Stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości

Image
Policjanci niżańskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym są te, związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na drogach krajowych i wojewódzkich. Funkcjonariusze systematycznie patrolują odcinki tych dróg. W sobotę dwóch kierowców straciło prawa jazy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Odcinek drogi krajowej nr 19 w Nowosielcu jest miejscem szczególnie narażonym na przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. To na nim kierowcy najczęściej przekraczają prędkość i tracą uprawnienia do kierowania.

W ciągu zaledwie 30 minut policjanci ruchu drogowego z Niska zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom łamiącym przepisy o ograniczeniu prędkości. Pierwsze prawo jazdy straciła mieszkanka Dąbrówek w powiecie łańcuckim. 31-letnia kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej o godz. 11 w Nowosielcu. Kierując seatem, jechała z prędkością 115 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. 31-latka została ukarana mandatem i dostała 10 punktów karnych. Przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mogła usiąść za kierownicą.

Chwilę później prawo jazdy stracił mieszkaniec Pysznicy. 28-latek, kierujący audi, przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Pędził przez Nowosielec z prędkości 112 km/h. Tak jak poprzedniczka otrzymał mandat i punkty karne. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie mieszkańcy anonimowo mogą zgłaszać uciążliwe sytuacje wpływające na poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ala

3 po 3 mcach otrzymają prawo z powrotem czy jakieś egzaminy będą, redaktorku?

~jan

.... w Nysie pisowski lokalny bonzo trzy lata jeździł bez prawa jazdy bo mu je zabrano, w końcu kres tej arogancji i buty położył miejscowy policjant wprowadzając to przestępstwo do systemu komputerowego.... i jaki efekt ? ... policjant STRACIŁ PRACĘ, nikt z MSW i MSpr nie sprzeciwił sie tej pisowskiej podłości..... a co sie tyczy prędkości to powinni stracić prawa jazdy KURSKI, MACIEREWICZ, KOŁAKOWSKI, wszyscy ,,prawi i sprawiedliwi", ani krzty WSYTDU zasłonili się immunitetem... stracili prawka na 3 mies. Tusk ( PO ), Dolata ( PiS ), Żmijan ( PO ) ....

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, przecież ty ślepy i głuchy na prawdę to co możesz na ten temat wiedzieć, trudno byś ty rowerem przekraczał prędkości, albo ciągłym włóczeniem się po mieście jak smród to galotach.

~emerytka

Do ~Anżej
Tusk przekroczył szybkość, oddał prawo jazdy, zapłacił mandat i przyznał się do tego w internecie. TVP zajmowała się nim w kontekście potencjalnego drogowego mordercy przez sobotę i niedzielę, a może i dziś coś jeszcze będzie. Prokurator Marian R. z Janowa Lubelskiego jechał po mieście po pijaku zygzakiem powodując poważne zagrożenie dla innych, spowodował stłuczkę, uciekł i ukrył się (jego przypadkiem już się TVP nie zajęła, nikt nie podał jego nazwiska ). Różnica w zagrożeniu i w ocenie ogromna.

~taka prawda

Słyszałem , że emerytowi e2rds , zabrali prawko za przekraczanie ciągłe prędkości w terenie zabudowanym.

~Adam

Na poczatku miejscowosci narysujcie na jezdni: 50. Narysujcie linie zwężające jezdnię.

~fckyou

publikujcie wszędzie info na facebooku, snapchacie, tiktoku - nie będzie zagraniczny kapitał nas okradać

~fckyou

UWAGA! Nie dajcie się naciąć. Pewna francuska sieć sklepów sportowych początkiem listopada podniosła ceny rowerów o ok. 500 zł. Przekażcie wszystkim znajomym.

Są promocje w innych sklepach i sprzęt na lepszych komponentach taniej.

