Kominek z 2 szybami – jakie są jego zalety?

Materiał zewnętrzny Image

Model narożny to często kominek z 2 szybami lub z szybą giętą. Narożne kominki stają się w ostatnich latach coraz popularniejsze i coraz bardziej doceniane. W takim modelu kominka możesz podziwiać ogień z dwóch stron. W dodatku narożny kominek z 2 szybami prezentuje się rewelacyjnie! To właśnie jego wygląd w pierwszej chwili przekonuje do siebie naprawdę wiele osób. Jednak, jeżeli ma to być Twój pierwszy kominek w życiu, to powinieneś wiedzieć, że w kominkach narożnych można zastosować dwa rodzaje szkła. Pierwszy z nich to szyba łączona, a drugi szyba gięta. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami kominków? Jakie są zalety i wady kominka z dwiema szybami oraz z szybą giętą.

Ze względu na to, że kominek z 2 szybami jest znacznie korzystniejszy pod względem cenowym, to wiele osób, stawia w swoim salonie właśnie na ten model. Czy to dobry wybór? Chętnie dla Ciebie to sprawdzimy!

Kominek z dwiema szybami narożny – co powinieneś o nim widzieć?

Narożna szyba łączona powstaje w wyniku zamocowana w drzwiczkach kominka dwóch tafli szkła. Łączą się one ze sobą pod kątem 90 stopni. Musisz wiedzieć o tym, że szyby w kominku stykają się ze sobą pod kątem prostym. Nie są niczym sklejone, ani w inny sposób zespolone. W internecie możesz znaleźć wiele zdjęć, które pokazują, jak wygląda taka szyba łączona.

Jakie są zalety szyby łączonej w kominku narożnym?

Najważniejszą i pierwszą zaletą kominka z 2 szybami jest jego naprawdę atrakcyjna cena. W razie potrzeby zawsze możesz go szybko i prosto wymienić. Kominki z 2 szybami są ogólnodostępne na rynku. Nie ma żadnego problemu z zakupem takiego modelu kominka. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że w przypadku, gdy taka szyba się stłucze, to możesz wymienić samą pękniętą taflę, a nie cały kominek. To znacznie obniża koszty jego eksploatacji i jednocześnie przedłuża żywotność kominka. To już wszystkie zalety, przejdźmy teraz do wad kominka dwuszybowego.

Wady kominka z dwiema szybami

Często zdarza się tak, że między szybami pojawia się szpara. Taka usterka może wystąpić już w czasie transportowania kominka oraz lub podczas jego użytkowania. Taka szpara może mieć długość od dwóch do trzech milimetrów. Jeżeli nie wezwiesz serwisu i nie naprawisz tej drobnej usterki, to kominek nie będzie szczelny. Tym samym narazisz siebie i bliskie Ci osoby na niebezpieczeństwo. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do kominków z rekuperacją i wentylacją mechaniczną. Natomiast kominki z szybą giętą gwarantują pełną szczelność.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =