Czy lodowisko na pewno będzie?

Image

Zimy wprawdzie nie ma, ale nie trzeba do jego funkcjonowania siarczystego mrozu. Mniejsi i więksi mieszkańcy Stalowej Woli nie mogą się już doczekać. W zeszłym roku nie mieliśmy lodowiska ze względu na obostrzenia covidowe.

Byliśmy na miejscu, gdzie lodowisko właśnie powstaje. Mamy dobre wieści, wszystko pędzi w zawrotnym tempie, praca posuwa się do przodu, więc na mikołajki będzie można bawić się do woli. Stalowowolanie lubią sporty zimowe, a na lodowisku zabawa przednia. Przypomnijmy więc.

Tym razem miejskie lodowisko powstaje nie na samym Placu Piłsudskiego, ale po drugiej stronie ulicy, na terenie przy torach kolejowych. Obecnie obszar ten wykorzystywany jest jako duży parking. Ślizgawka funkcjonować ma przez 3 miesiące, od grudnia do końca lutego 2022 roku. Będzie mieć identyczne wymiary jak w latach poprzednich, czyli 20x30 m. Będzie otoczona barierkami ochronnymi o wysokości 1,05 m, a zostanie oświetlona tak, by móc jeździć na łyżwach również po zmroku, pod gwiazdami. Do dyspozycji gości będzie toaleta.

Wynajem sztucznego lodowiska wraz z infrastrukturą techniczną i wypoziomowaniem terenu pod lodowisko będzie miasto kosztować niespełna 240 tys. zł. Konsorcjum firm z Kępna, które będzie odpowiadało za to zadanie ma dysponować agregatem chłodniczym z 2018 roku oraz rolbą z 2019 roku.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~OBŁUDA

Pani Butryn może pani i 100 razy powtórzyć że nie lubi Pani hejtu, ale jeśli nie gani Pani tych którzy drą się na ulicy "wypierda**ć!", a nawet pani ich tłumaczy' a także pozwala by ta internetowa dzicz wyprawiała to co wyprawia, to z całym szacunkiem - łże Pani.
A że piszą ten hejt członkowie dowodzonej przez Panią członkowie PO to już każdy wie. Hejt znika ilekroć macie jakąć opozycyjną nasiadówkę, proteścik, spotkanie w terenie.
Tak wielokrotnie się działo, więc przypadku nie ma.
HEJT WSTAWIAJĄ PANI KOLEDZY.. Młodsi i w Pani wieku...

~Oczko

Najlepsze lodowisko jest nad oczkiem pozdro

~UBEK

Aborygenie KUDŁATY ,My mieszkańcy tego Miasta pojeździmy na twojej du.ie i to za NIEDŁUGO,apokalipsa pokaże swoje prawdziwe oblicze.

~Onan

Czy wydając juz 3-4 rok z rzędu 250 tyś, nie marnuje się kasy na własne ? Przecież za bańke spokojnie można by było kupić graty swoje i samemu sobie rozkładać za friko co rok lub postawic na mosirze na stałe.

~Baśka

Łyżwiarz ale nie będziesz mógł tam parkować. Cały ten plac będzie wyłączony z parkowania.

~Baśka

Łyżwiarz ale nie będziesz mógł tam parkować. Cały ten plac będzie wyłączony z parkowania.

~...........

dosc cowida lodowisko iwszystko ma byc szczepic sie czekamy 1 grudzien czy mikolajki rok temu nie bylo zawalone !!!!!!!!!!!!!!

~łyżwiarz

Bardzo podoba mi się , że przeniesiono to lodowisko na drugą stronę placu PIŁSUDSKIEGO. Przynajmniej częściowo ten plac będzie zasłonięty bo wygląd jak najgorszy dziad. A łyżwiarze będą mieli parking przy samym lodowisku. Nareszcie poszli po rozum do głowy.

Andrzejwts

a co z covidkiem?