Koreański inwestor postawi w Stalowej Woli fabrykę folii miedzianej

Image

Koreański inwestor, firma SK Nexilis w Euro-Parku Stalowa Wola wybuduje fabrykę folii miedzianej. W uroczystej ceremonii ogłoszenia tych planów wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

Firma, która wejdzie do Stalowej Woli zajmuje się produkcją folii miedzianej, która jest kluczowym materiałem do produkcji baterii do samochodów elektrycznych. Koreański inwestor zamierza nabyć nieruchomość gruntową o powierzchni około 560000 m². Na początku ma zamiar zbudować zakład produkujący folię miedzianą o potencjale około 50000 ton rocznie. Nakład inwestycyjny w pierwszej fazie wyniesie 3 mld zł. Planowane jest zatrudnienie 500 pracowników.

- Planujemy rozpoczęcie budowy zakładu w pierwszej połowie przyszłego roku, tak aby zakończyć budowę w terminie 2,5 lat i rozpocząć produkcję komercyjną w drugiej połowie 2024 roku- mówił dziś Young-Tae Kim, SK Nexilis.

W kolejnym etapie koreański inwestor będzie dążył do podwojenia potencjału produkcyjnego by stać się liderem rynku GreenMobility.

- W dalszej części planujemy inwestycję innych technologii, którą posiada firma SKC m.in. nowej generacji- materiały anodowe. Tym samym będziemy starać się rozwijać się w Stalowej Woli tak, aby w tym miejscu powstał ośrodek, centrum ekologicznej Mobility w Europie- mówił Wan-Jae Lee, prezes SKC. CEO.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska chce współpracować z Koreą i rozwijać nowoczesny, polski przemysł, stworzyć wysokopłatne miejsca pracy oraz wzmacniać siły polskiego eksportu. Jest on pewien, że współpraca z obu stron będzie owocna. Świetnie byłoby aby współpraca rozwijała się także z innymi z Azji jak np. Chinami. Ich elektronika dociera coraz szerzej na polski rynek chociażby poprzez takie miejsca jak sklep internetowy Xiaomi https://www.xiaomi4you.pl/ Może z czasem także takie firmy jak Xiaomi będą decydowały się na rozwój biznesów w naszych okolicach i w całej Polsce.

- Jestem przekonany, że razem piszemy historię polskiego przemysłu. Ta wielka inwestycja wpisuje się perfekcyjnie w Polski Ład, czyli strategiczny program rozwoju gospodarki polskiej dla dobra polskiego społeczeństwa, dla polskich pracowników i ku obopólnej współpracy i korzyści pomiędzy Polską i Koreą- mówił premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny wyraził nadzieję, że w Stalowej Woli powstanie wielkie centrum produkcji elektromobilności, znane na całą Europę.

Uroczystość zakończyło podpisanie decyzji o wparciu nowej inwestycji SK Nexilis.

Fot. Print screen Miasto Stalowa Wola


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, i co te tysiące komentarzy będą warte, tyle samo co wartość makulatury w tych rozdawanych bonach i pamiętaj, taczki czekają. A Serafin się cieszył bo może nie oglądał tego Palca Lichockiej i nie wiedział co dostaje, szkoda że z tym bonem jeszcze Sznura nie dostał., może by wrócił na ziemię.

~taka prawda

Jeszcze jedno emerycie e2rds, przed wyborami za niecałe 2 lata takich komentarzy będziesz tu czytał tysiące codziennie.

~taka prawda

Do e2rds, dziadku skoro te tekturowe bony są nic nie warte to dlaczego wójt BOJANOWA z partii PO [SERAFIN] tak się tymi tekturami cieszył podczas ich odbioru. Oszołomie co jeszcze wymyślisz aby napluć na partię PIS. Jakie to wstrętne , że taki oszołom próbuje z sukcesów partii rządzącej PIS zawsze robić szambo.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, to ty tu podcierasz szkłem, tylko nie okalecz się, na razie to nie ma nic z tej kasy i nie kłam. A do tej fizycznej roboty to ty zastanów się jak na tych taczkach z urzędu cię wywiozą kierowniku Wodzu.

~ekolog

Do e2rds, emerycie za te tekturowe bony jak wypociłeś już w okolicznych gminach powstają wielkie inwestycje. Wszyscy wójtowie gmin się cieszą a ty tu pierdu , pierdu gęgasz.

~ekolog

Pamiętajcie już możecie składać podania do ciężkiej fizycznej roboty w tej firmie. Kto pierwszy ten lepszy abyście się nie spóźnili z podaniem o robotę.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, za co mamy megalomanie dziękować, przecież to na razie tylko obietnica jak te bony tekturowe, a tym bardziej obietnica kłamczuszka, że ty takim naiwniakiem i lizusem jesteś to my nie musimy.

~ekolog

Podziękujcie hejterzy za tą wspaniałą inwestycję władzom naszego miasta a także rządowi PIS z WARSZAWY.

