Budowa 24 przejść dla pieszych dużo droższa niż zakładano

Image

Miasto wyłoniło wykonawcę, który zajmie się modernizacją 24 przejść dla pieszych na terenie Stalowej Woli.

Do przetargu na to zadanie przystąpiło 4 oferentów. Każdy z nich zaproponował okres gwarancji i rękojmi wynoszący 7 lat. Szacowano, że koszty związane z budową przejść dla pieszych wyniosą około 2,93 mln zł, tymczasem oferty, które wpłynęły do magistratu były dwu- a nawet trzykrotnie wyższe (4,66 mln zł, 5,9 mln zł, 6,2 mln zł, 7,4 mln zł). Inwestycję powierzono konsorcjum PBI, które zaoferowało najkorzystniejszą cenę (4,66 mln zł).

W ramach tego zadania przebudowane zostaną: 4 przejścia dla pieszych przy wyniesionym skrzyżowaniu ulic Skoczyńskiego i Narutowicza, przejście dla pieszych w ciągu ul. Skoczyńskiego przy Szkole Społecznej, 3 przejścia w ciągu ul. Okulickiego (PKS, sklep Społem, budynek Cechu), 2 przejścia w ciągu ul. Rozwadowskiej (na wysokości cmentarza i przeniesione w obrębie PSP nr 9), przejścia przy wyniesionym skrzyżowaniu ulic Piaskowej, Okrężnej i Górka, przejście w ciągu Al. Jana Pawła II, 5 przejść dla pieszych w ciągu ul. Ofiar Katynia (na wysokości od ronda im. Lecha Kaczyńskiego do ul. Bojanowskiej), 4 przejścia w ciągu ulicy osiedlowej łączącej ul. KEN z budynkiem przy Al. Jana Pawła II 13. Wszystkie prace powinny potrwać 12 miesięcy od czasu podpisania umowy.

Miasto ma do rozstrzygnięcia jeszcze jeden przetarg, który dotyczy 10 przejść dla pieszych. Koszty tego zadania także będą wyższe. Oferty oscylują między 3,3 a 3,6 mln zł. W kasie miejskiej na ten cel zabezpieczono 1,6 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Jak raz chrzcisz się "~Syn" innym razem "~Synek" to może wyjść sk..wy ~Synek i na takiego wyglądasz głąbie.

e2rds

~Synek, a kto to głąbie napisał, przecież pisałeś do mnie przedstawiając się nickiem "~Syn", cyt:
24 Listopada 2021 09:13:53~Syn
Moja mama leży na oddziale covidowym Miałem wczoraj pojechać panu.. podziękować.. za to że pana posłuchała i się nie zaszczepiła ale mnie wstrzymano bo nie przebierał bym w słowach Dzisiaj moja mama już się dusi nie może mówić. Tyle nieszczęść......... Po propagandzie tego.....

~Synek

Nie wymyślaj Tato że ja tak napisałem o Matce bo tak wcale nie napisalem ignorancie.Nie jestem żaden pseudointeligent Tatusiu.

e2rds

~Synek, to bardzo dobrze, że jesteś nieszczęśliwy i wcale mi ciebie nie żal, jak jakiś taki głąb z lewego łoża i niewiadomego pochodzenia się urodził, nie zna swojej grupy krwi, nie zna ojca, matka w szpitalu na Covida w stanie krytycznym (przynajmniej taką informację podał na forum), a to głupie nadal głupoty pisze. A może szukasz ojca bo ty z in vitro. Ale niechcący popełniłeś błąd i zostawiłeś swój odcisk tej brudnej łapy pseudointeligencie. Dopiszemy Syn i Synek do nicków.

~Synek

Edwardzie ja jestem nieszczęśliwy że mam takiego Ojca z którego wszyscy się śmieją i wytykają palcami że ogląda się chłopami i jest przez nich wykorzystywany.Tatusiu znasz dobrze moja grupę krwi.

e2rds

~Syn, ja jestem dumny ze swojego Syna, a nie z jakiegoś podrzutka, przybłędy szukającego ojca. Napisz jaką masz grupę krwi, to ci ewentualnie powiem, czy mógł byś być moim synem mimo twojej głupoty.

~ ciaptak

zwracam sie z prosba o wykonanie tych wszystkich przejsc w poblizu bylej dyrekcji HSW tam cala pisowska brac miala by bezpieczne przejscia do pracy

~Syn

Tato Edwardzie-eedeesie już mi tyle razy powtarzałeś że jesteś dumny ze mnie.To że ty ćpałes i dalej ćpasz wszyscy wiedza.Trzeba się dzielić Tatusiu.

e2rds

~Syneczek w takiego głąba to nie warto inwestować, a do pracy albo na śmietniki, jak oduczysz się ćpać to może i grosz się znajdzie, ale grosz, nie złoty.

~OBŁUDA

Pani Butryn może pani i 100 razy powtórzyć że nie lubi Pani hejtu, ale jeśli nie gani Pani tych którzy drą się na ulicy "wypierda**ć!", a nawet pani ich tłumaczy, a także pozwala by ta internetowa dzicz wyprawiała to co wyprawia, to z całym szacunkiem - łże Pani.
A że piszą ten hejt członkowie dowodzonej przez Panią członkowie PO, to już każdy wie. Hejt znika ilekroć macie jakąć opozycyjną nasiadówkę, proteścik, spotkanie w terenie.
Tak wielokrotnie się działo, więc przypadku nie ma.
HEJT WSTAWIAJĄ PANI KOLEDZY.. Młodsi i w Pani wieku...