~Roni

Policja z Niska niech się lepiej zajmie pacanami z pekaesu którzy regularnie zatrzymują się poza przystankami i wysadzają jakiegoś delikwenta. To sie dzieje codziennie jadac od Niska po 15-tej za kościołem na przeciwko sklepu

~Zośka

Zwróćcie uwagę na wiek zatrzymanych - 28 i 31 lat!
Tak często jeździ młodzież .Przepisy nie dla nich.
Karać, karać i jeszcze raz karać zanim komuś lub sobie zrobią krzywdę.

jasio

@andrzej a czy inaczej zachowują się pis? A no tak platforma kradła a pisowi się należy, przepraszam zapomniałem o tej prawidłowości. Dla mnie prywatnie pis wcześniej aws czy platforma to jeden pieron, ale to nie jest miejsce aby uprawiać politykę, są tematy na forum, które się tym zajmują i tam zabłyszcz.

~andrzej

do jasio, wiem ,że nie chce ci się ze mną gadać ,bo to co ja pisze jest zbyt fajne żeby było prawdziwe, przecież po co w Polsce zachowywać się normalnie , pracować normalnie , nie kraść jak można być cwaniakiem ,złodziejem ,a na koniec nie odpowiadać na pytania ,czyli tak jak się dzisiaj zachowuje platforma.

jasio

@kabi każdemu może się przytrafić. Kto powiedział, że jest nieskazitelny? Każdy ma takie wykroczenia a przynajmniej większość kierowców. Ja odpowiedziałem @Anżej-owi bo po co mieszał do tego Tuska, co on ma wspólnego z tymi przypadkami?
@andrzej nie chce mi się z tobą gadać, ale powiem ci tylko tyle jakby babka miała wąsy to by dziadkiem była.

~andrzej

do jasio, a co miał inne wyjście ,co miał dyskutować w tej sytuacji? łaskę zrobił ,że oddał? co tak dziwnie gadasz. było nie kraść , nie mianować na ministra transportu Nowaka , było zrobić drogę szybkiego ruchu i pojechałby wówczas te 107k/h ,a dopuszczalna byłaby 120 i by nie zapłacił i nie stracił prawka. takie to trudne ,wystarczy nie kraść.

kabi

jasio, nie bardzo rozumiesz temat ale osoba nieskalana za jaką się ma ten facet powinna świecić przykładem. A nie olewać przepisy.

~Donaldinio

Anżej, gość popełnił wykroczenie i został ukarany zgodnie z kodeksem jak każdy. W dup… prawo to mają ci co rozbijali się limuzynami po Polsce patrz Adrian, Beacia dwukrotnie, gdzie dowody się niszczą same, Antoni od broni i wielu innych którzy zwalniali policjantów i szczekali że się spieszą zasłaniając się immunitetem.

~jednak

temu gostkowi jednak daleko do normalności,, POLSKOŚĆ JAK PISAŁ TO NIENORMALNOŚĆ
się normalnie. Oddaje prawko, nie pyta o legalność i błąd pomiaru. No jak może?
się normalnie. Oddaje prawko, nie pyta o legalność i błąd pomiaru. No jak może?

~toż to szok

Lepszy był Kurski - uciekł w krzaki. Macierewicz przesiadł się do innej limuzyny, kolejny zasłonił się immunitetem, Szydło gnębi młodego człowieka z seicento...............itd. A tu człowiek, za którym jechali, żeby go złapać kilka kilometrów za wiele - zachowuje się normalnie. Oddaje prawko, nie pyta o legalność i błąd pomiaru. No jak może?

mark30

jarosław może pomarzyć o takiej prędkości za kółkiem

jasio

@Anżej o co ci chodzi? Przekroczył zawinił oddał prawo jazdy i będzie jeździł z kierowcą. To będzie przez trzy miesiące najlepiej pilnowany kierowca, któremu zatrzymano uprawnienia.

~Anżej

Szef PO daje odgórny przykład jak można mieć w prawo i Polaków daleko w du.pie