~STALOWA WOLA

A W KRAKOWIE NIE CHCIELI FABRYKI KTÓRA PRODUKUJE Z MIEDZI. CIEKAWE DLACZEGO?? JESTEM CIEKAW DLACZEGO Z KOREI I CHIN WŁAŚCICIELE TAKICH FIRM PRZENOSZĄ JE NA UKRAINĘ LITWĘ DO POLSKI ORAZ DO AFRYKI.

~Maria

Spytajcie Pana Sobieraja jak było w Liu Gong dlaczego uciekł ?

e2rds

~Mieszkaniec, wypinam się byś mógł mnie na dobranoc cmoknąć i spokojnie pójść spać, bo zaczynasz zasmradzać forum śmi.rdzielu.

~Mieszkaniec

Erdeesik cykorze niewierna kreaturo gdzie jesteś smieciu

e2rds

~Ala, a w zasadzie to nie ~Ala, tylko pod nowym nickiem ten głąb pseudointeligent.

e2rds

~Ala, młoda i jeszcze głupia, ja nie mam co z tobą dyskutować, bo ty masz tyle wiedzy w pustej głowie co ja brudu za umytymi szczotką paznokciami.

~Ala

Stary pryku ty sie martw abyś zatwardzenia nie dostał a nie o stawki opodatkowania . To nie myślenie na twój zlasowany już dawno móżdzek o ile coś tam z niego pod deklem twym ostało.

~Fugazi

Inwestycja na 3 miliardy?
A to zaledwie początek.

Będzie jeszcze wielu inwestorów z branży high-tech.

e2rds

Jak "nowy ład" wejdzie i jak dowiedzą się ile będzie kosztował każdy zatrudniony pracownik, oczy im się otworzą, to i z tego zrezygnują. No chyba, że będą mieli stopę podatkową "0".

~www

Zarabiam więcej od niego na dobrze płatnym stanowisku kierowniczym w Uniwheelsie więc tak osiągnąłem więcej od niego

~Stalowy

Pęknę ze śmiechu.. wysokopłatna praca u Koreańczyków… Zapytajcie pracowników LG Chem. Pisowcy pokłócili się z całą Europą i teraz żaden normalny inwestor do nas nie przyjdzie.. Centrum elektromobilności - umrę ze śmiechu… Stalowa będzie na samym dole drabiny, produkując niskoprzetworzone produkty. Taki sowiecki model - kopiemy surowce bo nic innego nie potrafimy. PiS robi z nas Bangladesz Europy. Będziemy rezerwuarem taniej siły roboczej…

~Jaga

www
A co osiągnął Lucek? zadluzyl miasto,otworzył fabrykę .maseczekumiech i tak samo otworzy ta fabrykę na 500 miejsc pracy(jaja jakieś,). Na edyne co jest dzieckiem ,/pupilem pisowskich złodziei.Ktos kto uczciwie pracuje do koryta jak niektórzy nie dostanie się ale swoje robi.I takie mundrole jak ty i szczyl miejski,radnemu do paznokcia małego palca nie dorasta.Boli? Ma boleć .

wyborca

Albo idziemy w nowoczesny przemysł, albo giniemy. Wrzucałem kiedyś wykład - porównanie Łodzi i Rzeszowa. Dlaczego Łódź upada, a Rzeszów cały czas się rozwija. Stalowa Wola nie może iść drogą upadających mieścin.

wyborca

Ktoś naprawdę wierzył, że LiuGong zbawi mieszkańców i utrzyma zatrudnienie? To nie komuna.

~adek

4 brygadowka za 2.5 ty netto do tego kilo ryzu

~www

nie ściska mi d... bo nie ,mam tobie niczego zazdrościsz bo niczego Pan P. nie osiągnął i Lucek zrobił większą karierę niż on dlatego tak go nienawidzi bo kiedyś byli dobrymi kolegami ale zazdrość niszczy ludzi

~Po-po

Cieszy każda inwestycja na tym terenie i oby tym razem się udało. Żeby nie było tak jak z Liugongiem który zamiast rozrosnąć się do rozmiaru światowego giganta z zatrudnieniem ponad dwutysięcznym zmalał do mikroskopijnego zakladziku z 600 pracownikami. A przecież to nie japoński zakład i miniaturyzacja nie była oczekiwana. Drugi przykład to IKEA gdzie pracuje raptem kilkudziesięciu pracowników wstępnej obróbki drewna. No i wreszcie ta szeroko rozreklamowana fabryka maseczek. Tak że ostrożnie z tym entuzjazmem. Żeby nie skończyło się na zapowiedziach a miastu przybędzie kolejny po felgach i stalowni truciciel powietrza. Bo produkcja folii miedzianej wiąże się technologia obróbki cieplnej surowca.

~Derkacz

@Ryży Tysku jaki ty jesteś glupi

~Derkacz

@Ryży Tysku jaki ty jesteś glupi

~Derkacz

@Ryży Tysku jaki ty jesteś glupi

~Derkacz

@Ryży Tysku jaki ty jesteś glupi

~Derkacz

@Ryży Tysku jaki ty jesteś glupi