~Syneczek

Tato erdeessie-Edwardzie sypnij pieniążkami a Synek będzie dumny z Ciebie

jusek

Drożeją koszty pracy,materiałów ,energii itd.Niby najtańsza oferta,ale zawsze można zrobić aneks do umowy.Wyjdzie więcej niż obecna,ta najdroższa...

~Wasilenko

Urocze jak przeciętny ludek nie pojmuje skąd się bierze inflacja.

e2rds

~Syneczek ta kasa nie dla ciebie, widzę, że ten łeb znów cie swędzi i jakiegokolwiek ojca z kasą szukasz.

~Rychu

Po co budować nowe przejścia dla pieszych kiedy światła świecą się całą noc a gasną rano o 6,30 kiedy jest jeszcze ciemno i jest największy ruch..Rozumiem że nikt z rządzących tym pisowskim miastem tak rano nie wstaje ,,,,,,,,Może choć na przejściach dla pieszych światła mogłyby się świecić dłużej..

~Syneczek

Erdeesik dopłaci bo podobno jest przy kasie

~www

Nie doszukuj sie w J23 logiki, bo on widzi tylko czubek swojego nosa. Ten typ tak ma. Jak jest droga to ma być autostrada, nie ważne czy to droga za miastem, czy parkingowa przy przedszkolu.

~Rowerzysta

Zgodnie z logiką J23 należy w obszarze zabudowanym zlikwidować wszystkie przejścia i przejazdy rowerowe. A na autostradach wprowadzić możliwość poruszania się pojazdami które nie osiągają 40km/h, i co chwilę przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Skoro miasto to autostrada, to autostrada.......?

e2rds

~tojestprawda, vel pseudointeligencie, widzisz bo to co piszesz to gó.no prawda, a te twoje nicki to jak już pisałem, są jak odcisk palca.

~J 23

~maszynista Masz rację, przy obecnych przepisach i zupełnym braku ostrożności pieszych - część przejść należy zlikwidować. Przecież co 50 metrów lub częściej są w Stalowej Woli. Tak jest w Niemczech - praktycznie nie ma poza centrum przejść typu zebra i na nich jeżeli nie ma świateł piesi nie mają pierwszeństwa. A podobno tak się ministerstwo na Niemczech wzorowało...

maszynista

Tam gdzie sa madrzy radni to przejscia likwiduje sie i kazdy na tym korzysta.Nawet pieszy jest bezpieczny bo jak przechodzi nie na pasach to musi rozgladac sie na boki czy nic nie jedzie.

~taka prawda

Oj dziadku , dziadku widzę , że prawda cię boli ale nie zakłamiesz prawdy bo tego nie da się zrobić. Ty wszędzie widzisz jakiegoś inteligenta.

~Loo

Dla mnie to paranoja wyrzucać tyle pieniędzy....Czy pieszy będzie lepiej widział nadjeżdżające auto?.A do przedszkola,tam nauczy się że przed przejściem trzeba się zatrzymać,potem w lewo i prawo ii lewo.jests drogą wolna? To przechodzę.
Naprawdę nie ma ważniejszych dziur do latania?idą święta, pomyście o dzieciach,samotnych i chorych.

e2rds

~tojestprawda, to jest gó.no prawda pseudointeligencie, ty teraz na posadzie urzędnika państwowego dostaniesz na trzy michy ryżu więcej i będziesz właził tam gdzie słońce nie dochodzi i pisał te głupoty w godzinach urzędowania trutniu. Może jeszcze postraszysz czarnym ludem.

~cst

Rozwiązaniem problemu jest wzięcie przez LN i radnych jeszcze większych podwyżek. By żyło się (im) lepiejumiech

zlopec

wybudować dużo przejść dla pieszych żeby 30 samochodów miało się gdzie zatrzymywać przed 1 pieszym bo na razie trochę lipnia z tym ....

~tojestprawda

Do GRZ, prawda jest taka , że jak do koryta dorwią się Totalsi to będziesz pracował za 850 złotych brutto. Masz to zagwarantowane jak pies budę bo pracodawcy są już zmęczeni płacą prawie 3 tysiące na miesiąc i mówię tu tylko o najniższej krajowej bo to obowiązek. Najlepiej dla nich było jak przy korycie siedzieli ci z [ PO] bo POLACY pracowali wtedy za miskę ryżu. Czy już zapomniałeś jak pracowałeś za 4 złotych na godzinę 6 lat temu.

~J 23

Drogo? E tam, lepiej zmienić przepisy na jeszcze głupsze i wszystko zrzucić na kierowców. Polski rząd już się zgodził w UE na 30km/h w obszarze zabudowanym. Brawo!

e2rds

Taniej to już było, teraz wszystko będzie jeszcze drożej. Wszystkie oceny i założenia kosztorysów jakichkolwiek inwestycji wzięły w łeb, nie tylko koszt robocizny jest droższy, ale i materiałów ze względy na koszty energii.

GRZ

Chyba, że wróci wysokie bezrobocie i znowu będzie zatrudnianie na czarno - to może faktycznie będzie taniej.