droga wygląda lepiej niż autostrada z NIEMIEC do ukraińskiej granicy.

wytacarz

Były perspektywy dla młodych w latach 37-39 i w latach 70-89. Wtedy właśnie miasto się najprężniej rozwijało. Były nawet plany żeby liczyło 100 tys. mieszkańców....Ale z aktualna sytuacja się zgadzam. Od bardzo dawna jest marazm,zastój i ucieczka ludzi.Szczegolnie młodych ale nie tylko. NIC JUZ TEGO NIE ZMIENI.I NIE ZATRZYMA. NIEDŁUGO ZA KILKA LAT BEDZIEMY MIEĆ BURMISTRZA ZAMIAST PREZYDENTA MIASTA.

~Sprawiedliwy

Spada bezrobocie bo coraz mniej ludzi w mieście łajzy i niech tak dalej będzie to miasto jest już zatracone i nie pomogą żadne parki huśtawki ławeczki. Zostaną sami starzy i nikt więcej, dla młodych tu nie było i nigdy nie będzie perspektyw !!!

~OBŁUDA PO

Pani Butryn może pani i 100 razy powtórzyć że nie lubi Pani hejtu, ale jeśli nie gani Pani tych którzy drą się na ulicy "wypierda**ć!", a nawet pani ich tłumaczy, a także pozwala by ta internetowa dzicz wypisywała to, co wypisuje, to z całym szacunkiem - łże Pani.
A że piszą ten hejt członkowie dowodzonej przez Panią członkowie PO oraz koledzy z protestów, to już każdy wie.
Hejt znika ilekroć macie jakąś opozycyjną nasiadówkę, proteścik, spotkanie w terenie.
Tak wielokrotnie się działo, więc przypadku nie ma.
HEJT WSTAWIAJĄ PANI KOLEDZY.. Młodsi i w Pani wieku...